Padlé ženy (2002)

Zbožňujem filmy podľa skutočných udalostí a tento jeden ma chytil za srdce. O špinavostiach cirkvi sa vie veľa, ako aj to, že svoju zvrhlosť a pokrytectvo skrývajú za takzvané morálne zásady, no ešte vždy existujú zaslepenci, ktorí ich nasledujú a konajú zlo v mene Boha. Samozrejme, keď mladé dievča znásilní jej bratranec, je to len jej chyba a treba ju za to do konca života držať zatvorenú ako zviera. A keď sa vašej dcére narodí nemanželské dieťa, treba sa ho zbaviť a dcéry sa zrieknuť. Toto je to, čo kázal Boh vo Svätom písme? Naozaj môže táto chorá spoločnosť cirkevných hodnostárov špiniť Kristovo meno svojimi odpornými a sadistickými skutkami? Áno, môže. Ak ju necháme.

Anděl milosrdenství (1993)

Psychologická vojnová dráma, hoci zo samotnej vojny je v deji vyobrazené minimum. Film bol natočený v časoch, keď sa u nás ešte robili kvalitné filmy a herci nepodávali strojený preafetovaný výkon. Šarm a herecký talent Ingrid Timkovej je nepopierateľný, ako aj skvelá réžia filmu. Celý dej sa odohráva v zime a určitým spôsobom odzrkadľuje chlad a pochmúrnu atmosféru prvej svetovej vojny.

Ženy sobě (2011) odpad!

Pozerali ste sa už niekedy dve hodiny do hromady psích výkalov? Viete aký je to pocit? Nie? Tak presne taký pocit som mala, pri pozeraní na tento trus. Pustila som si to na svojom DVD prehrávači, ktorému sa týmto chcem ospravedlniť za jeho pošpinenie, pretože ma zaujala herečka z Gilmorových dievčat, Melissa McCarthy, ibaže aj jej dialógy v tomto truse, tak ako dialógy všetkých ostatných patrili k vrcholu americkej trápnosti. Po viac ako hodine a častom napnutí na dávenie, som dúfala, že to aspoň nejako zmysluplne skončí, ale opäť ma nikto nevyslyšal. Každopádne, po zhliadnutí Melissy McCarthy ako vykonáva stolicu do umývadla s urputným volaním "Nedívej se na mně, nedívej se na mně!", vážne pochybujem o jej hereckých kvalitách a ako herečka v mojích očiach výrazne klesla (scenár hádam čítala, skôr než prijala úlohu). Nemôžem neopomenúť ženu v svadobných šatách, bežiacu cez frekventovanú ulicu, ktorá si odrazu len čupne a následnú hlášku, ktorá sa mi ako odporný tumor zavŕtala do mozgu "Ty kadíš na ulici!".

Smrt modelky (2007)

Smrť modelky bol pre mňa krásny a dojemný film. Nebolo to "preplácané", ale boli tam takmer všetky podstatné udalosti zo života tejto neslávne slávnej ženy. Áno, bola to zlatokopka a bola to možno potvora, ale kto chce, aby všetky prachy sveta zostali len u tých pár miliardárov ktorých poznáme, nech prvý hodí kameňom. Táto žena začala od nuly. Ak bola slávna, bolo to len preto, že sa nejakým spôsobom sama prepracovala a robila to len preto, aby zabezpečila lepší život svojmu milovanému synovi, ktorého nakoniec aj tak stratila. Ako bolo povedané vo filme "Tú bolesť pochopí len ten, kto v živote príde o svoje milované dieťa." Celý jej život, všetka tá snaha a peniaze boli zbytočné. Jej syn zomrel priamo pri jej lôžku, len niekoľko dní po tom, ako porodila druhé dieťa. Niečo podobné neprajem ani tomu najhoršiemu človeku. Okrem pútavého deja, ktorý dokonale vystihol skutočné udalosti, sa mi veľmi páčila hlavná hrdinka, ktorá, musím priznať bola atraktívnejšia, než skutočná Anna Nicole a Howard Marshall sa naozaj podobal na skutočného Howarda Marshalla.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Kate je skvelá herečka a v tejto minisérii bolo mnoho faktov, ktoré mi vo filme so Joan Crawford chýbali. Úžasne som sa vedela vžiť do tejto ženy, ktorá si hľadala prácu, no odmietala takú, ktorá by bola pod jej úroveň, ako prácu chyžnej, kde sa domáca pani rašpľa správala, ako keby všetci naokolo boli niečo menej než je ona sama. Veľmi sa mi páčilo, ako ju Mildred poslala do prdele a hrdo odtiaľ odkráčala. I keď nakoniec vzala obyčajnú prácu servírky, bola natoľko cieľavedomá a ctižiadostivá, že sa prepracovala k vlastným podnikom. Využívala mužov k dosiahnutiu svojích cieľov a sama tvrdo pracovala, aby svojim dcéram zabezpečila bezstarostný život. Po tom, čo jej druhá dcérka zomrela, sa až príliš upla na staršiu Vedu, ktorej dopraje a kúpi všetko čo jej na očiach vidí. To má však za následok, že z Vedy vyrastie rozmaznaná a vypočítavá žena, ktorá má síce talent, ale žiadny charakter. Mildred sa zbadá až vtedy, keď Vedu prichytí v posteli so svojím novým manželom a po incidente, keď ju takmer uškrtí, ju konečne vyhodí z domu. V závere filmu mi chýbal dôležitý fakt, a to vražda Montyho, čo bolo podstatou prvého filmu natočeného s Crawford.

Strom v srdci (2008) (TV film)

Srdcervúci film o slabochovi, ktorý si nezaslúži byť otcom, o slabochovi, ktorý sa zbaví vlastného dieťaťa, len pre to, že sa narodilo retardované. Napriek tomu, že si to do konca svojho života vyčítal, nikdy sa ani len nepokúsil svoju fatálnu chybu napraviť. Ako to však býva, pravda vždy nakoniec vypláva na povrch a matka po dlhých rokoch nakoniec nájde svoje dieťa, o ktorom si myslela že je mŕtve. Vcelku pekný film, striedavo úsmevný a zároveň smutný.

Strom (2010)

Prekrásna príroda, úžasná Austrália, ale že by ma dej filmu nejak nadchol nemôžem povedať. I keď som absolútne súcítila s mladou ženou, ktorá predčasne prišla o manžela a zostala sama so štyrmi deťmi a súcítila som aj s jej dievčatkom, ktoré si vo svojej bujnej fantázii vymyslelo, že jej ocko žije naďalej v obrovskom strome. Musím však priznať, že niektoré časti filmu moju citlivú povahu doslova iritovali, najviac asi, keď 38-ročná žena nakráča k majiteľovi obchodu, bez toho, aby mala nejak zvlášť záujem o prácu, ktorú tam chvíľu predtým vyvesil, on sa spýta "Máte záujem?" ona na to, "Nikdy som nepracovala, manžel zarobil dosť aby uživil celú rodinu." A čuduj sa svete, on jej tú prácu ponúkne a povie jej "Nič na tom nie je, môžete začať zajtra." V ktorom období sa odohráva táto rozprávka? Pretože ak je to zo súčasnosti, veľmi rada sa presťahujem do Austrálie. Zdá sa totiž, že mimo cyklónov a hurikánov je to vcelku zasľúbená zem.

Drahá tchýně (2013) (seriál) odpad!

Osobne si myslím, že keby seriál nemal krásnu Sabinu Laurinovú, tak by ho celkom nikto nepozeral.

Celou dlouhou noc (1981)

Barbra Streisand je skvelá komediálna herečka, dobre sa na ňu pozerá, ale niektoré filmy v ktorých hrala považujem za druhotriedne. Toto je jeden z nich.

Danielle Steel: Srdce si nedá poroučet (1994) (TV film)

Veľmi tuctový romantický film, presladenosť tak typická pre Danielle Steel. Mladá a veľmi krásna žena si z číro-čistej lásky vezme starého dedka, ten po infarkte zostane na vozíčku, no ona verne zostáva po jeho boku, i keď si popri tom narazí rozvedeného krásavca. Svedomie, alebo ak chcete manželova posledná vôľa, jej bráni opustiť ho, a tak pri ňom zostáva až do jeho konca, keď sa dedo sám rozhodne svoj život ukončiť. Až potom sa mladá a krásna vdova voľne vrhne do náručia svojho rozvedeného krásavca.