Úsvit mrtvých (1978)

Asi o chlup lepší než Noc oživlých mrtvol. Romero zvládá žonglovat s několika míčky zároveň a jeho zombie guláš mi prostě chutná.

22 výstřelů (2010)

Reno už hraje asi jenom ve sračkách. Je mi ho fakt líto.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Jsem skoro v šoku z toho, jak dobrý remake to je. Barbara se nám emancipovala do skoro terminátorky, ale změna je to funkční, stejně jako i v ostatním případech.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Výtečná hororová komedie, obsahující všechno, co mám v tomhle žánru rád - oživlé mrtvoly vylézající z hrobů, hýbající se usekané končetiny, nahé slečny pobíhající po hřbitově...

Dellamorte Dellamore (1994)

Poetický existenciální zombie art? Budu to muset sjet ještě jednou, abych si ujasnil dojmy a pojmy. Zatím značně nejistých 70%

Saltová (2010)

Začínám litovat, že jsem na tom nebyl v kině. Osmdesátá léta ani studená válka neskončily, i záchrana světa v poslední sekundě je pořád in. Zvraty i akce jsou nehorázně přepálené, že se jeden musí smát, ale má to boží tempo a natočeno je to celé pěkně přehledně. Těším se na dvojku. Opravdu. Guilty pleasure roku.

Putovala jsem se Zombií (1943)

Stejně jako o rok starší Tourneurův kousek Cat People staví i I Walked with a Zombie hlavně na silné atmosféře a krásné, místy až noirové kameře. Jedinou chybou je snad až příliš krátká stopáž. P.S. Napodruhé už za pět. Ta atmosféra je absolutně omamná.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Autenticita, syrovost, znepokojivost a razance. Tím disponuje matka všech zombie filmů.

Resident Evil: Zánik (2007)

Resident Evil meets Mad Max meets The Birds :). Béčko roku. Mulcahy nejspíš vycítil životní šanci k návratu do první hollywoodské ligy a pere do toho ze všech sil. Atmosféra jako hrom, řemeslně solidní režie, překvapivé množství nápadů, tuny výpůjček a klišé - ne, tomu nešlo odolat. P.S. I napodruhé jsem víc než spokojený, laťka nastavená prvním dílem je občas přeskočena (akce je lahůdková a oldschoolově přehledná) a dává zapomenout na kvalitativní propad dvojky. P.P.S. I ta Milla je zase najednou víc sexy než posledně, i když její vnadnější kámoška z Apokalypsy tu trochu chybí. P.P.S. Vím, že bych asi neměl, ale na Afterlife se solidně těším.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Škoda, že Anderson nezůstal u režie, protože po skvělé první půlhodině se snímek zvrhne v přepálenou a příliš sterilní podívanou. Ani Milla už není tolik sexy jako v jedničce, naštěstí tu máme dračici Siennu Guillory, které to v tričku a kraťasech nadmíru sluší. Zpomalovačky jsou ještě horší než v jedničce a chaotický střih taky moc nepomáhá, ale vlastně jsem se i podruhé docela solidně bavil.

Časové pásmo bylo změněno