• Fantasy

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Pro mě osobně velké překvapení. Naprosto nádherný a jedinečný vizuál, nápaditý scénář a hlavně je to prostě přesně ten Spidey, který tu chyběl. První 3/4 filmu jsou bez chybičky, 4/4 trochu slabší, ale jako celek to zkrátka funguje perfektně. Klobouček!

Sicario 2: Soldado (2018)

Jedna hvězda za to, že když už tam bylo nějaké to střílení, tak to bylo fajn. Ale jinak ...

Avengers: Infinity War (2018)

K tomuhle není třeba nic dodávat... Neskutečně propracovaná a brutálně emocionální podívaná, která vám s naprostou lehkostí urve hlavu i koule. Nedokážu si představit, že by to šlo natočit lépe s takovou masou postav. Těším se na pokračování a smekám všechny klobouky před Marvelem!

Mr. Robot - d3.2_stary_system.so (2017) (epizoda)

Famózní epizoda, ve které nám tvůrci poodhalují dosud vcelku tajemnou dějovou linku kolem Tyrella.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Let the past die ... aneb poselství tohoto filmu určené především lidem, kteří na Star Wars vyrostli. A já jsem toto poselství přijal. Nevím, jestli se Star Wars vydává tím správným směrem, ale každopádně jsem rád, že se něco děje. A že se toho konkrétně v této epizodě děje opravdu hodně, ač to na první pohled nevypadá. Je to zkrátka zvláštní film a já osobně budu potřebovat čas, abych to celé vstřebal.

Star Trek: Discovery - Do hloubi lesa vcházím (2017) (epizoda)

První dvě epizody byly skvělé, pak to byla trochu houpačka, ale tohle zakončení je naprosto parádní. Fakt se mi to líbí. Jediné, co se mi na této epizodě nelíbilo, jsou ty dva bazeranti (resp. scény, kdy se jejich bazeranství projevuje), ale s tím se holt nedá nic dělat. Je to Star Trek se vším všudy a jsem moc rád, že se tento projekt vydařil. Pevně doufám, že to bude mít pořád stejnou kvalitu i v dalších dílech. Live long and prosper

Inhumans (2017) (seriál) odpad!

Naprostý vrchol seriálového dna v podání MARVELU. Nic zbytečnějšího, plytčího a nudnějšího už snad nikdy nevydají.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tohle je pro mě spolu s epizodou III absolutní Star Porno, víc k tomu není třeba psát. PS: Doporučuji shlédnout také dokument Star Wars: Impérium snů, poté to budete všechno vidět z úplně jiného úhlu a při příštím sledování zejména ep. IV, V a VI si pochutnáte ještě o kousek víc. TOP!