U2 3D (2007) (koncert)

Původně jsem chtěl dát jen čtyři, protože U2 jsou už dinosauři a nejlepší léta a alba (Joshua Tree + Achtung Baby) mají dávno za sebou a formát IMAXu by se lépe hodil k extravagantním turné Zoo TV nebo PopMart, ale to by nebylo fér. Filmařsky invenční, precizní a zbytečně neexhibující záznam z několika koncertů člověka i tak zvedá ze sedačky a/nebo dojímá. Půjdu určitě ještě jednou.

Life on Mars (2006) (seriál)

Brilantní série s šestihvězdičkovým závěrečným dílem, který budu rozdýchávat ještě dlouho. Neuvěřitelně nápaditá hra s formátem kriminálního seriálu, který ve finále přesahuje mnohem dál než byste čekali. Krása. P.S. Vřele doporučuji minimálně stejně zdařilé volné pokračování Ashes To Ashes.

Life on Mars (2008) (TV film)

Preair pilotního dílu amerického remaku výtečného britského seriálu, který naprosto nepochopil kouzlo a sílu originálu. Naštěstí to brzo někdo celé zastavil a Life on Mars se vydal úplně jinou (originálu věrnější) cestou. Každopádně poučné.

Polda z Marsu (2008) (seriál)

Pilot nebyl vůbec špatný. Dokonce bych řekl, že tenhle remake má smysl, už jen pro porovnání života v roce 1973 v USA a Británii. Co se obsazení týče, hlavní hrdina je poněkud matný a za svým britským protějškem zaostává i Harvey Keitel (asi hlavně proto, že je už na poldu starý). Důraz na větší doslovnost, emocionálnost a patos (ano, Dvojčata) se dal čekat, nepřesahuje však snesitelnou míru. Budu se dívat dál. 70% P.S. Preair pilot, který popisuje Molir, byl celý přetočen s většinou obsazení obměněnou a hlavně se mnohem víc drží britského originálu - a dělá dobře, protože by to byla opravdu tuctově napsaná a natočená kriminálka, která vše osobité zabila a neměla šanci vyniknout.

Keulraesik (2003)

Vodopád slz v poslední půlhodině a pomalé tempo jsou jediné výtky, které můžu k The Classic mít - jinak jde o ukázkové melodrama se vším, co k tomu patří. Ye-jin Son se opravdu jen tak neokouká.

Casino Royale (2006)

Nejsem purista, takže pohrávání si s bondovským mýtem mě potěšilo. Už úvodní píseň se mi moc líbila - jednak mám Cornella rád, jednak takhle uvolněná rocková píseň se k netypickému nulanulasedmičkovému filmu skvěle hodí. Daniel Craig jako trošku neotesaný, výbušný, emocionální a ne vždy zrovna úspěšný agent byl zvolen opravdu skvěle. Má velké charisma a po Brosnanovi se mi vůbec nestýskalo. Příběh je zajímavý, škoda snad poněkud křečovitějšího rozuzlení a taky milostných vyznání u vody. Eva Green je skutečně krásná a sympatická a úplně chápu, že i drsný agent s povolením zabíjet pro ni může ztratit hlavu. :o) Casino Royale mi udělalo radost a nejspíš si ho dám ještě jednou. P.S. Je dobře, že nepovedené digitální triky od minule byly nahrazeny poctivou "ruční prací". P.P.S. Update po dvou letech: pořád to vidím stejně a nemůžu se dočkat Quantum of Solace

Ukrutně šťastni (2008)

Velmi coenovské (nevzpomenout si hlavně na Blood Simple prostě nešlo), dost dobré. Škoda jen pomalejšího rozjezdu. 70%

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Tak nevím, jestli jsem staromódní suchar, ale pod slovním spojením špionská akční komedie si představuju něco opravdu akčního a vtipného - třeba Pravdivé lži. Mimoňský, nudný, nevtipný a velmi televizní Agent Smart mě opravdu nedostal (a to Carella můžu a Hathaway je k sežrání).

Babylon A.D. (2008)

Rozhodně jsem se nenudil a potenciál na slušnou sci-fi tam vidět je. Nebýt konec z úplně jiného filmu, byl jsem připravený vysolit tři hvězdy. Snad se dočkáme Director´s cutu. A nejlepší nejspíš bude sehnat si knížku.

Oko dravce (2008)

Proč skoro nikdo k těm zjevným inspiračním zdrojům neřadí i 2001: Vesmírnou odyseu? Caruso nemá nejen na Hitche, ale ani na Tonyho Scotta, na druhou stranu se na jeho film aspoň dobře dívá. Disturbia mě ale bavila přeci jen o něco víc. 70%