Bílé peklo (2001)

Moc moc pěkná podívaná, pohybující se mezi válečným dramatem, filmem o přírodě a roadmovie, ale u filmu s takovýmhle námětem tomu ani jinak být nemohlo. Nádherné záběry a solidní herectví všech zúčastněných a vůbec celý dojem z filmu, ale kazí, a to tak, že dost, jedna věc a to sice ta, že film, by klidně v titulkácjh mohl mít že jej sponzoroval Vatikán a ať žije pánbů……………..

Bába z ledu (2017)

Řekl bych, že se pan Sláma vrací ke svým kořenům a i když to nebylo tak emočně vypjaté jako starší klasické „Slámovky“ a na spoustě míst film rušily komické gagy tak se mi film moc líbil

Spojenci (2016)

Za mně dobrý. Vyváženě válečný, dramatický i romantický, takže za mně supr. Malinko jsem měl strach co, že se to vlastně bude dít dál, po té co se děj přesunul do Británie, tím že tam ten skutečnej děj teprve začal jsem byl strašně mile překvapen. Kupodivu film nekazí ani ten ne moc pravděpodobnej konec s Pittovým krytím jeho šéfem.

Kruh (2002)

Solidní lekačka, ale jinak asi nic. Neznám japonský originál tak nejsem schopen posoudit nakolik je tenhle film zamerikanizovanej (=zjednodušenej)

Král Artuš (2004)

Nejslavnější britská legenda zbavená toho co legendu a báji dělá legendou a bájí, tedy magie, kouzel a zázraků. Film se tedy stává jakousi obyčejnou historickou podívanou a to je na takhle slavný příběh málo!

Skála (1996)

Bezdebatně nejlepší akční film. Sice se neubrání řádce volovin jako je třeba injekce do srdce, ale podobné hlouposti k akčním filmům patří. Super je to že vlastně nevíte komu fandit jestli těm hodným nebo těm zlým, protože Ti zlí jsou minimálně stejně kladní jako ti hodní. Velkým plusem je bezdebaty casting (Cage nevyjímaje) no a zapomenout nelze na Zimmerovu skvělou hudbu!

Hlídač č. 47 (2008)

Hluchej slyší víc! Je zvláštní že film nám ukáže že je to pravda. Film by byl asi poloviční nebýt perfektního Rodena, ale vlastně všichni herci se ukázali v nejlepším světle. Já mam tenhle film, prostě strašně rád, kvůli tomu, že nám ukazuje syrovej život přesně tak hnusnej jakej doopravdy je.

Osudový dotek (2004)

Všechno co uděláme se odrazí v celém spektru další dějů a nemůžeme udělat něco aby to zároveň neovlivnilo něco jiného. Děj se může zdát malinko chaotickej tím jak přepíná mezi jednotlivejma alternativama, ale dá se v něm zorientovat a film nepůsobí hloupě. Zajímavostí pro mě je Aston v jedné z mála nekomediálních rolí

Vrány útočí (2006) (TV film) odpad!

Děsivá chujovina, kterou jsem dokázal sledovat asi 20 minut pak jsem tu píčovinu vypnul

Telefonní budka (2002)

Film, na který se vždycky rád podívám, ač se film odehrává na velice omezeném prostoru a ze záporáka známe jenom hlas, tak se Schumacherovi daří držet napětí. A Farrell se zde vyprofiloval do dobrého herce. Snad jen toho moralizování mohli tvůrci ubrat