• Válečný
  • Western

Zastavte temnotu (2018)

Ľuďom je*e. Keď si chcete pozrieť jednu vojnovú scénu obalenú tulením tukom tak toto je ten kúsok, ktorý vás uspokojí. Inak nič nesúvisí s ničím a na záver sa to nepospája.

Trhlina (2019)

Síce to bolo dosť slabé, ale aspoň ma to poriadne sklamalo :D Vošiel som do príbehu trhlinou v stene valca záchodovej rolky a vyšiel som dverami v stene záchodového valca svojej rolky. Vošiel som do učebne slovenčiny a vyšiel som trhlinou v Sybyle Myslovičovej. A odľeteľ mi z toho pokľop.

Zone Blanche (2017) (seriál)

Už od prvého dielu mi to pripomína jeden francúzsky dokument o výskume francúzskych vedcov za polárnym kruhom. Úvodných 45 minút zbehlo hladko. Vraj prečo idú vrtať do ľadovca, ako budú vrtať do ľadovca, kto to zaplatí, potom pár záberov na sponzorské vybavenie. Potom sa odletelo s krámami za polárny kruh. Tam pri pohľade z f-táčej perspektívy zistili, že ľady sa už roztopili a nie je kam pristáť! Ja fakt nekecám, roky chystaná misia v riti a natočili in situ fešácky FRANCÚZSKY dokument o tom jak sú drbnutí a ako vedci zabudli sledovať pointu. Tak taký je aj Zone Blanche! Spád je tam prípadne náhodou. Hlavne že sa niečo točí. V kostre cítim, že vrahom bude lietajúca tekvica. Kúsočky tohto šťastíčka, ktoré dokázali uraziť moju pozornosť už neporátam na prstoch, ktoré zostali na rukách mne. V každom dieli sa vyrieši niekoľko zločinov, ktoré s ničím nemajú nič spoločné. Seriál je zjavne pre diváka Netflixu - cowboyské boty, vybíjané revolvery a bar Arizonského typu na Francúzsko-Nemeckých hraniciach... Inak pozrite sa teraz na vlastnú ruku prosím. Dostanete sa z kovových pút keď si odrežete malíček a prstenník za druhým kĺbikom? Tak ako hlavná postava? Fakt nie? No hovno! Naozaj nie. Na zaplakanie! Jediné je správne - názov - Šedá zóna, alebo prázdna zóna - to je zásah prozreteľnosti. 78% na tento seriál? Hodnotiaci tu asi nemajú sebaúctu.

Sniper 5 (2014)

15 minut po zahájení této Béééčárny zpouštím prudu! Araboys zde v Turecku hrají mexičané s arafatkou na hlavě. Nefunguje fyzika, letají ti kluci, co stojí po přímce výbuch-čočka kamery a ti co sedí u výbuchu se smějou dál, páč netuší, že rejža jede ostrou. ... Dvě make-upované štěrbiny po sobě střílí; také sniper-B-liga. Vo svaly není nouze a taky se tam řve se svraštelým obličejem!!! Když VanDámek trefí bad-boys osobně připraveným projektylem, spouští se lavina výbuchú a bad boys najednou otáčí svoje RPG-čka na své kamarády a vlastní equipment. Pozor!!! v méně detailních scénách amíci běhaj s kalašnikovama! Tohle je opravdová proktologie nenáročného diváka, kterému nikdy nevysvětlíte proč byl Áda zlej. Cituji dílo: "Desítnice, zatněte zuby! Tohle je silně stresujíci akce! Je to naše práce!" ... Na to řve kapitánek, a slinky lítaií opravdu mistrně: "Čistej vzduch! Vyhodíme tenhle náklaďák do vzduchu!" Na pozadí drsného xichtu se děje něco jako výbuch nákladního vozu, avšak ten se ani nehne - je to jako studená narozeninová prskavka!

Battlefish (2018) (seriál)

Je to neuveriteľné. Proste hnoj. Intro? Prvých 15 minút? Viac som nevidel... Banda besných synov veteránov Vietnamu na mori, s bandou besných filmárov vyrábajú näsiarinu pre besných konzumentov pri netflixe. Pre kreténov, čo si musia adrenalín vyrábať pri flat-screene. Som rybár. Zabil som určite 4-ciferné číslo, a raz toľko pustil. A vždy,... fakt vždy, si prehrávam úvodnú scénu z Posledného Mohykána, kde sa ulovenému tvorovi vzdáva česť. Títo besní chudáci neviem čo robia!?! Naozaj chodia na more s tým hereckým vreskotom vikingov čo vrážajú tuniakom háky do hláv? No keď ste psychicky poškodení, pozrite si, ale nelezte s tým do prírody, lebo vás nakope zozadu do riti!

Frontier: V kůži nepřítele (2016) (seriál)

Ja začínam byť vážne nahnevaný, lebo toľko prostriedkov, takú výpravu a také moje očakávania udusiť v takomto hnoji, to by si zaslúžilo fyzický trest. Varil som sa ako žaba a záver tretej série, to je, ľudia, hnoj, že uvažujem o vlastnom zdravom rozume, že som do toho dal 15 hodín zo života. Hájim si to vernosťou a vytrvalosťou. Uvediem jeden kontrast, aby ste pochopili, že toto sa má pozerať len ak sa chcete potretať za uvedené cnosti. Seriál je o lovcoch kožušín, obchodníkoch, indiánoch v okolí Hudson Bay v Kanade a ich vzťahoch medzi sebou a s HBC - Hudson Bay Company, sídilacou v Anglicku, vlastniacou túto oblasť. Celú prvú sériu nemáte dôvod myslieť si iné, než že záver by mohol byť tak dobrý, ako je priebeh. Priatelia predposledný diel 3. série sa končí bojom na pláži v Škótsku. Fakt! Hŕstka spoločnosťou vyvrhnutých začína boj novozélandským Haka pokrikom a víťazne a ukončene vydesí a nakrája zástupy červených kabátov. ... Čo na to povedať? ... Nasledujúci - posledný diel 3. série, sa však začína tým istým bojom na tej istej pláži, kde zástupy červených kabátov postupne zajmú či nakrájajú tú istú hŕstku spoločnosťou vyvrhnutých divákom milovaných. V úplnom závere sa dozvieme, že syn hlavnej postavy, ktorého sama hlavná postava označila za mŕvu žije, a on to neeetuuušil! V Games Of Throne bol Momoa omamne mamografický a tu je proste taký istý, len 3D vytlačený a upražený do tvaru kuracích krídielok.

Liberator: Operace Avalanche (2020) (seriál)

To keď chceš vyrobiť 197 min streliva a máš prd peňazí, tak spáchaš toto. Natočíš pár Béčkárov na zelenom pozadí, necháš ich čítať prehustené dialógy, natiahneš im na xichty filter, banner urobíš tak aby nebolo vidieť že je to animágor, a tým kompletne vyskladníš výborný námet. Ako pluvnúť native američanom a mexikánom do tváre. Ešte že na nich majú tie filtre. Načo obsadíš indiána, keď pod filtrom neviem či je to ír alebo vietnamec? Ako sa tu vôbec môže niekto pokúsiť o hodnotenie?! Boli to skutoční ľudia, išli riešiť cudzie problémy na cudzí kontinent, mreli tam a tu si na tom niekto bude lízať svoje chudé produkčné ambície?!? Sa mi zdá, že si ani nie je istý, či sa to naozaj stalo. Takéto veci by mal sanovať úrad pre likvidáciu omylov.

Král (2019)

V podstate je mi jedno, aké odchylky od reality tvorcovia tohto kúska priniesli. Aj tak z reality poznáme len pár faktov a každý, kto má o históriu záujem si to vďaka tomu naštuduje. Čudujem sa ako veľa hodnotiacich sa tu vôbec nevyjadruje ku katarzívnemu jadru tohto filmu. Mladá - stredná generácia britov si v súčasnosti prechádza seba kritickým obdobím. Kritizujú národnú militantnosť, reflektujú povrchnosť uplatňovania kresťanských hodnôt vo vlastnej koloniálnej minulosti atd. Pre mňa je investícia do takéhoto diela jednou z najlepších investícií v roku pred CORONA krízou. Počas celého filmu cítite, že všetko chce byť v poriadku, ale niečo v poriadku nie je. Hovorí to hudba a hovorí to charakter hlavnej postavy. Keď sa všetky veci poserú, dá sa to dať do poriadku len sebakritikou a oddanosťou pravde; odhodlaním urobiť to lepšie. Všetok ten hnoj sa dá len podliezť, zniesť a vydržať. Keď sa urobí chyba, pomôže len vôľa isť ďalej a napraviť ju. Tento film vedie horkohlavých k pokoju, trpezlivosti, spravodlivosti a sústredeniu. Chalametova osobnosť a výraz nesie rozpor medzi aroganciou a pokorou, a jeho francúzsko - americký pôvod a fyziognómia výborne fungujú, pokiaľ ide o všetko to čo sa medzi dvoma národmi kumuluje 2000 rokov. Mäsové scény sú podľa mňa na minime. Aj napriek tomu je napätia dosť a tých pár hereckých výkonov + výprava je dosť na umiestnenie v osobnej TOP 10. Vrelo odporúčam.

Let (2012)

Tak som si uvedomil, že to, prečo americkú filmovú produkciu vlastne pozerám je tá istota, že sa pred kamerou bude diať niečo, čo sa nedeje mne :D A je tam hromada príťažlivých objektov, záberov, ľůdí ... VŽDY sú tam, aj keď je to dráma. Aj tá nálada iného prostredia a voňvých detailov. Vlastne som na tom celkom závislý :D je to nálada a pocit istoty, že vystúpim zo seba. Aj tá fetka, jedna aj druhá, sú také krásne a zdravé. Repetitívny zážitok napätia, katarzie, vizuálnych vnemov... a pointa s ktorou sa dá súhlasiť :D Všetky tie zábery na nachystané veci a scény, ktoré vaše, úplne tuctové vnímanie reality a postojov, posadí na šmykľavku a nechá ho nech sa chvíľu cíti, že toto koryto ešte iná riť nedrala. Každý večer si rupnem ďalších 120min. kúsok, napíšem prípadne komentár na ČSFD... Tá scéna v ktorej objaví minibar vo vedľajšom apartná, otvorí si vzorkovú fľaštičku;... odloží ju a po dlhom detailnom zábere ju zasa zo záberu vychnatne... ooo, to by som od Zemeckisa čakal trochu viac! Ten rýchly zvrat je tak pre puberťákov dobrý. Tento moment napravuje Denzel v detailnom zábere na jeho priznanie, že chlastal a klamal. A ešte je zaujímavé to, že až do konca zostáva neodkryté, že to vastne on sám tým prudkým štartom do búrky asi stroj poškodil, alebo aspoň dostal do stavu v ktorom povolili slabé časti stroja. Z tohto pohľadu ma štve že dostal 7 rokov, má väzenský fanklub a syn mu všetko odpustil.

Hubieho Halloween (2020)

Teno film sa nedá hodnotiť hviezdami. Aj keby sa hodnotil dyňami dal by som jednu. "Odpad" nedám, lebo som sa párkrát zasmiel, ale to je práve to. Pár lepších vtipov dokazuje, že Sandlerovi stačí do každého kúska z mozgu len troška uždibnúť. Má istotu, že to predá. Aj vztýčený prostredník by som dal len jeden ... Ale kto vie, možno z tých peňazí robí radosť deťom s leukémiou... Tak taká je táto komédia. Od všetkého po jednom.