• Fantasy

John Wick 3 (2019)

Čeho je moc, toho je příliš.

Lucifer - Série 4 (2019) (série)

Celá čtvrtá řada je kvalitní a poctivé řemeslo s vynikajícími hereckými výkony. Je vidět, že si to ty herci prostě a jednoduše užívali a tu radost předávali i divákovi. Jsem moc rád, že Netflix našeho Luciho zachránil a dopřál mu důstojný konec. Tleskám a děkuji!

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Přísahám, že jsem celou epizodu ani jednou nemrkl. Miluju, když vám někdo naservíruje pravdivý historický příběh rovnou pod rypák v takovém stylu, jako to dělá právě Chernobyl. Tleskám ve stoje!

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Konečně! První epizoda z osmé řady, která mě nenudila a ve které tak nějak všechno šlapalo bez větších přešlapů. Po strašných epizodách 3 a 4 už jsem ani nedoufal, ale byl jsem příjemně překvapen. Teď už to tedy jen řádně ukončit a můžeme jít o dům dál.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Dlouho očekávaný střet dopadl přesně tak, jak jsem nechtěl. Celý příběh o Nočním Králi, který se buduje prakticky od začátku první řady, se rozplynul. Dějová linka Nočního Krále byla podle mě ta nejzajímavější na celém seriálu a dalo se z ní vytěžit mnohem, mnohem víc. Je to škoda. O dalších nešťastných rozhodnutích ani nemá cenu mluvit, téměř vše už tady bylo napsáno. Co však musím na epizodě The Long Night vyzdvihnout je hudba, ta byla totiž naprosto boží! TOP momenty - Zapálení zbraní - Vzlétnutí draků nad mraky - Zabití obra - Setkání Rudé kněžky s Aryiou. Vtipné momenty - J: Jsem raněný - Theonův náběh na Nočního Krále.

Captain Marvel (2019)

Teda musím říct, že už mě ty originy začínají celkem štvát, ale... jsou prostě třeba. Captain Marvel je něco mezi Doctorem Strangem a Strážci Galaxie. Je to takový předskokan Avengers 4 a opět brilantní marketingový tah. Největšími tahouny filmu jsou Samuel L. Jackson společně s kočičákem Goosem. Brie Larson je milá, energická a podle mě to zahrála hodně slušně, ale za těch 124 minut mi k srdci nepřirostla. Zatím. Za mě dávám lepší 3* a jsem zvědavý, kam se tato postava vyvine dál. Doufám, že mezi Captain Marvel 1 a případným Captain Marvel 2 bude stejný kvalitativní rozdíl, jako mezi Captain America 1 a Captain America 2.