Roger Waters: The Wall (2014)

Bol som na koncerte v Prahe, práve som sa vrátil z kina a ešte stále sa mi trasú ruky. Niekedy prílišné hranie na city absolútne zatiení perfektná show, skvelé efekty, strih koncertných záberov a celková koncepcia. Trochu ma mrzelo, že nespomenuli Rogerovu snahu, keď na každom koncerte rozprával v inom jazyku venovanie pesničky padlému vojakovi (po česky to bolo fakt vtipné), pretože to bolo naozaj obdivuhodné gesto. Ináč som ale dvakrát plakal a celý čas som bol roztrasený. Jednoznačne jeden z najsilnejších a najemotívnejších zážitkov v kine.

Birdman (2014)

Úplne chápem tie rozdielne hodnotenia, a keby som tento komentár písal včera či zajtra možno by som aj ja mal na tie antimelodické bicie iný názor. Každopádne s terajšími pocitmi skladám klobúk pred kamerovým nápadom a celkovým štýlom výpravy. Ja sám som herec amatér a množstvo zákulisných scén bolo uveriteľných a v tejto brandži bežných. Michael Keaton ako majster vedľajších rolí v strednom veku určite predniesol životný výkon a aj keď prehlásil, že s tojto rolou mal najmenej spoločné, bol vierohodný a dynamický. Občasné psychedelické úlety však boli zbytočné a aj keď overvoice bol dobrý nápad, asi sa to chcelo ešte trochu s tým pohrať.

Noční jízda (2013)

jediná scéna, jediný ale pritom brilantný Tom Hardy, a na to je len jediná reakcia = úžasné

Jak jsme hráli čáru (2014)

prečo je to do riti dabované, to sú tí Česi takí retardi, že nerozumejú slovensky??!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Zhrniem svoje myšlienky asi takto, len občas pridám menší spoiler tak to nečítajte ak nechcete. Ja som na Pánovi Prsteňov a celkovej Tolkienovej mytológii vyrastal. Mám všetky knihy, videl som rôzne dokumenty a pod. Keď som počul, že sa chystá sfilmovanie hobbita, ani neviete ako som sa tešil. Prvý film bol super, krásna hudba, pre fanúšikov nádherné detaily a jemné odvolávanie sa na Pána Prsteňov. Druhý film bol výborne epický, skvelý stret Gandalfa s "necromantom" v Dol Guldur a výborne urobený drak. Prvých 20min záverečného filmu som v kine zadržiaval dych. Po vyzuálnej stránke úplne super, nádherná nadväznosť na dvojku. Potom to išlo dolu vodou. Rozumiem, že potrebovali 144min dlhý film, ale na akú riť tam dali debilného Legolasa, (POZOR SPOILER) ako nepodlieha gravitácii, lieta, a stále ma ten priblblý výraz??! Musel som sa aj úplne odosobniť od knihy, pretože keby boli v knihe také príšery aké boli vo filme, tak aj film Pán Prsteňov by vyzeral ináč. Tie najdramatickejšie scény, ktoré by dali tomuto filmu aj 88 % boli nedotiahnuté, strohé, a akčné scény pritiahnuté za vlasy a predvídateľné. Fakt som sa tešil, že keď sa PJ tak rozbehol so sfilmovaním Tolkiena, tak že by mohol dať aj napr Húrinove deti, ale už nechcem keď to bude vyzerať takto

Trable prcka Binka (1994)

na tomto filme som vyrastal, ešte na VHS som ho mal a furt som ho pozeral, ja viem, že nemá takmer žiadnu filmovú hodnotu, ale tie 3 hviezdičky som proste musel

Gauneři (1992)

Neskutočný film len za minimum peňazí, myslím si, že pravý režisér (a to Tarantino je) dokáže urobiť filmovú legendu bez všetkých tých efektov a somarín a zameriava sa na to podstatné príbeh, scenár a herecké výkony

Fargo (2014) (seriál)

Absolútne perfektný seriál, dokonale prepracovaná každá postava, scenár miestami jednoduchý ale predsa bravúrny...proste som z toho hotový

47 róninů (2013)

Osobne som ani viac nečakal, i keď niekoľko vizuálnych efektov bolo príjemných. Každopádne ma to prestalo baviť keď už aspoň po tisíckrát sa tam klaňali a navzájom si odovzdávali meče. Keby bol scenár trochu lepšie napísaný, tak samotný príbeh by možno urobil dieru do sveta...i keď asi veľmi malú.