Sherlock Holmes (2009)

Trochu jiný Sherlock Holmes než ho známe, žádný dva dědci v hlavní roli ale frajerská dvojice Downey jr. - Law co srší šarmem a neustále se slovně popichuje, do toho parádní kulisy, naprosto geniální Zimmerova hudba a samozřejmě Rachel McAdams. No a prvotřídní biják je na světě.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Druhej Sherlock se mi líbil ještě víc jak první. Má totiž vše co jsem od něj čekal a to Downeyho jr. kterak v jednom kuse stírá Jude Lawa, Moriartyho kterej je lepší záporák než Blackwood, kvalitní akci a symbolickou scénu kdy jsou Holmes a Watson hrubě okradeni cikánama aby následně sám velký Sherlock posilněný ježčím gulášem osedlal poníka a vydal se na cestu. Je to prostě jedna velká sranda s parádní atmosférou a podmáznutá výbornou hudbou Hanse Zimmera.

Silný kafe (2004)

Tohle bylo opravdu hodně silný kafe. Celý to působí hrozně amatérsky, špatný zvuk, vizuál na úrovni home videa, příšerná návaznost scén, dialogy a vůbec celkově mluva protagonistů jsou dost bída. Účast opravdových herců vubec nechápu a fakt že to běželo v kinech taky ne. Proč tedy dvě hvězdy? Ty ode mne dostává jen a pouze Martin Hofmann, ten ty exoty umí hrát fakt dokonale, navíc má jako jedinej výborný kecy. Jinak doufám že už to nikdy neuvidím.

Skála (1996)

Druhá polovina 90.let přála kvalitním akčním filmům a Skála by mohla být nejlepším z nich, bohužel pro ni je na druhém místě hned za Con Air které mám ještě o trochu radši.

Skrytá identita (2006)

Skrytá identita? Ano! Skrytá radost? Ne! Tenhle biják má totiž koule který mnohejm kriminálkám z Emériky chyběj, možná proto že to vlastně vymysleli žluťáci a američani to jen zremakovali ale hlavně má naprosto bombastický obsazení. No vážně kde jinde vedle sebe uvidíte DiCapria, Damona, Wahlberga, Nicholsona, Sheena a Baldwina navíc pod vedením Scorseseho. No asi nikde. Vybrat z těhle hereckejch bardů toho nejlepšího je překvapivě docela snadný. Nejlepší je totiž Mark Wahlberg s jeho krutopřísnejma fakujícíma dialogama. A byl jsem rád že to byl právě on kdo v tom závěrečným vražedným galimatyáši měl tu poslední ránu. No a na závěr musím ještě pochválit vynikající soundtrack.

Slečna učitelka (1966)

Jeanne Moreau se tady tváří jako milá a hodná paní učitelka ale zatím je to převlečená svině, jejíž chování nejsem schopen pochopit, stejně tak předpojatost a povrchnost těch vesnickejch balíků vůči Manuovi do kterýho je učitelka zblázněná. Situace která se mademoiselle vymkla z rukou aniž by si toho byla vědoma a prostě nemohla dopadnout dobře. Francie těžce vládne!

Snílci (2003)

Klasický Bertolucci civilní a sexuálně otevřený. Nechápu co na tom někomu připadá šokujícího, sex? co je na sexu šokujícího proboha, dobrá sice si to tady rozdávají brácha a ségra+kamarád ale není to ztrapnělý jako některý erotický filmy z USA. Navíc parádní odkazy na starý filmy viz U konce s dechem.

Sokolovo (1974)

Ladislav Chudík v životní formě a ve svý nejznámější roli když pomineme primáře Sovu z Nemocnice, jako Ludvík Svoboda. A opět komunisti kam se podíváš. Jelikož má film přes dvě hodiny trvání tak když začátek přeskočíme tak nám furt zbývá dost času na válku a méně Ksč. Samotná bitva je dostatečně dlouhá a v československých uniformách se nám tam prohánějí snad všichni naši "bojeschopní" herci. Otakar Vávra se na bitce řemeslně vyřádil a má na svědomí asi nejlepší a dost možná i jedinou reálnou zfilmovanou bitvu našich borců z druhý světoví. Jo abych nezapomněl Zdeněk Liška zase dokazuje že byl naším nejlepším hudebním skladatelem.

Soudce (2014)

Drama ze soudní síně obohacené o rodinný rozměr, no proč ne pokud je to uděláno chytře což v tomto případě je. Dva Robertkové v hlavních rolích hrajou tak jak je u nich zvykem tudíž výborně. A když jsem poprvé spatřil Downeyho u soudu tak jsem si hned vzpoměl na starý film Obhájce pravdy kde hrál ještě zelenáče, zatímco tady je to už starej mazák takže je to takový sympatický navázání po 25 letech. Film splnil svůj účel a i přes tu hroznou dýlku mě udržel u obrazovky, tudíž jsem maximálně spokojen.

Spratci na zabití (2011)

Komedie která klame tělem. Čekal jsem další stupidní sprostou americkou kravinu a dostal jsem docela vtipnou sprostou americkou kravinu. Vážně tohle je tak dobrý jak byl Superbad špatnej takže hodně. Jonah Hill ve svý typický kreaci školního panice kterej pro zásun dělá všemožný kraviny je opět naprosto boží. Film rychle odsejpá a docela baví takže u mě rozhodně spokojenost.