Operace Dunaj (2009) odpad!

Tak ako všetko poľské, slabé, nekvalitné, úbohé. Premrhala som 104 minút zo svojho života a pozerala som to až do konca, v nádeji, že keď boli na začiatku sem-tam vtipné pasáže, začne sa snáď niečo diať. Sklamanie nad sklamanie, nedialo sa nič zaujímavé, a ja som išla spať rozčúlená, že som si to pozrela celé. Čo sa týka skvelých českých komediálnych hercov, je to ako ruská ruleta - buď je film perfektný, alebo totálny prepadák. Nabudúce radšej najskôr pozriem hodnotenie predtým, než si pustím podobnú sprostosť.

Důvod k rozvodu (1937)

- "Byla tam, viděl jsem její siluetu!" - "S dovolením! Já jsem počestná žena! Mou siluetu ještě žádný muž neviděl!" - "Slečno! Co si proboha myslíte že slovo silueta znamená?!" ................................................ - "Odmítám výpověď!" :-D :-D :-D

Paprika (1991)

Nechápem to slabé hodnotenie. Osobne si myslím, že Paprika je najlepší film Tinta Brassa (hoci, ešte som nevidela úplne všetky). Je to pekný, šteklivo-erotický príbeh a má dej. Mladá naivná dievčina sa so svojím snúbencom dohodne, že si pôjde na dva týždne privyrobiť do bordelu, no situácia sa vyvinie tak, že tam zostane natrvalo. Nie je extra chytrá, ale dokáže sa presadiť a nakoniec skončí ako milionárka, a dokonca s mužom, do ktorého sa ešte na začiatku zamilovala. Záver vyznie ako rozprávka, no dej sa skôr podobá reálnemu životu, kedy sa prostitútka Mimma musí pretĺkať, striedať horšie i lepšie nevestince a človek si pritom uvedomí krásnu životnú filozofiu: RAZ SI HORE A RAZ DOLU.

Skřivánci na niti (1969) odpad!

Pre mňa nie. Po piatom raze, čo som počula "Jo, vy se ženíte? Tak to se vožeňte. No tak se nežeňte!" som to rozčúlená prepla. Čo je toto preboha za sprostosť?

Storia di Laura (2011) (TV film)

Taliani nie sú zrovna najväčší machri v točení filmov, ale tunajší herecký výkon celkom ušiel. Až na scénku, kde hlavný hrdina akože zbil drogového dílera - bolo to skôr smiešne, než dramatické. Ďalej mi dosť prekážala vyplastikovaná huba hlavnej hrdinky, s ponechaným otvorom na cigaretu. Ale, v konečnom dôsledku, ak neberieme do úvahy zhumpľované herecké kreatúry, dal sa film celkom pozerať.

21 gramů (2003)

Toto je presne ten film, ktorý keď si pozriete, poviete si "musím si to pozrieť znovu". Veľmi dobré. Má to dej, zápletku a skvelo-prekvapivé rozuzlenie. Čo mi trocha vadilo, boli pomiešané krátke chaotické sekvencie, kedy ste nevedeli ktorá bije, ale predpokladám, že to bol zámer, aby sa divák nedozvedel hneď všetko na začiatku.

Ztraceno v překladu (2003)

Pre mňa veľmi priemerný film. Sem-tam celkom vtipný, no chýbala mi tam hlbšia pointa. Inak veľmi krásne znázornené rozdiely medzi Američanmi a Japoncami.

Sejmi je všechny (2007)

Dávam jednu hviezdu za vnady Monicy Bellucci a citovosť Cliva Owena voči nájdenému, čerstvo narodenému dieťatku, ktorého sa ujal. Inak prehnane akčný film, kde sa strieľa do všetkého, čo sa hýbe, tak typické pre americké filmy. Vydržala som to však pozerať až do konca.

Mladé pušky (1988)

Na môj vkus príliš akčné. Ale myslím, že chlapcom sa to môže páčiť.

Spi sladce, drahá ženo (1990) (TV film)

Mne sa film páčil. Do poslednej chvíle som nechcela veriť tomu, že by muž zavraždil svoju tehotnú manželku. Ale hold, peniaze robia z ľudí potkanov.