Sedmkrát žena (1967)

Komedie, která se skládá ze sedmi příběhů. Navíc, když je dělá Ital, tak je to ještě lepší, bylo jich natočeno nespočet, takřka jistý že něčím upoutá. Našli se i slabší příběhy, ale většinou jsem byl spokojený. Pohřební průvod má famózní poslední záběry, líbil se mi i příběh s dvojicí Gassman/Brando, anebo s Cainem (o tom příběhu je lepší předem nečíst, je to potom zábavnější). Hlavní hrdinkou těch příběhů je Shirley Maclaine a já doufám že ne naposled jsem ji viděl hrát takhle -v komedii- protože ta její hra byla na cenu. 3,5-4/5

A legszebb férfikor (1972)

Je zajímavý sledovat hon hlavní hrdiny (Latinovits) za penězi, aby si mohl pronajmout byt. Herci přesvědčiví, režisér spíše reálně ukazuje tu dobu než aby vymýšlel. 3/5

Hiroku kaibyoden (1969)

Příběh je zajímavý, zbytek průměrný. 2,5/5

Dobrý král Dagobert (1984)

Začátek zajímavý, nápad dobrý, Coluche taky, ale tvůrci nějak neví co s tím vším udělat. 2/5

Hraběnka z Hongkongu (1967)

Jako od Chaplina čekal jsem malinko bláznivější příběh, více gagů, ale jinak celkem dobrá komedie. V hlavních rolích Brando a Lorenová hrají docela slušně. 3/5

Ilo Ilo (2013)

Obyčejný příběh jedné rodiny, který zaujal především citlivou režií, -neruší, nezasahuje do děje-, a taky s přirozenými hereckými výkony. Režisér Anthony Chen v budoucnu ještě může překvapit. 3,5/5

Darkman (1990)

Vynikající akční thriller s hororovými prvky, Raimiho vlastní nápad ve stylu superhrdinů jako Batman, Superman a další. Pečlivě na detaily rozpracovaný scénář to není, je to béčko, ale ten příběh plus ty originální nápady -ať kamerou, dialogy či jinak-, mnoha podobných filmů rozdrtí na kaši. Je právem kultovní, Liam Neeson super, Durant (Larry Drake) taky, jeden z mých nejoblíbenějších filmů z 90. let. 5/5

Tři životy a jen jedna smrt (1996)

Možná by se našlo nějaký místo na CSFD, vedle galerii, zajímavostech, v bazaru,atd, taky pro ocenění, pak by se nestalo že jsou k filmu tři komentáře (Houdini, Revanx, d-fens), tři nicneříkající komentáře. ........K filmu. Příběh je z kategorie ultra nonsens, režisér Ruiz dal dohromady rozhodně zajímavý film, ale z tohoto příběhu já jsem nic nepochopil. Takže jako komedie pro mě nefunguje. Mastroianni jede jak pila. 3/5

Carry On Sergeant (1958)

Málem ani ten pokus o humor. Na slabší Carry on podle mě už nenarazím. 2/5

Carry On Nurse (1959)

Vůbec ne špatný, ale darmo tady Kenneth Williams, Charles Hawtrey, málo toho bláznivého humoru, Joan Sims je na to prakticky sama. Překvapením pro mě je Jill Irelandová, i když jen v miniroli, v -Carry on- jsem ji vůbec nečekal. 3/5