Helen (2009)

Psychologická dráma tak na jedno pozretie. Na môj vkus trocha rozťahané, keby sa minutáž skrátila, divák by o nič z deja neprišiel.

Jako malé děti (2006)

Veľmi kvalitne natočený film, ktorý má hlavu aj pätu, s vynikajúcim hereckým obsadením, kde Kate Winslet opäť dokázala, že je skvelá herečka a tak isto s Patrickom Wilsonom sa výborne dopĺňali. Žáner by som priradila k psychologicko-romanticej dráme, kde mnohé situácie úžasne vykresľujú reálny život. Je tam mnoho pekných, precítených záberov, no k piatim hviezdičkám mi ešte čosi chýba. Pre mňa 85%.

Dcera nejlepšího kamaráda (2011) odpad!

Veľmi podpriemerný film, so zdĺhavými nudnými dialógmi. Milý House nech radšej zostane Housom, pretože táto úloha mu vôbec nesedela, i keď chyba bola skôr v scenári než v kvalite hereckého výkonu. Každopádne, výsledkom je film bez hlbšej pointy a premrhaných 86 minút, pokiaľ sa to rozhodnete pozerať až do konca.

Milujem Slovensko (2013) (pořad) odpad!

Zakaždým, keď nedopatrením zahliadnem A. Banášovú, a začujem jej trápny humor, mám pocit na dávenie. Ale ako tak pozerám, v tomto programe sa zišla umelecká spodina, takže o trápny humor nie je núdza. Nuž ale, keď už si úbohý slovenský divák musí vybrať medzi reláciami tohto typu, reality šou alebo nekonečnými slovenskými telenovelami, vyberie si radšej menšie zlo. Ja si hold, radšej otvorím knižku...

Manželství s mafií (1988)

Mňa na tomto filme najviac dostali čierne plomby Michelle Pfeifferovej v 55 minúte filmu. Nemohla som uveriť vlastným očiam. :-D

Cena za něžnost (1983)

Krásny smutný príbeh zachytáva vzťah Emmy a jej neurotickej matky Aurory, ktorá sa po smrti manžela nevie zmieriť s tým, že jej jediné dieťa vyletí z hniezda a osamostatní sa. Aurora odmieta ísť na svadbu vlastnej dcéry, ale naďalej je na nej citovo závislá. Emma porodí tri deti, dvoch chlapcov a najmladšie dievčatko, ktoré si Aurora očividne zamiluje najviac. Cez rôzne životné prekážky prichádza tá najväčšia, keď Emma zistí že má zhubný nádor a nezostáva jej už veľa času. Podľa mňa Shirley MacLaine podala v tomto filme najväčší herecký výkon, keď počnúc s uvedomením si akou strašnou bolesťou prechádza jej dieťa až po stratu svojej jedinej dcéry nenechá ani jediného diváka chladným.

Mrtvá a živá (1940)

Filmová klasika od skvelého Alfreda Hitchcocka, ktorú som sa rozhodla pozrieť si po tom, ako som prečítala knihu. Filmové spracovanie je naozaj kvalitné a môžem len pochváliť herecký výkon Laurenca Oliviera, ktorý hrá ovdoveného bohatého muža (Maxima) s trpkým tajomstvom, ktorý sa v Monacu zaľúbi do mladej, chudobnej a neskúsenej dievčiny, ktorá pracuje ako pomocnica a spoločníčka istej dámy z lepšej spoločnosti. Keď sa dievčina ide rozlúčiť s Maximom, ten ju prekvapivo požiada o ruku. Dievčina návrh priíma, vezme si ho a odcestuje s ním na jeho sídlo Manderley na južnom pobreží Anglicka. Tu sa začína kolotoč záhad a nepríjemností, cez ktoré musia novomanželia prejsť. Zaujímavosťou knihy i filmu je, že sa od začiatku až do konca nikdy nedozvieme meno hlavnej hrdinky, resp. Maximovej novej manželky.

Přes palubu (1987)

Moja obľúbená romantická komédia, ktorá dokazuje, že keď to medzi ľuďmi iskrí v živote, na plátne s nimi môže vzísť len to najlepšie. Kurt Russell a Goldie Hawn boli v tomto filme skvelí a vynikajúco sa dopĺňali. Príbeh sa začína na jachte, kde má mladý atraktívny tesár Dean zhotoviť mladej bohatej dáme Joanne šatník, ibaže keď ho dokončí, ona mu odmietne zaplatiť s tým, že s výsledkom nie je spokojná. O nejaký čas táto žena vypadne z lode a stratí pamäť, čo je pre Deana vynikajúca príležitosť pomstiť sa Joanne, a tak sa jej ujme, nahovorí jej že je jej manželom a privedie ju do svojho chudobného domu, kde na nich čakajú jeho štyri polo osirené deti - chlapci. Ako to však býva, lož má krátke nohy a Joanna čoskoro príde na to, že Dean ju oklamal.

Špioni ve službách scientologie (2012) (TV film)

Mala som z tohto dokumentu dosť zmiešané pocity a prekvapilo ma, keď som videla, kto všetko do tejto "cirkvy" patrí, hlavne v Amerike a akú má táto cirkev moc. Tí uniformovaní členovia scientológie mi pripadali ako roboti, ktorí majú v mozgu zabudovaný nejaký čip. Kedysi som mala možnosť prečítať si i knihu od Hubarda, no nedočítala som ju. Pripadá mi príliš manipulatívna a je zámerne napísaná veľmi komplikovane, s prehnaným používaním cudzích slov.