• Pohádka

Hanna (2011)

Celkem poutavý film, který ovšem zanechává velmi vlažný dojem a jeho zhlédnutí je odsouzeno k okamžitému zapomnění.

Ženy sobě (2011)

Po dlouhé době opravdu povedená bláznivá komedie se skvělými gagy.

Ratatouille (2007)

Moc hezky udělaný animák, kterému k dokonalosti chybí jen malinko. To, že hlavním hrdinou, který navíc vaří, není nic méně odporného než krysa. Na hlodavce mám velmi silnou averzi a díky velmi zdařilým animacím se přes ony nechutné krysy zkrátka nedokážu přenést. Z některých jejich hromadných záběrů se mi opravdu zvedal žaludek. Je to škoda, protože jinak je tento film opravdu fajn, ale k pěti hvězdičkám mě nedokázaly přemluvit ani přenádherné záběry milované Paříže.

Bastardi (2010) odpad!

Slovo odpad myslím plně vystihuje toto drama a víc k tomu není co dodat. Ovšem nemůžu si pomoct a musím poukázat na opravdu tristní herecký výkon Tomáše Magnuska.

Lidice (2011)

Na české poměry velmi povedené a extrémně mrazivé.

Schindlerův seznam (1993)

Filmy z 2.světové války o vyhlazování Židů nesnáším, neboť jenom opravdovému hovadu může dělat dobře sledování těch nejhorších zvěrstev, kterých se kdy člověk dopouštěl na člověku a na kterých tyhle filmy vyloženě stojí. U tohoto filmu (ostatně stejně jako u ještě mrazivějšího Pianisty) je těchto scén až přehnaně mnoho a trochu autory podezírám, že zatímco třeba Cameron láká na nákladné vizuální efekty, oni v podstatě za pár korun natočí rozstřelování hlav a docílí tím totéž. Užaslého a naprosto šokovaného diváka! Jistě, že Schindlerův seznam má kromě zvláštního, diváka vydírajícího podtónu také hloubku, poseltství, výborné režijní nápady, dokonalou hudbu (za to vše 4 hvězdičky)... Ale i tak dávám přednost tomu Cameronovi.

Po čem ženy touží (2000)

Podle mě jde o nejslabší, ale stále dobrou, komedii Nancy Meyers. Gibson je sice fajn, překvapivě se mi velmi líbila také Helen Hunt. Dvouhodinová stopáž mi ale přišla přemrštěná a taky si myslím, že ze základní zápletky schopnosti - slyšet ženské myšlenky - se dalo vytěžit mnohem více komických situací a také mnohem vtipněji.

Voda pro slony (2011)

Už z plakátu mi bylo jasné, že půjde o nádherný film. Silný a emotivní příběh doplněn skvělými hereckými výkony a opravdu vynikající výpravou.

Za humny je drak (1982)

Velmi příjemný humor, který v současných pohádkách už prostě člověk nenajde. Ovšem ten drak, to je síla. Připomněl mi podobně "efektně" vyrobené triky ve starém Souboji Titánů.