Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 159)

Oči jeho rodičů (2015)

His Parent's eyes. Autorka jako neviditelný člen rodiny natáčí jejich obvyklý dennodenní život, bez otázek, bez něčeho umělého pro vyšší sledovanost.

Poloviční šance (1998)

Tak todle je jako Loď snů. Jako nějaký německý seriál. Mizerná kvalita.

Elk*rtuk (2021)

Na můj vkus až příliš jemná krimi drama (brutalita těch dní extrémně potlačen), no rozumím záměru tvůrců, že se soustředili na machinaci v pozadí. Natáčení v extrémním protivětru (stále aktivní politici opoziční), herci pod tlakem (v Maďarsku dodnes vlivná socialistická garnitúra herců, divadel, kritiků nemá ráda, když herec si zahraje něco kde na prvním místě je národ a ne jejich ideologie), je to také první film na způsob americký, kde není problém natáčet také o něčem stále živém. Drama povedená, hudba geniální (škoda jen, že stále ten samý motiv), no celkově mě okrem hudby až tak extra nepřekvapil: pro pořádek třeba také říct, že pro někoho kdo tento příběh nezná, může jít o slušnou ,,zábavu,,. Na imdb dnes 1,5hv z 38tis hodnocení, z čeho drvivá väčšina hodnocení opozičných trollů hned v dnech uvádění. Co k tomu říct. Politický boj nezná meze, a nemá rád ani pravdu. Pro mě 75%

Trn pod nehtem (1988)

Vynikající zrcadlo režimu, drama, Cserhalmi par excellence jako vždy a rozhodně 1 z nejlepších představení Anne Ráckevei. Vyžaduje přesný překlad.

A legényanya (1989)

Absurdity na entou. Nadprůměrně dobrá komedie, celkem slušný příběh, až neskutečné některé hlášky a jako bonus herecky par excellence, protože hádam tu je minimálne deset hereckých es. Pět hvězdiček nedávám jen proto, protože filmařsky průměr, nepřekvapí kamerou ani střihem..., no jde o zábavu a to se povedlo.

Sviňa (2020)

Kniha - kterou neznám, a tak ani nevím říct jak to vypadá s kvalitou - může být ani nevím jak dobrá, stále film je o něčem jiném. Tento film nepřesvědčí, prakticky bez tvořivosti - režisér jako kdyby hned natáčel při jej čtení -. ústřední motiv - politik - jak hrou tak obsahem slabý že by nepřesvědčil ani pár lidí aby ho zvolili do odboru a ne ještě být králem. Některé střípky - herecké výkony - jsou kvalitní no jako celek spíš jen kvůli době zajímavý. Filmy honem-honem protože ideální doba takhle dopadnou.

Zmizení (2013)

Slabší, málem až televizní, v ničem tady nevidím nadstandardní kvalitu, spíš horší. Těch 86% já nevím co má znamenat.

Shaft (2019)

Slušně natočený no stále jen průměrný příběh, ale kvůli té zábavy tady spíš doporučuji. No a Samuel to je kapitola sama o sebe. V jeho veku jiní hrají již na čtvrt plynu a on pořád jede pecky. 3.5