Pes jménem Krismes (2009) (TV film)

Vcelku pekný vianočný film, ktorý si môžete pozrieť s deťmi a užívať si pri tom vianočnú atmosféru, aby ste nepozerali stále dookola iba Popolúšku a Perinbabu, ale to aj obmieňali. Roztomilý príbeh, kde hlavnú úlohu zohráva "najlepší priateľ človeka" a postihnutý chlapec. Najhoršie, čo som na tom filme zažila, bol slovenský dabing.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Celý film o tom, ako sa niekto naháňa, aby zohnal nejakého panáka pre svojho syna pod stromček, a to ako inak, na poslednú chvíľu. Davová psychóza, hromady ľudí čakajúcich pred obchodmi kým otvoria, ako u nás za totáčov a zdravá (alebo žeby až nezdravá) rivalita medzi nakupujúcimi. Krásne presladený koniec, keď chlapček, po tom čo krvopotne získa svojho Turbomana, odovzdá túto bábiku niekomu inému a hovorí: "Už ho nepotrebujem! Veď môj ocko je Turboman!" Nuž, deti to asi baviť bude, ale pre mňa je to obyčajná tuctová americká komerčná blbosť.

Probuzení (2007)

Naozaj prekvapivé rozuzlenie. Krásnu priam anjelsky nevinnú Jessicu Albu som naozaj nečakala ako vypočítavú mrchu.

Mezi vlky (2011) odpad!

Kým som si nepozrela tento film, považovala som Liama Neesona za herca vyššej triedy. No možno je to len tým, že starne a dobrých hereckých úloh ubúda. Prvé, čo ma po dopozeraní tohto filmu napadlo bolo, že je to totálne iracionálna vymyslená sprostosť. Že niekto prežije pád lietadla, tomu samozrejme som schopná uveriť. Aj tomu, že tí, ktorým sa podarilo tragédiu prežiť a snažia sa zachrániť, postupne jeden po druhom umierajú ako muchy. Ale že by niekto nechal živého, relatívne zdravého a hlavne chodiaceho človeka uprostred divokej prírody napospas vlkom a proste mu povedia "Maj sa a zbohom.", tak to sa mi nejako veriť nechce. Okrem toho som sa tešila, že uvidím čo-to z krásnej aljašskej prírody, ale to čo som vo filme videla, vonkoncom krásne nebolo. Mimo toho mi prekážali tie neustále vulgarizmy. Pár vulgarizmov ešte znesiem, ale v takejto miere? Úroveň nula bodov. A nakoniec, čo to bolo za roztrasený obraz? To tak malo byť, alebo je to znakom šetrenia na nákladoch filmu? Príšerné. Počas celého deja ma sklamalo toľko vecí, že to že nakoniec nikto neprežil mi už bolo celkom jedno.

Králova řeč (2010)

Na úlohu povýšeneckého kráľa Georga VI. sa mi nikto nehodí lepšie, než úžasný Colin Firth, s jeho vzpriameným, priam aristokratickým držaním tela. Ja osobne, keby som si nepozrela tento film, ani by som nevedela o existencii nejakého kráľa Georga, ktorý mal poruchu reči. Koniec-koncov, tiež sú to len ľudia, hoci predstierajú dokonalosť a čokoľvek vymykajúce sa dokonalosti, do ich života, ako aj na verejnosť nepatrí, tak ako najmladší brat Georga VI., Johnny ktorý bol údajne "schovaný" z verejného života preto, že mal epilepsiu a zomrel keď mal 13 rokov. Miestami bol film Kráľova reč celkom dojemný.

Kruh 2 (2005)

Tak takýto zhruba priebeh to má, keď dávajú v krimi novinách, že nejakému rodičovi ruplo v hlave a zavraždil svoje dieťa - počul hlasy, ktoré mu povedali že to má urobiť a že je to vlastne správna vec. Ešte že tento chlapec nakoniec útok svojej matky prežil. Podľa mňa je Kruh 2 porovnateľný s jednotkou, dalo sa to pozerať, človek pri ňom cítil také podobné napätie, aj keď úplný hororový strach asi nie. Čo ma trocha pobavilo bolo, že sa chlapec išiel kúpať do vane v spoďároch. Pravdaže, morálne založená Amerika si nemôže dovoliť útoky verejnosti za rozširovanie detskej pornografie. Marie Poledňáková by si u nich zrejme neškrtla. :-D

Kruh (2002)

Toto je horor ako má byť. Žiadna sprostosť, kde všade strieka krv, no napriek tomu má pri ňom človek ohromný strach a keď už sa zdá, že pointa celého deja je jasná, film sa zavŕši otvoreným koncom. Tak to ale pri hororoch vždy býva. Okrem výborného scenára a réžie oceňujem skvelú Naomi Watts, ktorú s každým jej ďalším filmom zbožňujem viac a viac.

Skrytá identita (2006)

Napriek prílišnej akčnosti, tak typickej pre americké filmy, ma tento film neuveriteľne bavil. Sem-tam som od napätia zabúdala dýchať a žalúdok som mala totálne stiahnutý. Matt Damon mi perfektne sedel na úlohu falošného slizského potkana a Leonardo, nuž robí čo môže, aby sa zbavil prívlastku romantického sladkého chlapca. Záver filmu ma úplne prekvapil, taký koniec som naozaj nečakala.

Hon (2012)

Sexuálne zneužívanie detí je chúlostivá téma a chápem strach ľudí zo susedstva, ktorí nevedia kto klame a kto hovorí pravdu a hlavne "děti nikdy nelžou". Sama by som asi šalela, keby mi dcéra povedala, že jej učiteľ ukazoval pindíka, no mlátiť učiteľa, jeho syna, zabiť mu psa a rozbíjať okná, to je už trochu veľa. Nehovorím že deťom netreba nikdy veriť, ale keď na všetko prikyvujú ako ovečky a kadečo si zároveň povymýšľajú, treba sa zamyslieť. Ešte že milý učiteľ vo svojej nekonečnej dobrote všetkým odpustil. Na záver ma trocha vyviedol z miery otvorený koniec filmu. Ono asi tak úplne všetci neodpustili jemu.

Předčítač (2008)

Opäť skvelá Kate sa vyznamenala v úlohe nacistickej svine bez štipky sebareflexie alebo ľútosti nad tým čo spravila počas vojny. Film začína krásne, romantickým, trochu zvláštnym pomerom medzi tridsiatničkou a pätnásťročným chlapcom a pokračuje chlapcovým strašným zistením, kto je vlastne táto žena.