Černý anděl (1946)

Výborný scénář, ale k absolutnímu nadšení mi chybí výjimečnější režisér a charismatičtější představitelka hlavní hrdinky. Jinak moc dobrý nízkorozpočtový noir.

Dálnice zlodějů (1949)

Jó řidič, ten tvrdej chleba má. :) Další Dassinův parádní chlapácký noir mě příjemně překvapil v tomto žánru rozhodně ne častým, výtečně zobrazeným a náležitě drsným prostředím řidičů a obchodu. Trochu škoda jen toho náhlého happy endu, jinak naprostá spokojenost. 90% P.S. Bebáček si dá jabko a mrkne se znovu. :-P

Noc a město (1950)

Widmark hraje neskutečně odpornou krysu, ale přesto ho člověk aspoň částečně chápe. Dassin jako vždy super, exteriéry noiru svědčí. Jen ta Gene Tierney se v tomhle chlapském světě ztrácí.

Kopačky (2008)

Znatelně slabší než Zbouchnutá či Superbad, ale pořád dost vtipné a milé na čtyři hvězdičky. Apatow zkrátka ví, co my sprostí, ale citliví kluci máme rádi. :o)

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Hustota fórů byla místy povážlivě nízká, ale jako nevázaná letní blbina se to dalo v klidu snést.

Nebezpečný útěk (1952)

Škoda, že zápletka a jeden zásadní zvrat jsou postaveny na poněkud neuspokojivých základech, ale Narrow Margin ubíhá tak svižně a je tak výborně natočená, že to během sledování filmu nevadí. Kamera je i ve stísněných podmínkách vskutku nápaditá, herci přesvědčiví (zvlášť drsňák McGraw) a tempo vysoké. Lahůdka.

Creature with the Atom Brain (1955)

Navzdory těžce béčkovému názvu jde o solidní old school sci-fi (scénář Curt Siodmak), která fanoušky žánru určitě pobaví.

Zabijáci (1946)

Nemůžu souhlasit, Robe. Siodmakovi Zabijáci jsou možná poněkud rozvláční, ale rozhodně rafinovaně odvyprávění a mají překrásnou kameru. Lancaster je navíc skutečně tragický hrdina, stejně jako Ava Gardner představuje mrchu, na kterou člověk jen tak nezapomene.

Side Street (1950)

Hlavní hrdina chce ukrást trochu peněz a všechno se mu vymkne poněkud z ruky. Přesvědčivý noirový kousek zdobí i krásné newyorské exteriéry (už úvodní přelet nad městem je parádní).

V osidlech noci (1952)

Noirová femme fatale v osidlech (melo)dramatu. Na Langa nečekaný důraz na postavy, daný nejspíš faktem, že jde o adaptaci divadelní hry. Pro mě určitě jeden z nejlepších mistrových amerických počinů. A Marilyn mi mimochodem nikdy nepřišla tak maličká...