BrainStorm (2008) (TV film)

Celkem lehký snímek na celkem vážné téma. Umírání, těžká nemoc a neshody v rodině jsou věci těžké a zásadně utvářející naše životy, ale v tomhle snímku se na ně dá dívat s klidem a pohodou. Hodně tomu pochopitelně nahrává herecky ansámbl!

Setkání v červenci (1978)

Moc mě to nezaujalo, spíš vůbec, celý ten příběh je dost slabý ani Tomáš Holý ho nedokáže posunout výše.

Po čem muži touží (2018)

Nakonec to nebyl až takovej prů..r jako jsem se obával. Párkrát jsem se i zasmál. Nejhorší na filmu byly okamžiky krátce po proměně. Ty tahoun filmu, tedy Anna Polívková, nezvládl, její kreace v téhle pasáži vypadaly jako velice trapné napodobování Jima Carreyho šmrnclého Jackem Sparrrowem, ale pak už zase začala normálně hrát a šlo to. O „ději“ se radši nezmiňuji!

Vysoká hra patriotů (1992)

Bohužel jsem nikdy od Clancyho nikdy nic nečet, jsem spíše příznivec pana Forsytha, ale filmy podle Clancyho románů jsem viděl asi všechny a všechny jsou super. Tenhle rozhodně není vyjímka! Promyšlenej příběh, přesně nadávkovaná dávka akce. Ford je taky dobře (tradičně) prostě super!

Jurský svět (2015)

Triky super. Jinak fakt slabota, výmysl s genetickým inženýrstvím, no skutečně hodně nastavovavá kaše……

Dubček (2018)

Mě se to líbilo, kdo čekal, nějakou kontroverzi bude asi zklamanej, ale jako příběh jedné z ikon naší historie to bylo super! Jastraban rozhodně nezklamal. Za mně fakt dobrý!

Úsměvy smutných mužů (2018)

S čím větším odstupem se k filmu vracím abych jej ohodnotil tím víc docházím k názoru, že ten film je dobrej! Silné téma naší národní závislosti, ke které máme všichni blízko a všichni nějakého toho alkáče známe, podpořené skvělými hereckymi výkony posouvá film hodně vysoko. Pozitivní na filmu je, že narozdíl od drtivé většiny dalších filmů z léčeben a blázinců neukazuje zdravotnický personál jako sadistické psychopaty, ale jako lidi, co se skutečně snaží pomoc, což je bomba!

Než přišla bouře (2018)

Dost dobře koukatelné survival drama. Kterému nevadí ani rozházená časová posloupnost ani celkem výrazná romantická linka. za mě moc dobrý!

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Na jurský film člověk asi nejde kvůli ději, ale aspoň nějaký by to mělo mít!!! Navíc Dallas Howard neumí hrát, nemůžu si pomoc! Jedna hvězdička je tam za triky.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Protože neumím posoudit jak moc je děj blízký realitě, tak posoudím, že film, hlavně tedy druhý díl, má solidní spád a řekl bych, že atmosféru černého dolu vystihuje skvěle! Celkem nás i nechal nahlédnout do psychologie postav, takže ze mě dobrý. No a samotný znázornění katastrofy bez patosu a přikrašlování to byla silná káva! Takže dokonce moc dobrý!