Bohemian Rhapsody (2018)

Skvělé, úžasné. Sice je a bude co vytknout, ale znovu opakuje skvělé. Vytknul, bych, že se film vyhýbá jakékoliv konfrontaci a také to, že se (podle mého zbytečně) tvůrci vyhnuli posledním šestl letům existence kapely, to by (pokud by bylo dobře zvládnuto) posunulo film do dramatičnosti a ještě jej zvedlo, ale přesto ještě jednou opakuji super!

Kmotr (1972)

Je to neuvěřitelné, ale i přes téměř tříhodinovou stopáž, filmu chybí zhruba ¼ děje románu. Ale to co Coppola zachoval přenesl z Puzza tak skvěle, že zbývá jenom zatleskat!

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Tak nějak tomu schází děj a je to moc rozvláčné, možná jsem měl zbytečná očekávání konfrontace mezi pilotem a nastupujícími komunisty, čehož jsem se nedočkal, možná jsem jsem se těšil na vypjaté drama, ale neviděl jsem ani jedno.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Moc moc pěkná podívaná na velice temný úsek českých dějin. Parta úchylných paniců (církev svatá) najímá sadistického vyšetřovatele a celé se to zvrhne v honbu za majetkem. Docela chápu že se to komunistům moc nelíbilo a film putoval do trezoru, obávám se totiž, že moc rozdílů mezi Velkými Losinami konce 17.století a Uherským hradištěm poloviny 20. Stoletá bysme nenalezli

Ostravak Ostravski (2016) odpad!

Mám v Ostravě pár přátel a občas se tam vyskytuju, celý ten kraj je velice svérázný, obydlený svéráznými lidmi se svéráznou mluvou, ale tohle „dílo“ ten kraj nepopisuje, ani si z něj nedělá normální legraci, dělá z Ostraváků debily.

Nahota na prodej (1993) odpad!

Porevoluční pokus o akční thriller vyznívá dost nijak, mizernej příběh, toporní herci a trapné pokusy o erotično. Prostě slabota

Údolí stínů (2002)

Hloupým patosem a typickým americkým vlastenectví m a hrdinstvím přeplněný film. Bojové scény dobré, ale co mi přišlo nejdivnější je rychlost s jakou se zprávy o úmrtích na bojišti dostávaly k rodinám, sice vím a chápu, že USA jsou nejlepší a nejskvělejší na světě, ale tohle?.....

Bezva ženská na krku (2016)

Hloupej, obyčejnej a hlavně strašně průhlednej příběh, kterej při, sebe lepší snaze, nemá, čím zaujmouit

Toman (2018)

Bylo to dobré, historické souvislosti dobré, jen jsem malinko očekával, že bude dáno více prostoru naší zásadní roli při vzniku státu Izrael, podoba herců se skutečnými postavami (až na Gottwalda) taky dobrá, co bych ale filmu vytknul je předlouhá stopáž! Zkrácení o půlhodinu by filmu výrazně prospělo, děj by se zhutnil, zintenzivnil, což by bylo moc prima, ale špatný film to rozhodně není!

Okrsek 49 (2004)

Malý kousek, typicky amerického, sentimentu se filmu nevyhýbá, ale jinak to bylo dobré. Mám pro herectví Joaquina Phoenixe slabost, takže budu možná ne úplně objektivní. Ale musím říct dobré. Hasiči jsou první na ráně a všechno odskáčou, a v tomhle snímku je to dobře ukázáno, byť s tím zmíněným patosem.