loveless

loveless

Naoki Walker

okres Mladá Boleslav
filmový fanatik na částečný úvazek

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 16.6.2017  19:14
    Bezvadná dvojka (TV seriál) (2007)

Koizumi Risa je holka, měří 170 cm a je největší ze třídy, zato Ootani je kluk a měří jen 156 cm. Ti dva se pořád hádají a nedobrovolně dohromady tvoří na celé škole známé komiediální duo. A nebyla by to správná středoškolská romantická komedie, kdyby se jeden náhodou nezamiloval do toho druhého... Nic nového pod sluncem, ale je to celkem příjemná věc. Každopádně jedno z mých prvních anime, ještě před dávnými a dávnými lety, které po druhém zhlédnutí neztratilo příliš ze svého kouzla. Dávám neobjektivních 5 hvězd, ale 4 by si to zřejmě zasloužilo.

• 23.5.2017  13:59
    Nisekoi: (2016)

První díl byl chvílemi i vtipný, ale druhý a vlastně celý ten příběh o magických dívkách mě neskutečně nudí. Druhá série, včetně tohohle OVA, vážně nic moc.

• 23.5.2017  13:49
    Nisekoi: (TV seriál) (2015)

Druhá série anime Nisekoi z roku 2014 navazuje přesně tak, jak skončila série první a to kvalitativně sestupnou tendencí. Děj ani postavy se opět nehnou z místa, ale je tu dost odhalených krásných slečen, což pro mě jako ženu výsledný zážitek opravdu vylepšit nedokáže. Nejsem si jistá, že kvůli nedořešenému ději zvládnu zhlédnout ještě nějakou další sérii. Nuda, navíc Onodera je unylá. Opening ani ending opět nezaujal.

• 23.5.2017  13:42
    Nisekoi (2014)

OVA k první sérii anime Nisekoi. Nic nového, děj ani postavy nikam neposouvá, další příběhy ze "života našich hrdinů". Sestupná kvalita navazuje na konec série. Nebavilo mě.

• 23.5.2017  13:38
    Nisekoi (TV seriál) (2014)

Další z těch věcí, kde je hlavní hrdina (zde mafiánský synek Raku Ichijou) obklopen spoustou nádherných slečen, které ho samozřejmě všechny chtějí (ať dříve či později), protože je nejlepší ze všech mužů na světě. Hrdinky často vidíme alespoň částečně odhalené, takže se můžeme kochat jejich krásnými těly... Dobře, zase jsem se zapomněla důkladněji podívat, o jaký že se jedná žánr, takže je to vlastně moje vina (jako ženu mě tohle příliš uchvátit nedokáže). A tak nějak ze začátku to nějaký děj mělo a docela mě i zajímalo, která z dívek je vlastně ta, které byla slíbena nehynoucí láska. Má to pár vtipných momentů, navíc Raku není úplně tragik, ale čím více se blížíme konci série, tím horší jsou díly. Openingy a endingy taky nebyly nejhorší, ale žádný nezaujal a přeskakovala jsem. Ve výsledku hodně průměrné.

• 23.5.2017  13:28

Emocionální příběh dvou středoškoláků Micuhy a Takiho, kteří se "setkají" za zvláštních okolností a změní své životy. Nádherná kresba, úžasně natočené, všechno co vidíte je prostě krásné, stejně tak hudba (od Radwimps), která dokonale dotváří atmosféru. V příběhu jsou nějaké nelogičnosti, ale tak už to většinou při cestování časem a podobných radostech bývá a rozhodně mě to neodradilo a nezničilo skvělý zážitek ze zhlédnutí. Jedním slovem - doporučuji.

• 23.5.2017  13:15

Už snad klasická bláznivá romantická komedie o klubu hostitelů, jehož poklidný chod je narušen ve chvíli, kdy do dveří třetí hudební učebny vstoupí talentovaný "žák" Haruhi Fujioka. Kresba je pěkná, barevně rozjásaná, postavy značně sympatické. Přestože je děj hodně epizodický, kvalitě to rozhodně neškodí a každý díl má něco do sebe. Jedno z mých nejoblíbenějších anime, které mě dokáže rozesmát i po několikátém zhlédnutí (Tamaki je prostě nejlepší). I přestože obsahuje reverse harem a crossdressing, určitě se dokáže zavděčit nejen dámskému obecenstvu. Líbí se mi rozblázněný opening Sakura Kiss od Kawabe Chieko i ending s dvojčecím vyzváněním pro Tamakiho neboli Shissou od Last Alliance. Pokud se vám anime líbí, doporučuji přečíst předlohu - stejnojmennou mangu, která se v některých částech děje sice liší, ale rozsahem dalece přesahuje 26 dílů anime a navíc je skvělá (a už je ukončená, takže nemusíte čekat, jak to nakonec dopadne).

• 21.5.2017  22:18
    Tamako Market (TV seriál) (2013)

Rodina Tamako vyrábí už několik generací mochi, v obchodě naproti rodina jejího kamaráda Mochizou také prodává mochi. V jejich nákupní čtvrti Usagiyama je spousta malých obchůdků a všichni v nich Tamako od malička znají a mají ji rádi. Tamako chodí na střední školu a užívá si zábavu se svými spolužačkami Midori, Kannou. A do tohohle láskyplného prostředí se připlete výstřední mluvící papoušek Dera, který hledá manželku pro svého prince, ale zjistí, že jeho láska k mochi je taky značně silná. Tamako Market není žádná intelektuální zábava, ale je to neskutečně roztomilá věc, která dokáže zahřát u srdce a pobavit. Všechny postavy jsou příjemné a kresba je prostě nádherná. Papoušek Dera je poněkud otravný a bála jsem se, že mi to celé zkazí, ale nebylo tomu tak. Dá se říct, že celou tu zápletku s princem bych dokázala oželet - jak je vidět ve skvělém sequelu Tamako Love Story, vlastně vůbec není potřeba. Ten si mimochodem pusťte taky. Opening i ending je fajnový a písnička, kterou Tamako hledá, Koi no uta od Dynamite Beans je prostě úžasná a nejde pustit z hlavy.

• 5.5.2017  13:01
    Prince of Stride: Alternative (TV seriál) (2016)

Sportovní anime mám ráda, příběh zní slibně, kresba je nádherná, ale... Je to nuda, hrdinové nejsou zajímaví, vlastně mě nijak extra nezajímá, jak to s nimi dopadne - teda hlavně v první polovině, přes kterou jsem se málem nedostala. Druhá půle a závěr je o řád lepší než ta první, ale pořád to není žádná hitovka. Pro mě to vypadá jako nepovedený pokus o zkřížení Free! a dorama Tumbling. Totálně promarněná příležitost, věčná škoda, přitom stride jako takový je zajímavý sport a kresba je opravdu super.

• 3.5.2017  11:11
    Akacuki no Jona (TV seriál) (2014)

Princezně Yoně se během jejích 16. narozenin totálně změní život. Najednou je na útěku a naživu ji drží hlavně její ochránce a přítel z dětství Hak. Po setkání s prorokem se rozhodne najít čtyři mytologické draky, kteří by jí propůjčili svou sílu... A o její výpravě za draky vypráví 24 dílů tohohle anime. Celkově je děj ale neukončený - manga totiž zatím (2017) také. Přestože se nedozvíme, jak to celé nakonec dopadne, je to určitě anime, které si zhlédnutí zaslouží, je zábavné, postavy jsou příjemné, kresba moc pěkná. Nezbývá než těšit se na další sérii.

• 3.5.2017  10:34

Cage je zbabělec a když je prvně vyslán do boje proti nepřátelským mimozemšťanům, je během několika minut od výsadku zabit... Dobrý příběh, stejně tak herecké výkony a přestože Toma Cruise poslední dobou moc nemusím, tak pohoda. Skvělé sci-fi podle mangy All You Need is Kill.

• 14.4.2017  19:37
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Death Note manga je jednou z mých nejoblíbenějších, přestože jsem ji četla už zhruba před deseti lety. Anime jsem onehdy rozkoukala, ale nedokázala dokoukat, důvod je jasný, přestože je to anime skvělé, manga je o moc lepší. Trochu problém mi dělá kresba, přehánění-dramatizování některých situací a odchylky od předlohy (konec wtf). Stejně jako v manze tam je znát, že příběh měl skončit trochu dřív (Mello s Nearem mi přišli už trošku nadbyteční). Ale konečně jsem dokoukala a víceméně jsem spokojená, pořád je to velmi zajímavý příběh. První op a en se mi líbily značně, druhé byly velkým zklamáním. Musím přiznat, že mě ke zhlédnutí donutilo až Bakumaní anime (kterému přestože je to jiný žánr nemůžu dát méně než pět hvězd) a kdo ho viděl, určitě tam řadu DN odkazů pozná (včetně důraz na ukončení příběhu ve chvíli, kdy si to žádá).

• 14.4.2017  19:21

Nejdůležitější věc - předlohu jsem neviděla/nečetla, takže za mě průměr, s dobrým hereckým, efekty, ale pro mě tedy tak trochu nelogicky.

• 14.4.2017  19:16

Asi nejnechunější a nejnudnější film poslední doby - jestli to má být "dospělejší" x-manský film, tak v tom případě mi něco přijde špatně (a tak nějak doufám, že to není na mé straně). Spousta krve a proč vlastně, nezajímavý příběh s přehnanou délkou, kdy mě na konci vlastně už vůbec nezajímá, jak že to dopadne s hrdinou (hrdiny), hlavně, že už bude konec. Wolverina mám jako hrdinu ráda, takže je mi líto, jak špatně skončil.

• 30.3.2017  00:04

Druhá série Modrého Exorcisty navazuje na 17. díl série první a ignoruje děj všech jejích ostatních dílů, čímž se vrací nazpět k předloze, což je pro fanoušky jistě skvělá zpráva. Takže pro mě taky, přestože je vývoj a tempo příběhu rozhodně pomalejší, jsem stejně spokojená. Kresba je pěkná, hrdinové sympatičtí, Rin je super, hlavní "démon záporák" alias Impure King je trochu zvláštní, ale co už :D Pět hvězd je asi trochu nadhodnocených, ale coby fanda nemůžu jinak, a to i přestože bych si to mnohem víc užila, kdybych dala celou sérii v celku a ne každý týden jednu epizodu. Opening i ending se mi opět líbily.

• 25.3.2017  21:42
    Noragami Aragoto (TV seriál) (2015)

Druhá série anime Noragami je ještě o dost lepší než ta první a proto začínám uvažovat, že propadnu náboženským choutkám a stanu se Yatoistkou :D because Tonight we honor the hero! A teď vážně. Pokud jste viděli první sérii, tak je druhá naprostou nutností, protože je tak nějak ve všem lepší. Yukine přestává být otravný, všechno klape jak má, poznáváme nové zajímavé postavy, řeší se napínavé zápletky, Hiyori se jako obvykle do všeho plete, Yato je jednoduše boží. Navíc všechny postavy i jejich vztahy zažívají značný vývoj. Opening výborný a ending velmi dobrý. Snad bude třetí série brzy! Btw. OAD k druhé sérii je taky lepší a vtipnější než k první.

• 25.3.2017  21:30
    Noragami (2014)

Dva krátké příběhy patřící jako speciál k anime Noragami. Příjemné zpestření dějové linky několika bláznivinkami.

• 25.3.2017  21:27
    Noragami (TV seriál) (2014)

Yato honí ztracené kotě a přitom ho před přejetím autobusem ho zachrání školačka Hiyori. Yato je ale bůh a to, že nemá vlastní svatyni, vyznavače, kde spát a že bere za pět jenů každou práci v okolí nic nemění na tom, že by mu ten autobus nic extra neudělal... Takhle začíná příjemné akční fantasy anime o třech přátelích bojujících proti divně barevným démonům. Kresba je pěkná, hlavní, i většina vedlejších, postavy jsou značně sympatické. Příběh není nikterak komplikovaný, ale ani si tu nehrají na kdovíjaké kdovíco, takže good. Opening i ending super. Do dokonalosti tomu cosi chybělo, ale bylo to dost dobré, určitě doporučuji.

• 25.3.2017  21:12

Dvě výletní epizody patřící jako speciál k Noragami Aragoto jsou odpočinkové a značně veselé. Bavila jsem se parádně, škoda, že jich není víc.

• 17.3.2017  21:19

Ukázka na anime Reversi, na motivy mangy Ashirogi Muto, seiyuu pro hlavní hrdinku je Azuki Miho. Za splněný sen přeci nejde dát míň než plný počet hvězd.

• 17.3.2017  21:08

Speciál třetí série Bakumana ukončuje příběh pana Vydry 11. Skvělá kraťoučká bláznivina aneb fiktivní anime Otter no. 11 dle Hiramaru.

• 17.3.2017  20:11
    Bakuman. 3 (TV seriál) (2012)

Třetí série totálně skvělého anime Bakuman, která uzavírá příběh. Moc se tu nepotkáme s Miho a i vtípků s Hiramaru tu je najednou nějak méně. Poprvé tu jsou asi dva nepatrně slabší díly, ale i tak jsou stále nadprůměrně dobré. Kresba pěkná, příběh napínavý a skvělý a protože je manga ukončená, tak navíc dostaneme i rozuzlení. Pořád všem musím držet palce a užívám si jejich soupeření. Pořád mám pocit, že i já dokážu něco úžasného :) Výborně, víc takových úžasných sérií a mangy od Ashirogi Muto a snů... Pokud máte pocit, že teď potřebujete vidět hraný Bakumaní film z roku 2015, doporučuji nechat si to trochu uležet (nebo spíš hodně zapomenout), protože hned po anime vás velice pravděpodobně dost zklame.

• 17.3.2017  19:55
    Bakuman. (2015)

Sato Takeru patří mé oblíbence, i Kamiki Ryunosuke je celkem sympaťák, navíc miluju Bakumaní anime. Takže mě film opravdu hodně zklamal, dokonce jsem se i nudila a byla značně otrávená, že je to tak dlouhé. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale vůbec z toho na mě nedýchla ta energie, náročnost práce, Saiko přeci není takový hlupák aby všude padal, Hattori je skvělý muž a ne tohle, Kawaguchi Tarou má být cool, ach jo... A sice chápu, že vzhledem k délce filmu a ději mangy museli vyškrtat postavy a změnit děj, ale proč takhle... probůh. Navíc by mě docela zajímalo, kam se poděl Ashirogi Muto...

• 11.3.2017  20:11
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Zhlédnuta první série. Julietta Andromeda Mao je nezvěstná, a její případ dostane na vyšetření totálně nespolehlivý detektiv Miller. Tahle na první pohled nepatrná událost nám nenápadně naznačuje směr příběhu, který ovlivní všechny jeho hrdiny. Zápletka téhle série je vlastně jednoduchá a následně příběh sleduje, jak s ní jednotliví aktéři přicházejí do styku, neznají všechny souvislosti, a jak na ni reagují. Takže tu máme jednu stejnou věc na několik způsobů pořád dokola, což tak na první pohled ale opravdu nevypadá a nedá se říct, že by to bylo nezajímavé. Navíc vizuál Expanse vypadá pěkně. Můj problém byl převážně s tím, že žádná z postav mě nedokázala natolik upoutat, abych jí chtěla fandit, nebo aby mi alespoň nebylo jedno, jestli v příští minutě zhyne bídnou smrtí. Vyzdvihnout musím openig, protože ten se mi opravdu líbil.

• 11.3.2017  19:48
    Bakuman. 2 (TV seriál) (2011)

Druhá série Bakumana je stejně skvělá jako ta první. Kresba je pořád stejně pěkná, ale znatelně přibylo deformací obličejů převážně hlavních hrdinů, což nevidím úplně jako pozitivní (asi jako jedinou věc). Příběh pokračuje ve stejném duchu, stále máme tu soupeření mezi mangaky z Fukudovy skupiny, přátelské hecování a snahu o co nejlepší výkon. Z děje nám polehoučku začíná mizet Mashirova Miho, víc se zaměřujeme na práci, což mi ale vůbec nevadí. Naopak se tu více objevuje komediální vložka s Hiramaru (Aoki) a jeho editorem. Všechny postavy jsou skvělé a musím jim i nadále fandit a spolu s nimi si myslet, že i já dokážu něco úžasného. Opět jsem se bavila od začátku až do konce a hned jsem se pustila do série třetí.

• 7.3.2017  00:06
    Golden Time (TV seriál) (2013)

Golden Time vypráví o vysokoškolském životě několika přátel, kteří právě nastupují do prváku. Tada Banri měl před rokem nehodu a ztratil paměť a tak začíná znovu. Kaga Koko je divoká hlavní hrdina stalkerka, která už od školky miluje Yana. Yano se snaží setřást Koko a přitom se stihne zamilovat do Chinami. Díky obávanému čajovému klubu se Banri seznámí i s 2D-kunem. Do festivalového klubu Banriho s Koko zatáhne jejich senpai Linda. Golden Time je jedno z těch romantických anime, u kterých se člověk nenudí, není otrávený různými opakujícími se klišé, nejvíc nejlepšími hlavními hrdiny a unylými hlavními hrdinkami. Je to vtipné, ale i vážné, postavy jsou krásně nakreslené a sympatické. Openingy a endingy mě nijak extra nezaujaly, ale nebyly špatné.

• 6.3.2017  23:40
    Bakuman. (TV seriál) (2010)

Mé očekávání bylo velké a tohle anime, podle předlohy Death Notem profláklého dua autorů Ohba & Obata, ho naplnilo a skvěle mě bavilo od začátku do konce. Je pravda, že Saikův důvod pro to, aby se stal mangakou je sice trochu ujetý a jeho vyvolená Miho se mi nezdá zas až tak úžasná, ale why not. To je asi tak jediná výtka, kterou mám. Pěkná kresba, zajímavý příběh, sympatické postavy - mám pocit, že jim musíte fandit ať chcete nebo ne. Zase jedna z těch věcí, z kterých máte pocit, že i vy můžete dokázat něco úžasného. Přidejte k tomu skvělý opening a za mě hlavně druhý ending a je to jasných pět hvězd. A teď rychle mrknout na druhou sérii ;)

• 27.2.2017  21:42

Tři minuty o ničem, tohle snad musíte vidět pouze ve chvíli, pokud jste hardcore fanoušek Noční třídy, a nebo taky ne...

• 27.2.2017  21:39
    Mahóka kókó no rettósei (TV seriál) (2014)

Sourozenci Shiba Tatsuya a Miyuki vstupují na střední školu, kde se učí mágové (rozuměj, kouzelníci). Miyuki je rozeznaná jako značně nadaná a proto se dostane do prvního kurzu, Tatsuya však skončí v druhém kurzu a jeho sestra má pocit, že ho proto jako nedoceněného musí pořád obhajovat a ochraňovat. Mezitím různě nějaké ozbrojené skupiny útočí na školu, spolužáci se perou, účastní se skvělých soutěží, nějaké ozbrojené skupiny útočí na účastníky soutěží atp. Hlavní hrdina má samozřejmě "skryté" skvělé a úžasné schopnosti a přestože je ve druhém kurzu, nechává daleko za sebou všechny sempaie, padouchy z útočících skupin (hromadně) i všechny kladné hrdiny a armádní muže/ženy v akci, navíc ho jeho sestra zbožňuje a i u dívek je oblíben. Dívat se na to dá, ostatně kresba je pěkná, všichni hlavní hrdinové jsou fešní, ale je to takové prázdné, navíc moc ukecané a místy i dost hloupoučké - viz při přepadení v sále Miyuki čistí svému bratrovi uniformu od krve, místo aby mocným kouzlem sejmula zbytek zmetků. Jak už jsem psala výše, je to koukatelné, ale je to dost průměr, místy podprůměr. Openingy ani endingy nezaujaly.

• 27.2.2017  20:00
    Kuragehime (TV seriál) (2010)

Tsukimi žije v historickém domě Amamizukan se spoustou podivných (vzhledem i chováním) spolubydlících, které nemají rády muže a proto jim zakázaly do svého obydlí vstup. Tsukimi je taky divná, má zanedbaný vzhled a zajímá se víceméně jen o medúzy. Náhoda ji svede dohromady s krásnou slečnou, která u ní přespí. Ráno však Tsukimi zjistí, že Kuranosuke dívka opravdu není... Bláznivky z domu hrůzy, včetně Tsukimi, jsem úplně nedokázala docenit. Líbili se mi dva Koibuchi bratři, líbilo se mi, jak Tsukimi kamuflovala Kuranosukeho ore zvoláním olé, líbilo se mi, že to bylo vtipné. Kresba je sice pěkná, ale úplně to není můj šálek čaje. Nějak jsem nečekala, že Kuragehime bude super extra, bylo to trochu zvláštní, ale nakonec mě příjemně překvapila a opravdu jsem si to užívala. Včetně skvělého a vtipného openingu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16