Babel (2006)

Pánovi režisérovi by sa zišiel nejaký kurz pozitívneho myslenia. Zatiaľ všetko čo som od neho videl vrhalo depresiu na všetky strany (Amores Perros, 21 gramov). Mohol by už skúsiť aj niečo iné, s odlišnou filmovou štruktúrou. Aspoň, že ta Chieko skončila ako skončila, inak by to bolo na mašľu.

Babovřesky (2013)

Výcuc toho naj z trilogií Slunce, seno a Kameňák. Nech žije lidová zábava!

Báječní Bakerovi hoši (1989)

Malý, príjemný filmík z prostredia barov a klubov, kde sa odohráva príbeh dvoch rozdielnych bratov hrajúcich už dlhé roky spoločne na klavír. V úlohe speváčky exceluje Michelle Pfeiffer. Podmanivá atmosféra, pomaly plynúci dej, večne fajčiaca Michelle i Jeff Bridges, zopár úprimných humorných scén v celkovo smutnom ladení... Jednoducho to celé funguje a po filme vo mne ostal taký príjemný pocit.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Nevedel som úplne do čoho idem a po zhliadnutí som zostal patrične zaskočený. Brutálna, preštylizovaná jazda plná uchylnosti, ktorú sa mi nepodarilo žánrovo jednoznačne zaradiť. S lepšou znalosťou novodobej španielskej histórie by som možno pridal aj 5.*.

Barbar (2009)

O čo tu išlo neviem, ale atmosféra dobrá a Mads skutočne barbarsko - božský!

Barbar Conan (2011)

Tak tu niekto niečo hrubo zmrvil a to pritom hlavný predstaviteľ je vcelku sympatický a na výprave a trikoch vidno slušný rozpočet. Nad sklamaním skôr prevláda smútok nad ďalším klincom do rakve R-vej fantasy!

Barbarella (1968)

Roztomilo naivný film s dobrými hláškami, ale v podstate o ničom. Samozrejme treba ho brať v kontexte doby svojho vzniku. Klobúk dole pred Jane Fondovou, že do toho išla, aj keď neskôr sa tento film všemocne snažila stiahnuť. Vizuál má svoje čaro i keď dnes už skôr len vyvolá úsmev.

Barb Wire (1996)

Bohužial je to B-čko, aj keď sa to tvorcovia snažia zakryť, myslim že je každému jasne čím sa to snažia zakryť. Pameline prednosti si užijeme ale len na začiatku, škoda.

Barevný závoj (2006)

Veľmi smutná romantická story so sympatickou ústrednou dvojicou, krásnou výpravou, s pomalším tempom rozpávania, ktorá ale chytí za srdce. Momentálne takéto seriózne vážne romantícké drámy nie su veľmi v kurze, ale tentokrát sa to vskutku podarilo. Potešil aj honkogský veterán Anthony Wong v úlohe čínskeho dôstojníka. Tak 4,5*.

Bathory (2008)

Anna Friel i Karel Roden sú vo svojích úlohách fakt dobrý. Ostatok filmu je taký nejaky všelijaký. Jakubisko nakoniec ten svoj veľkofilm celkom ustál.