Nevím nic, ale řeknu všechno (1973)

Bláznivá satira co semele všechno na co si vzpomene okolo výroby zbraní a pracovního procesu. Pierre je zde jako ryba ve vodě a dělá ty svý kraviny jako vždycky, myslím že měl ale i lepší filmy, ovšem jeho jeho vysvětlování co je to bazuka postřikovač nemá chybu.

Nezapomeň na mě (2010)

Já se snažím, ať nikdo netvrdí že ne. Dal jsem Patynzonoj šanci napravit si reputaci za Twajlajt. On se se svým vzezřením pražského bezdomovce do role docela hodil, ale tak blbej výkon jsem od něj nečekal. Přitom by to byl tak dobrej film. Obsahuje vše tragiku, romanci i vynikajícího Pierce Brosnana, ale Bobby Patyzon a kýčovitej konec ala 11. září film posouvá do průměru.

Neznámá (2006)

Hodně hustej film. Drsný a syrový už od začátku, ovšem s nástupem Placida v roli zmrdskýho pasáka, drsnost eskaluje až mě to na konci totálně sejmulo. Emočně silný snímek s vynikajícími hereckými výkony především Ksenje Rappaport.

Neznámý (2011)

Můj dobrý známý Liam Neeson je sice už starší pán a nemusel by ty akční scény už moc zvládat jenže on není prachobyčejnej akční hrdina, on je totiž něco víc a to charakterní akční hrdina kterej se ještě umí otáčet a mlátit gaunery, ochraňovat Diane Kruger a zjišťovat svou identitu to vše v nadmíru atmosferickém zimním Berlíně. Velice dobrá akční parádička se zajímavými vedlejšími rolemi obsazenými hvězdami Quinnem, Langellou, Kochem, veteránem Bruno Ganzem a Stockingerem Markovicsem.

Nic k proclení (2010)

Jednou si takhle přepínám televizi jelikož nikde nic pořádnýho nedávají, všimnu si pár známejch tváří, tak to prubnu a ona se z toho vyklube tahle parádní komedie. Skvělá slovní přestřelka založená na francouzsko-belgickým patriotismu a to množství vtipů co z toho vzešlo. No já se bavil jak blázen, k tomu nemusím nic víc psát.

Norbit (2007)

Film ve kterém hraje Eddie Murphy tlustou, blbou a hnusnou ženskou se kladně hodnotit nedá!

Nůž v ráně (1962)

Anthony Perkins mě v žádným filmu nesral jako právě tady, zlatej Norman Bates. Kdyby to šlo tak bych do toho filmu skočil a sejmul toho parchanta hned abych Sophii pomohl, protože za to jak se k ní choval by si zasloužil chcípnout ještě před začátkem filmu a ne na konci. Nikdo jinej tyhle psychopatický magory nezvládal líp než právě Perkins, kterýmu jsem tu roli věřil tak že jsem ho podezříval z toho že byl takovej i ve skutečnosti. Sophie překvapivě zahodila svůj italskej temperament, kterej mě na ni vždycky dostával a hraje v klidu a velmi dobře ženu kterou její žárlivej manžel drží zkrátka. Francouzi se svezli na vlně noiru a řízli to Hitchcockem a nedopadlo to špatně.

Občanský průkaz (2010)

Tak jsem se konečně dočkal českýho filmu kterej mě opravdu bavil, nechoval se přizdisráčsky a jeho interpretace socíku mi nepřišla absurdní nýbrž reálná. Ta doba je mi sice známá jen z vypravování starší generace a právě až tento film jde s těmi historkami ruku v ruce. Ondřej Trojan vybral perfektní neherce který působili velice přirozeně, z herců je nutno zmínit individua Macháčka a Koptu u nich jsem se fakt musel tlemit.

Obvyklí podezřelí (1995)

Obvykle se vysoce hodnoceným filmům raději vyhýbám, protože mě už mockrát zklamaly, a tak jsem i tenhle film dlouho odkládal. No od první projekce jsem ho viděl asi dvacetkrát jelikož se jedná o opravdový skvost. Perfektní herci, perfektní režie a dokonalý scénář. "Dej sem ty zasraný klíče ty zasranej hajzle!"

Occamova břitva (2012) (TV film)

Tak začátek byl solidní komedie když Sokol při otáčení v lese chytal nerva, ale potom šlo do tuhýho. Solidní dvojice bastardů Franěk/Stránský oddělali nějakýho typa a měli při tom dva nepohodlný svědky. To co se rozjelo potom nebylo uplně špatný ale prospělo by tomu kdyby to vzal do ruk někdo schopnější. Poupravit scénář a natočit to jako celovečerák, tak si myslím že by z toho byl parádní českej thriller protože potenciál ten příběh rozhodně má, takhle je to jen další z mnoha průměrných televizních filmů.