Tango (1993)

Vůbec ne protiženský film, i když se to na první pohled může zdát. Naopak, z toho filmu na mě čišela absolutní pohoda, a to se tam pořád mluví o zabíjení. Původně jsem nevěděla, do čeho jdu, ten disk mi padl do ruky náhodou. Jen jsem si říkala, že film, ve kterém hraje Philippe Noiret, nemůže být špatný. A byl to pěkný nářez. Vlastně svižně odsýpající road (a částečně air) movie s charismatickou hlavní mužskou trojkou v čele se zmíněným P. Noiretem ("Lékaři bez hranic - sestřičky bez kalhotek.") a pár skvělými epizodními postavami ("Nechcete mi udělat dítě? Mám dnes ovulační den.") 88 minut je málo, dám si to znovu!

Zemský ráj to napohled (2009)

Tu dobu jsem zažila (asi tak ve věku Martiných dcer) a ani takový hnidopich jako já tam nenašel moc chyb. Naopak, pěkně mě u toho mrazilo. Ano, vážení, ta doba byla taková - krutá i veselá zároveň.

Hlubina (2002)

Filmy o ponorkách mám celkem ráda, horory taky, ale tohle mě moc nebavilo a lekačky mě nelekaly.

Ostrov smrti (2003)

Pokud hodláte vstoupit do stavu manželského: 1. Zjistěte si pořádně, s kým máte tu čest, obzvlášť pokud jde o krátkou známost. 2. Nepřistupujte na líbánky na pustém ostrově, pokud to není váš dětský sen. 3. Pozor na soužití plavce a neplavce. 4. Nepouštějte si tento film. Pokud ideální život pro vás představuje samota na ostrůvku v jezeře uprostřed divočiny bez mobilního signálu, bez elektřiny, bez kabelové televize atd.: - Nepouštějte si tento film. Pro všechny ostatní: - Klidně si tento film pusťte. Ale pak si nestěžujte.

Duna (1984)

Zaprvé: Nemám ráda filmy, které se odehrávají převážně ve tmě. Zadruhé: Nemám ráda filmy, kde přemíra cizích/vymyšlených jmen ubírá na srozumitelnosti. Nicméně nemohu upřít jistou přitažlivost (mladý agent Cooper +).

Příliš velká šance (1984)

Nakonec to nebylo tak špatné, i když rozjezd byl poněkud zdlouhavý. Není to ani tak kriminálka, jde spíš o otázku viny - svědomí - trestu. A hraje v tom pan Lukavský!

O myších a lidech (1992)

Filmové adaptace jednoho z nejpůsobivějších románů, co jsem kdy četla, jsem se trochu bála (ano - Steinbeck je odpradávna moje slabost). Ale tohle se hodně povedlo. Menší výhradu mám k postavě Lennieho - v románu je to obr, ve filmu ale velikostně zapadá mezi ostatní chlapy. Ne - vyčítat Johnu Malkovichovi, že nenarostl do enormních rozměrů se nedá, zvlášť když mu tato role padla jako ulitá. Tady je to jednoznačně plná!

Letní strom (1971)

Velmi silný příběh, který ani po letech nemohu dostat z hlavy. Jen bych trochu poopravila zdejší obsah. Není pravda, že se Jerry rozhodl odejít bojovat do Vietnamu. Naopak, aby nemusel narukovat, snaží se dostat se do Kanady a získat kanadské občanství. Tím se ale staví do opozice proti svým rodičům, pro které jako pro bývalé přistěhovalce znamená americké občanství víc než život vlastního syna.

Náčelník Velký had (1967)

Do slova a do písmene velmi chudý příbuzný Vinnetoua, jako ostatně všechny východoneměcké indiánky. Jen ten Gojko Mitić, ten se pro roli indiánského bojovníka snad narodil. Ostatně u nás už několik generací bezpečně "ví", že právě takhle vypadá správný Indián. Za zmínku stojí choreografie indiánských rituálních tanců a svatební oděv Čingačgúkovy nevěsty, který září bělostí i po několika dnech zajetí. Ti Huroni holt znali tajemství čistoskvoucího prádla...

Bigbít (1998) (seriál)

Tenhle dokument určitě není absolutně dokonalý. Ale plný počet hvězd ode mne musí dostat už jenom proto, že JE.