Dějiny násilí (2005)

Cronenberg má za sebou lepší kousky ale když porovnám to s Cosmopolisem tak je to nebe a dudy. Klasickej thriller o tom že někdo není tím kým se zdá být. Viggo Mortensen to zahrál dobře ale Ed Harris byl mnohem lepší. No násilí tam sice je, ale že by to byly hotový dějiny to se zas říct nedá.

Demolition Man (1993)

Pětihvězdičková akční masáž s nahláškovaným Stelounem, psychoušským ultramagorem Snipesem a koukatelnou Bullockovou. Já rozhodně víc nepotřebuju.

Diplomová práce (1996)

Velmi povedený thriller, úplně jsem chrochtal blahem jak se ten děj pořád zamotával. Když už jsem měl jasno o tom kdo je vrahoun tak mi to Amenábar změnil a tohle pak udělal ještě asi třikrát takže jsem si to už netroufal odhadovat a vrahovou identitou jsem si byl jist až s nástupem závěrečných titulků. Moc šikovný to ten Alejandro je to musím uznat, brilantní scénář kterej mi připomněl podobný film 8MM tam se taky jednalo o natočenou vraždu, jenže tohle bylo ale ještě o malinko lepší.

Dny zrady I. (1973)

Dvěma hlavními problémy této jinak skvostné rekonstrukce osudových dní září 1938 jsou 1) Gottwald - když se až zbytečně často objevoval on nebo jeho jméno na obrazovce měl jsem pocit že kdyby byl u moci v tu dobu on tak bysme my donutili podepsat němce Mnichov a nám by připadlo jejich pohraničí, stejně jako ostatní komunisti, což vlastně byly všichni ti co měli dostatečný koule na to jít proti náckům ... 2) příliš mnoho debatování a jednání mezi politiky, já vím že je to asi důležitý, ale dát tam víc vojenskejch scén a střetů s ordnerama v pohraničí, tak jsem šťastnej jak blecha, vždyť Vávra byl takovej řemeslník že tyhle scény měl v malíku. Nakonec je z toho jen slušnější průměr ale potenciál tohoto díla byl daleko větší ale buďme rádi za toto protože dnes by se už nic alespoň na takovéhle úrovni nenatočilo. To samé platí i pro díl druhý.

Dobrý ročník (2006)

Ridley Scott se rozhodl natočit něco jiného než akční velkofilm a vznikl z toho velmi dobrý Dobrý ročník. Film ze kterého ta krása Provence jen sálá, a nejen tato krása ale pro mě především krása Marionky Cotillardový. Tahle francouzská kočička totiž umí zatraceně dobře hrát a tak je Russellovi velmi dobrou partnerkou. Samotnej Russell jakožto tvrďák si taky dal voraz od svých drsných rolí a zahrál tady hezky civilně a vtipně. Tak abych to shrnul, prosluněná oblast Provence, víno a Marion nějak takhle bych si předstvavoval dokonalej relax.

Dokonalý smysl (2011)

Troufám si tvrdit že Perfect Sense je po všech stránkách jeden z nejdokonalejších filmů co jsem kdy viděl. Originální nápad hodit ty dva zamilovaný do víru celosvětový nákazy a nechat je postupně ztratit důležitý smysly až jim nakonec zbude jen jejich láska. Výborný dokumentární vsuvky popisující průběh pandemie s nádherně ladící hudbou příběh posouvali dál. A samotnej závěr jsem málem nezvládl protože Ewanovi a Evě jsem fandil jako nikomu na světě.

Don Jon (2013)

Joseph Gordon-Levitt napsal docela zajímavou studii o sledování porna, sám si to zrežíroval a taky se obsadil do hlavní role kluka co chodí jak největší master a je na tom závislej, i když na pařbách balí holky a vždycky je dostane do postele. Tenhle problém bych ještě pochopil ale nechápu to že když sbalil tu nejluxusnější sexy kočku Scarlett Johansson tak na ty pornáče furt čumí, se nedivim že mu pak dala kopačky. Ono koukat se na oblečenou Scarlett je mnohem víc vzrušující než sledovat ty nahatý pipiny v pornu. Tyhle jeho honičský eskapády mě docela bavili stejně jako jeho ježdění autem, co mě ale už moc nebavilo bylo to courání po kostelech a jeho otravný rodiče. Jelikož je to debut tak nad tím přimhouřím oči a Levitt mi dělá čím dál větší radost.

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Zajímavá sviňačinka plná nahoty a perverze, ale úplná kravina to zas není. Námět o hrátkách modrý krve ve Francii je originální a zde i docela vtipně natočen. Kozatá poronohvězda Ďásková běhající nahatá s uzdou na držce a nebo šukající s koněm poté co má řádně zklystýrovanou prdel se jen tak nevidí a ještě k tomu v tv filmu.

Dotěrný chlap (1973)

Nejdotěrnější chlap by byl příznačnější název. Ze začátku je Prignon celkem snesitelnej ale postupem času je na zabití a Lino Ventura si tak na sebe upletl bič když je ho "ujal". Nepochopil jsem akorát jak takovej kokot jako byl Pignon mohl mít za ženu takovou kočku. Klasická Veberovina s vynikajícím a typově přesným Venturou kterému zdatně sekunduje Brel jakožto zřejmě první filmovej Pignon.

Doznání (1970)

Francouzi velmi dobře a realisticky natočili film o děsivým komoušským procesu v Československu. Ještě teď se mi dělá zle když si vzpomenu na ty scény z vyslýchání. A Yves Montand byl v hlavní roli naprosto bezchybný.