Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec, možná úplně nejlepší. Tajemno dostává zcela nový rozměr. Prvních cca 15 dílů je naprosto bez chyby. Zbytek jen o trošku za nimi. Teda až na pár posledních! No a ten konec, to stojí za to! Kdo neviděl, nepochopí... Vřele doporučuji všem příznivcům mysteriózní tématiky. A ten soundtrack ... ve spojení s vizuzální stránkou je to prostě něco jedinečného! Český dabing je skvělý a nezapomenutelný, stejně jako postava agenta Coopera. Toho si opravdu musí zamilovat každý. A k tomu ty sovy! Zdá se, že stále nejsou tím, čím se zdají být! Velmi se těším na dějově předcházející pokračováni, Ohni, se mnou pojď TEMNOTOU BUDOUCÍ MINULOSTI, KOUZELNÍK TOUŽÍ PROHLÉDNOUT. JE JEN JEDNA ŠANCE MEZI DVĚMA SVĚTY, OHNI, SE MNOU POJĎ!!!

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Jak napsal Radyo, je to jako předehra :-) Ale pořádná! Bez problémů zasloužených 5 hvězd. Chápu, že pro někoho Lynchovy filmy nejsou tím pravým, k těm já ale rozhodně nepatřím. Je to tajemné, znepokojivé a parádně natočené!

Bourneovo ultimátum (2007)

Tak tohle jeden z nejlepších akčních filmů, jaký jsem kdy viděl. Toto je třeba shlédnout a nejlépe v multikině! Byl jsem zařezaný do sedačky a napjatý od začátku dokonce. Honička na střechách završená bitkou je snad nejlepší scéna z celého filmu. Ale takových je víc. Celý film působí velmi autenticky, nenašel jsem v něm nic přehnaného, no a Mattu Damonovi jeho roli věříte na 100 procent.

Taxi 3 (2003)

Málo vtipné, akční scény zbytečně přehnané. Mohlo to být mnohem lepší, dvě hvězdičky za to, že jsem se až tak nenudil a existuje spouta horších filmů.

Taxi (1998)

Velice povedená a vtipná akční komedie. Honičky v autech jsou fajn a hlavně se mi líbil všudypřítomný humor z úst hlavní dvojice. Nejlepší ze všech dílů. V ostatních pokračováních humor sklouzává k trapnosti a hlavně ve trojce je peugot se sněžnými pásy opravdu přehnaný.

Saw: Hra o přežití (2004)

Tak tenhle film se mi hodně líbíl. Určitě nejlepší ze všech SAW. Napínavé až do konce, nechutné pasti a dost krve. Vrah v masce vypadá opravdu děsivě. Škoda jen diskutabilního konce, dle mého názotu zbytečně překombinované. Ale i přesto si film 5 hvězdiček zaslouží.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů. Pokaždé mě zahřeje na duši, rozpláče i rozesměje. Velmi netradiční love story a skvělé herecké výkony. Nelze hodnotit jinak než ***** Viděl jsem to jednou a byl konec. Totálně mě to vzalo. A od té doby, kdykoliv si to pustím, vždycky se nemohu ubránit slzám... i když bych chtěl, stejně to nejde! Po několikátém shlédnutí můžu s čistým srdcem říci, že tohle je pro mě film Number One! Ještě jsem nezažil, aby film i po tolikáté produkci neztrácel nic na svém lesku a kráse! Herecké výkony jsou úchvatné! Jestli si myslíte, že Jim Carrey je jen šašek s mnoha grimasami, jste vedle...

Blbec na krku (2002)

Docela slušná komedie, která občas rozesměje :-)

Statečné srdce (1995)

Velmi působivý snímek, který si svá ocenění právem zasloužil.

Training Day (2001)

Nadprůměrný thriller, který staví na výkonu Ethana Hawka. Ten odvádí výbornou práci, takže i Denzel zůstává v jeho stínu. !!!SPOILER!!! Navíc to, že hraje zápornou postavu ho staví do role neoblíbené. Už po asi 20-30 minutách jsem tušil, že jeho postava nebude kladná. !!!KONEC SPOILERU!!! Ale rozhodně film stojí za shlédnutí. Teď jsem ho viděl asi potřetí a navíc ve slovenštině, a 4* nechávám.