• Krátkometrážní

Vítejte v KLDR! (2008)

Když je to sestříháné tak, že mám pocit že ti naši turisti jsou nejdebilnější vzorek našeho národa, asi bude něco špatně.. NEBO NE???

Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)

Představte si pikaresknost Váchalova Krvavého románu, herectví Rosencrantze a Guildersterna a dekoltů jak z Hejtmana Floriana. Vše je tady. A ještě mnohem, mnohem více. Šílená jízda, jíž dávám ještě tak 15 shlédnutí, abych se něčeho dobral. A to tady na škodu není. Skvělá hudba od Pendereckého(!)

Místní rozhlas (1968)

Kamera: Jan Špáta. Dokument o zavádění místního rozhlasu v obci Ruský potok, okres Humenné, natáčený 24.11.1968. Líbil se mi především ten "vesmírnoodyseový" aspekt filmu. něco jako s tím monolitem. Nebo jako s dildo-hodinama na Svoboďáku a nedůveřivýma vykulenýma brňákama.

Hotel pro cizince (1966)

Slovy člověka, kterého cituji: Lehce DADA, trošku PATA. Myslím že v žádném jiném filmu neuvidíte štěkající krávu použitou jako deus ex machina, Schorma v roli kněze, schovaného pod postelí, nebo Libíčka co dělá hvězdu... Jaktože mi tenhle skvost tak dlouho unikal???

Mlha (1966)

V dokumentu šlo o tyto hry: Plešatá zěvačka, Zahradní slavnost, Čekání na Godota a Vyrozumění (v tomto pořadí).

Ikaros (1970)

Asi nejzajímavější na tomto filmu je, že to byl první film v mém životě co jsem viděl ze 70mm pásu..

Hrst plná vody (1971)

Karle Karle, nezapomeň uvést kolik hvězdiček za bobra a kolik za zbytek filmu. Na tvou připomínku nám, kolegům bych ti musel odpovědět takovou starou známou dětskou říkankou...

Proč posedl amok pana R. (1970)

Sra*ky. Dialogy jsou fakt sra*ky. O co hůř, že reálné, tohle fakt lidi řeší. Vyčerpáván rodinnými dýchánkami, sousedskými "přátelskými" rozhovory a ždímající prací se to občas stane. Naprosto chápu. Tohle bude Moje doživotní noční můra. Spojnice mezi rannými "panelákovými" filmy Bély Tarra (co do dokumentárnosti a překvapivě i délkou záběrů) a Buňuelovským Nenápadným půvabem. Ty dialogy a chování postav jsou fakt absurdní, nejvíce při firemní pitce..... amirgal: Pan R. je vinnen, a zaslouží si nejvyšší trest! Ovšem kdo by tu potom zůstal a budoval socialismus (nebo kapitalismus, to je jedno). Pan R. tedy bude přežívat svůj mrzký život ještě nejméně staletí...

Slovo (1943)

Karle, Karle... no co s tebou. P:S: mluvil jsem s promítačem, kopie z NFA půjčená naposledy roku 2003, a pak až v březnu 2009 je smrštěná, takže perforace nezapadá, tudíž na odpis. Netuším jestli jich tam mají víc, ale pochybuju.