Poslední Mohykán (1992)

Nádherná podívaná. Skvělej příběh plnej hrdinství a statečnosti. Malinko lízlej základní historií vzniku USA. Všichni hercí výborní, příroda krásná. No prostě balzám na duši

Bolero (2004)

Absolutně zmatečná časová linka, kdy najednou zjistíme, že už uteklo několik let, ale přitom tomu nic až doposud nenasvědčovalo, trapně, až debilně se hrající herci v rolích policistů a Brabcovi trapné umělecké záběry, které se k danému tématu nijak nehodily a rozekávaly už tak dost trapnej pokus o thriller. Shrnuto – Bída

Psí poslání (2017)

S čím vetším despektem jsem na film šel, s o to lepším dojmem jsem z kina odcházel. Každej kdo někdy psíka měl a miloval ho, to ví už dávno, to, že tím psím posláním je činit člověka šťastným a milovat ho. přesně tohle nám říká i tenhle skvěle udělanej snímek!

Šakal (1997)

Tohle je možné snad opravdu jen v americe. Tohle je skutečně težké zprasení známého a skvělého. Vůbec se Forsythovi nedivím, že odmítl být uveden v titulkách jako autor knižní předlohy.

Můj přítel delfín (2011)

Tradiční americkej doják, podloženej skutečnejma událostma, by asi nebyl špatnej, ale strašně mě tam vadí že v jedné části děj plyne normálně – delfín jeho zranění a rekonvalescence a ve druhé – voják, jeho zranění a rekonvalescence plyne nesrovnatelně rychleji…..

Masaryk (2016)

Bylo to dobrý fakt jo, ale že by to bylo až tak úžasné a geniální, že by to muselo vyžrat všechny lvy, to ne. Zmiňovat skvělý Rodenův výkon to by bylo opakováním notoricky známého a bylo jasné, že si tvůrci pohlídají i ostatní herce, aby do toho dali maximum. Než jsem se na film vydal tak jsem čekal, že se dovíme spíše něco o Masarykových posledních letech, jeho roli v komunistickém převratu a o jeho smrti. To že se tvůrci soustředili na předválečné období jim umožnilo vyhnout se spekulacím jestli sebe nebo vražda, ale hlavně získali prostor nám ukázat smutné, možná nesmutnější, období našich dějin na pozadí Masarykova marného, ale přesto ohromného snažení. Za ten parádně vykreslený kousek historie bych chtěl tvůrce moc pochválit.

Pád Londýna (2016) odpad!

Jestliže jsem Pádu bílého domu dal odpad, tak pro tohle už mi nezbývá hodnocení…….. Představa, že celý Londýn ovládnout teroristi je dost dementní. A americkej patos ve smyslu, že jedinej kdo jim dokáže vzdorovat je américkej prezident, se svým udatným a věrným osobním strážcem? To už není vlastenectví a hrdinství, to už je obyčejná debilita!

Vetřelci (1986)

Hodně, ale hodně slabé pokračování. Ve kterém se jednička postavená na skvěle vypracovaném napětí změní v úplně obyčejnou přitroublou akční střílečku. Jediné co film aspoň krapet zachraňuje jsou triky.

Kód Enigmy (2014)

Jméno Alan Turing jsem znal, ale věděl jsem jen, že se zasloužil o vznik počítačů tak jak je známe dnes. Sledovat jeho krátký životní příběh (porovnat se skutečností nedokážu) bylo hodně zajímavý a opět se mi potvrdilo to co jsem vypozoroval už dávno, že jedno z nějvětších lidských neštěstí je být geniální.

Železná srdce (2014)

U tohohle filmu se mi chtělo brečet, ne snad že by mně válečná dramata tak dojímala nebo by byl film až tak geniálně natočen! Chtělo se mi brečet z toho konce, to bylo jako koukat jak někdo ze solidních ingrediencí vaří skvěle vypadající, skvěle vonící a skvěle chutnající pokrm a když už je skoro hotovej tak do toho přidá pikslu hoven!