Kick-Ass (2010)

Jeden z akčních filmů, který mě fakt bavil. Je mi jedno, jestli je to Marvel, nebo DC nebo něco z toho. Já to nijak moc nerozlišuji. Dobrý a drsný humor. Film nebyl ani sci-fi se superschopnostmi a bavil mě. Úžasný soundtrack. Skoro jsem si neuvědomila, že většina hudby je z jiných filmů, ke kterým skládal hudbu John Murphy a zároveň i k tomuto filmu.

V zajetí démonů 2 (2016)

Tento díl jsem si užila víc než jedničku. Bavily mě ty Wanovy odjezdy kamerou. Nechápu, jak udělali scénu, která začíná v čase 11:50 a končí až v čase 12:40. Je to jedna scéna, která prochází celým patrem a ukazuje kdo a co momentálně dělá. Když jsem se dívala poprvé, tak mě zaujaly v domě Warrenových písmenka nalepená na zdi. Potom jsem zjistila, že to bylo jméno toho démona. Celou dobu jsem to měla na očích, ale nenapadlo mě nic takového (zajímalo by mě, kolik lidí nad tím přemýšlelo). Možná někomu přišlo, že to bylo takové lehce "zamilované", ale mě to bavilo v tom, že to nebyla jen taková ta honička: musíme rychle zničit démony než bude pozdě, ale byl to od toho takový oddech. Něco jiného co v jedničce zas tak moc nebylo. Konec možná mohli trochu protáhnout, ale možná mi připadá kratší, protože jsem ho už viděla asi 20x. To že to dopadne dobře mohlo hodně lidí očekávat, protože Warrenovi doopravdy existovali, a určitě je spoustu zajímavostí a článků o jejich životě. Mám ráda Wanovy horory, většinou jsou totiž kvalitně udělané.

Batesův motel (2013) (seriál)

Konečně po dlouhé době úžasný seriál. Jsem ráda, že se jednotlivé díly zaměřovaly na všechny postavy. Žádný díl mě nenudil a žádný nebyl jen nudně vzpomínkový nebo jen o jedné osobě, celých cca 45 minut. Prostě pořád se něco dělo. Vera Farmiga skvěle hrála ukřičenou matku. Všechny akce, vraždy, problémy,... byly dobře propojeny s celým seriálem.

Smrt ve tmě (2016)

Tady je příklad toho, že se dá udělat výborný horor a to i bez duchů. Možná některé mlátičky byly trochu přehnané (postavy mají spoustu energie i po mlátičkách,...). Ale v některých filmech to je i horší :D. Děj byl dobře promyšlený a napínavý až do konce.

Frozen (2010)

Film podobného děje jsem snad ještě nikdy neviděla. Tím pádem se mi originalita líbila. Prostě takoví ti "puberťáci", kteří si myslí, že všechno mohou, ale potom se jim to vymstí a vše se pokazí. Nepochopila jsem, proč první osoba neskočila s tím snowboardem (možná by bylo menší riziko zlomení obou noh). A když si tak v té zimě seděli na té lavce, proč si nezapnuli bundu až po bradu.-to je nenapadne oni raději budou pořád mluvit o tom jaké mají omrzliny a jaká je jim zima (zřejmě to bylo proto, aby divák chápal, kdo mluví). Dalo se to.

RRRrrrr !!! (2004)

Jako když jsem byla malá, tak jsem se tomu určitě strašně smála. Teď mi to připadá, jako dost trapný humor. Herci nebyli taky zrovna nejhezčí, ale asi se snažili o zobrazení té pravěké doby. Buď jsou tu lidé, kteří ten humor chápou a druzí lidé, kterým to připadá strašně trapné a do té poslední skupiny patřím i já.

Rec 2 (2009)

O dost víc mě tedy bavil první díl. Některé věci jsem moc nepochopila: Do baráku, kde se nacházejí lidi posedlí ďáblem a nějakou vzteklinou pošlou nějaké (podle vzhledu) super vycvičené vojáky. To jsem ještě pochopila, ale nepochopila jsem, že když na ně zaútočila ta příšera, tak neustále řvali: "Sundejte to ze mě!" a výstřelu jsem se z větší části nedočkala. Najednou se tam objeví civilista, kterého hned bez čekání zastřelí a to né jen jedním výstřelem. Dále jsem nepochopila ve scéně, kdy je jeden z vojáků uzavřen v koupelně a nejde mu otevřít okno. Prostě proč to okno neprostřelil, měl přece zbraň nebo proč se nepokusil ho rozbít něčím? Nebo voják s rukavicemi drží nejdůležitější věc=tu krev a on ji pustí na zem. Poslední věc: vojáka zabíjí příšera a kameraman né aby mu pomohl (to se stalo tak jen jednou) on místo toho to bude točit. Tento díl mi připadal až moc přehnaný.

Hanin kufřík (2009)

Nevím, jak spoustu dokumentů, podle skutečných událostí podobného námětu ohodnotit. Já jsem hodnotila hlavně podle námětu a taky to, že byl někdo schopný ukázat lidem, co se vlastně dělo. Na hodnocení ztvárnění jsem moc nehleděla. Líbily se mi ilustrační záběry zachycující tehdejší dobu.

Směr smrt (2006) (TV film)

Film mě ze začátku moc nebavil. Bylo ale zajímavé sledovat, jak se někomu může stát v jeden den tolik smůly a neštěstí. V podstatě ani nevím, která z nich byla hlavní, takže jsem ani neměla bližší vztah k nějaké hlavní postavě. Řekla bych, že asi ta s tím červeným autem, ale ta mě štvala už od začátku.

Princezna ze mlejna (1994)

Pohodová, vtipná a klasická pohádka. Dřív jsem si myslela, že se ta princezna jmenuje Zemlejna :D