• Pohádka

Bojovník (2015)

Měl jsem trochu obavy z možného klišé klasických boxerských snímků,ale opak je pravdou.Velmi působivý příběh o tom,jak málo stačí k tomu, aby člověk,který má vše,v jednom okamžiku o vše přišel.Když k tomu přidáme kvalitní obsazení herců v čele s namakaným J.Gyllenhaalem,výbornou režii a v neposlední řadě dobře natočené záběry z ringu,máme tu kompletní dílko hodné shlédnutí.Takže za mě letí 4 hvězdy....

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Sice jsem měl obavy,neboť povětšinou mívají dvojky slabší spád,ale toto není ten případ.Má to náboj,šťávu,příběh,sprostej humor,prostě vše co si člověk může pod nářezovou komedií představit...

Vybíjená (2015) odpad!

Naprosto pohodová komedie,která sice extra neohromí,ale ani neurazí.Když pominu některá slabší místa ,která vtipná dle mého názoru a spoludiváků v kině určitě nebyly,tak se jedná po delší době o slušný počin hodný pozornosti.

Osmy (2014) (TV film)

Tak jestli tohle nedostane min.Českého lva za scénář , režii a hlavní hereckou roli,pak už nevím.Vynikající místy až šíleně tragická komedie s perfektním Ivanem Trojanem,doplněná dalšími herci ve vedlejších rolích Josefem Dvořákem,Jiřím Dvořákem a Zuzanou Stivínovou.Velké překvapení v dnešní šedi rádoby moderních komedií,takže bez velkých cirátů dávám jasných pět hvězdiček.

Hasiči (2010) (TV film)

Co se stane když naženete partu seriálových herců do prostředí ohně,nebezpečí a života tvrdých chlapů,jakými profesionální hasiči bez debaty jsou?Nudný film bez nábojea zdlouhavý příběh o jedné záchraně holky kdesi v kumbálu pro uklízečky a herce,kterým prostě ty role hasičů neuvěří ani opilý návštěvník z non stop baru....tak za tu snahu a i za skvělou hudbu Michala Pavlíčka dám dvě hvězdy.

Equalizer (2014)

Tak to byl fakt nářez.Z pomalejšího začátku se vyklubal syrový akčňák,kde prodavač McCall (Denzel Washington) potvrzuje fakt,že není radno podceňovat protivníka a jak to dopadne,když banda darebáků nasere nesprávného muže.Velmi dobře jsou zde natočeny záběry rvaček propracované do nejmenších detailů,zápletka i celý příběh je podán režijně i herecky super,takže bez větších rozpaků letí pět hvězd.

Osamělý jezdec (2013)

Jestli tohleto viděl Clint Eastwood,tak se musel stejně jako já minimálně divit.Co to sakra ten Johny Depp natočil?

Vesničko má středisková (1985)

Naprostý diamant mezi českými komediemi vybroušený scénářem,kamerou,režijí a hlavně plejádou skvělých herců.Nikdy nepochopím,jak se může najít čech,který by dal tomuto filmu méně než pět hvězd!

Donšajni (2013) odpad!

Naprosté rozčarování-to mě v kině po 20 min.napadlo,než jsem za dalších 20 min.uznal,že můj čas,stojí za víc,než předražená vstupenka a opustil jsem toto unylé a místy až trapné filmové dílko režiséra,kterého si velmi vážím,ale tohle bylo opravdu moooooc....

Vejška (2014)

Nebudu tady zanechávat jako spousta intelektuálů moudra a patetická hodnocení,ale půjdu rovnou syrově na věc tohoto skvělého filmového počinu.Popravdě jsem čekal sešup,ale příběh i akční sled katapultoval mé hodnoceníaž na 5 hvězd.Takže vedle klasiky Mádla a Vorla ml. musím rozhodně zatleskat perfektním výkonům,které odvedli Jan Kraus a skvělá Zuzana Bydžovská.