Na vlásku (2010)

Milá rozprávka v klasickom strihu s neuveriteľne sympatickými postavami a to myslím nielen ústredné duo ale tentokrát bodujú i typické disneyovské roztomilé zvieratká (Maximus je skutočne originálny). Za predvedené akčné scény by sa nemusela hanbiť ani letná Bruckheimerovka.

Návrat draka (2004)

Biednejšia produkcia z honkongu. Akcia je vlastne len na konci a tento druh humoru nie každému sadne. Jackie Chan sa tu len mihne.

Nebe (2002)

Silný (i keď na druhej strane veľmi jednoduchý) príbeh o americkej učiteľke, ktorá sa tak-nejak nevedomky stala teroristkou, navyše sa do nej zamiluje prekladateľ. Tom Tykwer natočil citlivý, vizuálne pútavý film v nádherných talianskych exteriéroch. Vyzdvihnúť treba aj herecký výkon ústrednej dvojice, hlavne Cate podala vierohodný výkon.

Nebezpečný svědek (2008)

Obstojný pokus o gangsterku z prostredia triád s riadne krvavou akciu a veľkým množstvom postáv (takmer všetky sú ale záporné). Poriadného súboja sa sa dočkáme až na konci filmu, keď to rozbalí Sammo Hung proti Jackymu Wu, slušný fight. Videl som dlhšiu nezistrihanú=brutálne krvavú verziu. Tak 7/10.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Po Oldboyovy ďalši zážitok, ktorý som rozchádzal dlhšie ako zvyčajne.

Ned Kelly (2003)

Australská Jánošík-westernovka v hlavnej úlohe so sympatickým a vcelku uveriteľným Heathom Ledgerom ako legendárny Ned Kelly. Neviem presno čo, ale nato aby vystúpil tento film zo šedých vôd priemeru mu niečo chýba. Moji obľubení herci Goeffrey Rush a Naomi Watts sa na obrazovke priveľa neohriali.

Nehoda (2009)

Zaujímavý námet, ktorí už určite koluje medzi americkými scenáristami. Vizuál je pútavý, poteší a málinko i prekvapí obstojný záver, škoda akurát, až príliš pomalého tempa. Tak 7/10. Na prvý krát som zaspal, tak sa prikláňam k 3*. :(

Nemilosrdný střelec (2007)

Takto nejak "ujeto"som si v duchu predstavoval poctu westernom a Djangovi zvlášť v réžii Takashi Miikeho. Videl som nezostrihanú verziu, ktorá síce občas stráca tempo, ale v každom prípade odporúčam.

Neřízená střela (2010)

Sympatická, ale zároveň i neuveriteľne protivná Emily Blunt v poctivej anglickej komédii plnej "sucheho" humoru. Ron Weasley tiež dobrý a Bill Nighy, ten tu je úplne najlepší.

Nespoutaný Django (2012)

Skvelá Tarantinovská zábava, ale tých 5 hviezd u mňa platí len po scénu keď si Waltz a DiCaprio podávajú ruku... Záver potom nie je zlý, ale pripadal mi ako z iného filmu. V každom prípade mi 3 hodiny v kine už dlho tak rýchlo neuplynuli.