Křivdila mu (1933)

Mae West byla rozhodně svá. Nic to ovšem nemění na tom, že její "sexy" chůze mě vskutku děsila. :-)

Batman začíná (2005)

Doufám, že tohle byl opravdu jen začátek a v Temném rytíři to na nás Nolan všechno rozbalí. Místy jsem měl přeci jen dojem, že si teprve osahává půdu vysokorozpočtové podívané. Slibně zní i fakt, že v druhém díle nebude paní Cruiseová, jediný to omyl v absolutně špičkovém obsazení. Těším se ohromně! P.S. červen 2013: Na plný počet bodů se to u mě asi nikdy nevyšplhá, ale stejně mám tenhle díl s každým zhlédnutím radši. Což je vlastně typický rys prakticky všech Nolanových filmů.

Blade 2 (2002)

Blade možná je "uber-fucking-cool", ale jinak mě jako hrdina naprosto nezajímá, stejně jako všechny další postavy i dějové zvraty. A ani akce mi nepřišla kdovíjak super. Nuda. Jestli něco potěšilo, tak oblíbená noční tramvaj 52.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Ed Neumeier má svoje brouky rád. Na straight-to-video filmy se nedívám, ale režijní debut scénáristy originální Hvězdné pěchoty mě nalákal. A nelitoval jsem. Za dvacet melounů velkolepé sci-fi neuděláte, ale Ed se snažil. Smysl pro úchylný humor (jestli to je humor) mu naštěstí zůstal, což dokazuje skutečnost, že celá trojka je vlastně hlavně o hledání Boha. A hádejte, na čí straně stojí? 70% P.S. Starship Troopers 3: Marauder ze všeho nejvíc vypadá jako povedený pilot seriálu. Budou chtít diváci vidět víc?

Černý anděl (1946)

Výborný scénář, ale k absolutnímu nadšení mi chybí výjimečnější režisér a charismatičtější představitelka hlavní hrdinky. Jinak moc dobrý nízkorozpočtový noir.

Dálnice zlodějů (1949)

Jó řidič, ten tvrdej chleba má. :) Další Dassinův parádní chlapácký noir mě příjemně překvapil v tomto žánru rozhodně ne častým, výtečně zobrazeným a náležitě drsným prostředím řidičů a obchodu. Trochu škoda jen toho náhlého happy endu, jinak naprostá spokojenost. 90% P.S. Bebáček si dá jabko a mrkne se znovu. :-P

Noc a město (1950)

Widmark hraje neskutečně odpornou krysu, ale přesto ho člověk aspoň částečně chápe. Dassin jako vždy super, exteriéry noiru svědčí. Jen ta Gene Tierney se v tomhle chlapském světě ztrácí.

Kopačky (2008)

Znatelně slabší než Zbouchnutá či Superbad, ale pořád dost vtipné a milé na čtyři hvězdičky. Apatow zkrátka ví, co my sprostí, ale citliví kluci máme rádi. :o)

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Hustota fórů byla místy povážlivě nízká, ale jako nevázaná letní blbina se to dalo v klidu snést.

Nebezpečný útěk (1952)

Škoda, že zápletka a jeden zásadní zvrat jsou postaveny na poněkud neuspokojivých základech, ale Narrow Margin ubíhá tak svižně a je tak výborně natočená, že to během sledování filmu nevadí. Kamera je i ve stísněných podmínkách vskutku nápaditá, herci přesvědčiví (zvlášť drsňák McGraw) a tempo vysoké. Lahůdka.