Proroctví z temnot (2002)

Tento film mě moc příjemně překvapil, čekal jsem něco o dost horšího. Atmosféra je fajn, občas Vás opravdu i zamrazí..navíc dodatek, že je film založen na skutečné události Vám na klidu moc nepřidá. Rozhodně zajímavý námět, bohužel s trošku pokaženým, nebo spíše nevyhovujícím závěrem, který není dostatečným uspokojením po nastolené kvalitě v prvních dvou třetinách filmu. Navíc R. Gere překvapil dobře zahranou rolí.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Po dlouhé době jsem si tento film pustil a musím říct, že i s odstupem času si zachovává to, proč se mi líbil kdysi. A to sice, že poměrně dobře navozuje atmosféru, která panovala při hraní hry.´Akční scény, choreografie jsou i po skoro 15 letech v pohodě, drží si úroveň (alespoň pro mě určitě).

xXx (2002)

Celkem bez obtíží 3* ale jen když přepnete mozek do režimu StandBy...

Terč (1997)

Po druhém shlédnutí jsem musel hvezdu ubrat, Není to zas tak dobré, jak jsem myslel. Ale pořád to stojí za shlédnutí. Akorát, že Jackie má takových snímků hromadu.

New Police Story (2004)

85%. Líbilo se mi to, mám rád J.Chana a tady se ještě pořádně ukázal. Škoda, že filmů v tomhletom stylu nenatočil větší množství. Bez těch jeho rádoby vtipných úšklebků a hlášek mu to sluší víc.

Hvězdná brána (1994)

Jeden z těch lepších Emmerichových filmů, navíc moje oblíbená tématika. Rejža odvedl solidní práci.

Věc (1982)

Není to úplně čistých pět, ale tak spíš čtyři a půl :-) Rozhodně teď, když jsem na to koukal sám a v noci...musím říct, že mě pěkně zamrazilo, a ne z toho arktického ledu. Atmosféra je opravdu silně pochmurná, zlá a nepříjemná. Zkuste si pustit nějaký dnešní mainstreamový horor s "decilitry" krve...šíleným zabijákem a já nevím s čím ještě. Možná vás dostane ta krev, ale kam se sakra hrabe ta atmosféra?? I ten jednoduchý příběh se schová za naprosto neuvěřitelnou eskapádou neutuchajících částeček hnusných momentů, napínavých situací a teda hlavně souboje všichni proti všem. Každý z účinkujících může být Věc, všichni navzájem podezřívají jeden druhého, a nakonec to dopadne, jak to dopadlo. Kruci, možná (teda spíše určitě) má vliv to, že jsem koukal sám a v noci, ale to mě neodradí od toho, abych dal plný počet. Pecka jak se patří!

Válka světů (2005)

Není to žádná velká sláva, ale na jedno, dvě shlédnutí je to příjemná zábava. Tu ovšem dokonale zkazí odfláknutý závěr.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Kdo by neznal věčného smolaře v podání skvělého Rowana Atkinsona. Pár epizod musel určitě vidět každý. Já se u tohoto seriálu musím smát, ikdyž to vidím už po nevím kolikáté...