Strážci Dračí brány (2006)

Poslednou dobou vyzerajú honkongské mlátičky až nejak príliš efektne. V tomto prípade sa do ešte dá pochopiť, jedná sa o sfilmovaný komiks. Najväčšiu pozornosť strháva na seba Donnie Yen, ktrorý hrá ako zvyčajne takmer kung-fu poloboha s udržovanou ofinou. Možno keby som poznal predlohu by som si ti vychutnal lepšie, takto som tam žiadny náznak deja nenašiel.

Strážci - Watchmen (2009)

Zack Snyder sa s (dosť verným) preprisom nesfilmovatelnej predlohy (podľa autora Alana Moora) popasoval zo cťou. Len je otázkou či to na seba zorobí, rozhodne sa nejedná o mainstream. Komplikovaný dej, priehršť postáv, brutalita, nejednoznačnosť charakterov, politika...rieši sa toho skutočnne dosť. Pozn: Director's cut nič zásadné nové neprináša, len potvrdzuje výnimočnosť a vernosť prepisu komixu. Vizuálne obžerstvo odeté v čudesnom háve.

Street Kings (2008)

Nič prevratného, ale v rámci žánru thriler o skorumpovaných policajtoch sa jedná o špičku. Parádny Keanu Reeves v úlohe drsného policajta-pištoľníka neustále chlastajúceho mini-vodku. Postava F.Whitakera mi prišla schématická, Dr.House tiež sympatický.

Studená ryba (2010)

Ťažko niekomu odporučiť film, ktorý som mal problém dopozerať dokonca. Brutálne, úchylné ale podané s takým divným, chladným odstupom. V každom prípade prerod hlavného hrdinu v poslednej polhodine filmu ma zaskočil. Do kolonky divný japonský režisér si značím ďalšie meno, hneď vedľa Miikeho.

Studentka (1988)

Štandartná, ale milá francúzka romantická komédia s sympatickou dvojicou (zďaleka nie idálne postavičky, ale reálne charaktery s ľudskými chybami ) Do 4* výšin posiela film nádherná Sophie Marceau, z ktorej som zasa raz nemohol spustiť oči. Pohodová je i 80.-ková elektronická hudba.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Zas až taká katastrofa ako čítam v komentároch okolo sa nekoná. Občas trápne, občas celkom milé. Stallone ako drsný policajt v akcii, kde mu istí chrbát tak 1,5 m vysoká mamička. No nie je to už samo osebe vtipné?

Stůj, ten mobil není tvůj (2005)

Zas sa niekdo snaží priživiť na teraz modernej vlne anglických štýlových gangsteriek. Nemá to ale žiadnú šťavu, chviľmi to je vyslovene trapné, občas sa síce vyskytne nejaký ten trefný suchý britský fórik... ale Gary Oldman sklamal. Nezachraňuje to ani ďalšia cholerická úloha Roberta Carlyla, čí úloha zabijáka Karla Rodena. Proste nuda, kde som sa nemohol dočkať kedy bude koniec.

Stvoření světa (1957)

Tak takto nejako vtipne by mohlo stvorenie sveta vyzerať. Tento animovaný film proste nestárne.

Sucker Punch (2011)

Snyder ma milo prekvapil, ako doteraz každým svojím filmom (sovy som ešte nevidel). Vizuálne orgie, nadupaný soundtrack, sympatické obsadenie napĺňa sen nejedného videoherného maniaka. Trošku zapracovať na scenári a mohlo to byť za 5*. Rád si film zopakujem a nerozumiem tým zdrvujúcim kritikám. Superman je v správnych rukách. Videl som Director's cut.