Těžká váha (2005)

Skutočne inšpirujúci príbeh. Priznám sa, trochu mi to stislo hrdlo a na krajíček vyhnalo slzu. Poobzeral som sa po byte a uvedomil si, že som neskutočný boháč, ktorý si nedokáže vážiť to, čo má. Tento film mi nastavil zrkadlo, v ktorom som zbadal mnohé nečistoty mojich postojov a života. Na záver mi nedá spomenúť biblický verš: "Buď verný až do smrti a dám ti veniec života." (Zjavenie 2,10).

Americký sniper (2014)

Silné, reálne, pôsobivé.....ale ako to povedal Forrest Gump v knihe......"válka je vůl." Vďaka Klintovi za toto spracovanie. Všetkým odporúčam.

Frank (2014) odpad!

Všetci to vychvaľovali, ale pre mňa to bola strašná nuda. Nebolo humoru, ani odkazu, ani hudobného vkusu. ani odkazu hudobných textov, len akési trápenie postáv. Nič mi to nedalo.

Rohy (2013)

Mám z toho zmiešané pocity. Napínavé to je, nový (zvláštny) prvok to obsahuje, Harry to pekne zahral, uvedomil som si zopár skutočností o sebe (to čo skrývam) - to všetko sa vždy cení. Ale......ale neviem.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Páči sa mi, že to celkom pekne nasleduje knihu. Dal by som päť hviezd, ale dosť ma štve, že posledná časť je rozdelená na dve. Preto štyri.

Ranhojič (2013)

Nejako sa mi nechce veriť, že do jedenásteho storočia ešte nikto nikdy nevidel rozpáraného človeka - a teda ako to vo vnútri vyzerá. A s tou samoobriezkou.....no neviem neviem. Ale inak to bol v pohode film, len škoda, že na základe neho to vyzerá, že náboženstvo a viera musia skôr či neskôr priniesť násilie a utrpenie. Ale je to o človeku - on len zneužíva vieru či náboženstvo pre svoje ciele. To je všetko. Ale celý film mňa osobne až tak veľmi nechytil. Pre sympatickú Emmu hviezda naviac.

Si da ming bu 2 (2013) odpad!

Nejaká žena spala v prievane a snívali sa jej čudné sny. Bola tam aj nejaká stromopijavica, ihličkové väzenie a nejaké buch buch. A nakoniec tiež nejaká žena plakala a vyvádzala. Neviem, ktorá to bola, nejak sa mi zmývali dokopy. Asi toľko.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Lájem je proste v týchto rolách super. Má preto svoju charizmu. Ale inak silný film. Neskutočné, akých chorých vecí je človek schopný vo svojej hriešnosti a zvrátenosti.