Vězni slunce (2013)

Tak určite je tento snímok lepší ako mnoho iných novšieho dáta a žiaľ aj s vyšším rozpočtom. Čo ma uchvátilo najviac, po skúsenostiach z posledných filmov, bolo že sa tu postavy nesprávajú vyložene debilne, až na tú jednu, ktorá to má v charaktere, odborníci sú odborníci vo svojich oboroch, nelezú si navzájom do kapusty, všetci sa snažia udržať sa pri zmysloch aj vo vypätých situáciách. Slovami sa tu neplytvá a prečo aj, dej nie je tak zložitý aby sme si ako mysliace tvory nevedeli urobiť vlastné závery. Motivácia minimálne dvoch členov ,,expedície,, mi nie je moc zrejmá (blondína tam je pretože si pamätá básničku?). K záveru asi došiel rozpočet na efekty aj scenáristov, no tak celú Hviezdu smrti zničilo dobre mierené protónové torpédo.

Vetřelec: Covenant (2017)

To čo bolo? Mala to byť komédia? To máme uveriť, že toto sú tí, ktorým niekto pri zdravom rozume zveril peniaze, životy a budúcnosť ľudstva. (,,Moja žena nikdy nebola vystrašená.,,). Úlohou Matky bolo čo, oznamovať zrejmé? Pri tomto filme mi prístup don´t show don´t tell príde najvhodnejší. Pre mňa najsmutnejšia časť záver filmu, keď nám dôjde ,,originalita,, prihoďme tam nostalgie, niečo pre každého.

Warlock (1989)

Prechádzam si filmografiu R. E. Granta, v celku zábavné, obstojne zahrané aj natočené, bod plus za použitie ,,mononoke tenbin,,

Temný bojovník (2014)

Nanešťastie videla som omnoho horšie filmy, pán Cage sa očividne inšpiroval školou herectva opitého Michaela Madsena.

Dům ďábla (2009) odpad!

Zaradení medzi 100 best horror movies of all time by rotten tomatoes, tak to ani náhodou. Po hodine strávenej s nesympatickou hlavnou hrdinkou som išla skontrolovať či sa pozerám na správny film, komentáre sľubovali že v posledných 20 minútach sa predsa len niečo udeje, takže som odrátavala k tým 20 minútam a zbytočne. Že ja sprostá som si neprečítala rovno hodnotenie od kolodej1 aj po piatich rokoch súhlasí na 100%. Tento film je neuveriteľne neoriginálny, po hodine nudy príde 5 minút tmy a čudných kamerových uhlov a posledných 10 minút vám dá šancu sa zasmiať nad prostoduchosťou scenáristu. Myslím, že by film získal trochu toho všade ospevovaného napätia keby sme sa radšej pozerali ako sa naša hrdinka pozerá na Night of the living dead od pána Romera. Všeobecne je film celkom dobrým tréningom na hľadanie movie sins, kedže to je jediné čím sa môžete počas 95 min. zabaviť.

Rudá jako rubín (2013) odpad!

Stokrát prežuté a vypluté, veru neprosím.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Nevydalo. Korra je nesympatická, ale keďže som nebola cieľovou skupinou riešiť to nemusím. Prvá séria je v poriadku až na ukončenie kedy prvý reálny konflikt charakteru Korri je vyriešený ,,avatarzázrakom,, (a veru nie posledným) a zo série sa stáva šablónové anime. Korra je ďalej len pasívny prvok spájajúci ostatné charaktery, ktorých príbehy (dokonca hlavne tých mŕtvych) sú stokrát zaujímavejšie ako príbeh hlavnej hrdinky. Záver ma slušne zmiatol, možno som zmeškala nejaké scény ale to je môj problém.