• Krátkometrážní

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Místy dramaticky nepoctivé, vůči divákovi bezohledné, on má totiž o hlavního hrdinu větší zájem, než o případy jednotlivých dílů, ovšem jinak skvěle natočené s místy i dobrou muzikou a kvalitními herci! ****

Učitelka (2016)

Skvělé dílo, konečně se Hřebejk zase polepšil. Není třeba, abych tady něco rozebírala. Tohle je dramatické umění, které funguje. A jakékoliv zpochybnění je zbytečné. Vynikající herci a zajímavý Peter Bebjak, Kassai, Havelka i Malý v malé roli. Hlavní představitelka byla opravdu velmi vhodně nakástována...

Divnolidi (2015) (studentský film)

Ještě, že nepatřím do této zdegenerované generace a nemyslím si, že by takový film vůbec někoho zaujal. Dám jednu hvězdu za snahu, ale je to tak prázdné. Veliká škoda, režie není po technické stránce nejhorší, ale filmové vidění a literární cit jsem tam vůbec neregistrovala.

Moji drazí (2015) (studentský film)

Na studentské filmy nejnápaditější scenáristické řešení. Tohle aspoň z té nicoty, která vychází z FAMO i z FAMU zaujme a vyniká. Nadprůměrné!

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Režie pan Zelenky možná nebyla tím nejvhodnějším řešením, ale alespoň tento skvostný scénář spatřil tv obrazovky.

Pustina (2016) (seriál)

KÉŽ BY SE VŠECHNY DRAMATICKÉ POŘADY SCHYLOVALY K PODOBNĚ KVALITNÍM LÁTKÁM, VÝPOVĚDÍM A STRUKTURÁM. KÉŽ BY SE I NA ČT VRÁTILY SÓLOVÉ TV FILMY, KTERÉ BY NABÍZELY PŮVODNÍ DRAMATICKOU LÁTKU, JAKO TO BYLO DONEDÁVNA.

Drsný chlapík (1983)

Jo, to byly žánry! Tohle byl u nás trhák! Giovanni nejcitlivější, jak ho můžeme znát. Neprávem přehlédnutý film.

Soukromé lekce (2016) (studentský film)

Je to vzácný film. Takové už se dnes nedělají. Je to návrat k rodinným filmům s dětskými hrdiny, které jsme kdysi uměli. I když to není dokonalé, má to atmosféru, cit, hezký scénář, poctivé herce i hudbu. Jestli se těmto mladým tvůrcům podaří prorazit ledovce naší zablokované kinematografie, mají na to, že jednoho dne uspějí.

Nepravděpodobná romance (2013)

Ten trailer vpadá tak dobře, chtěla bych to vidět... ale vidím, že v Cinestarech se to nepromítá. Zajímavé filmy jsou občas méně dostupné, což...

Babovřesky (2013) odpad!

Největší primitivní brak, který vznikl po Kameňácích. Nechápu, jak se k tomu mohl někdo ponížit. Bohužel si uvědomuji, že národ ČR jsou primitivové a lidé bez obsahu, ale proč jim někdo tohle nabízí a chce za to ještě peníze? Žádná postava v tomto filmu nemá ani špetku inteligence, jsou to prázdné hlavy. Vysloveně mě to urazilo a to jsem např. Janu Synkovou měla moc ráda. Trapná hudba, bez nápadu. Hezká kamera to nezachrání, ani střih. A ještě ta dlouhá stopáž? Dvě hodiny ničeho. To už i ti trapní Jedlíci se mi líbili více. Nejhlubší pokles, je mi trapno za všechny tvůrce i diváky. Primitivní hudba, ve Slunce seno byla alespoň krásná melodie, tady nic!