Pokoj (2003)

Naprostý kult ! Něco tak hovadského se prostě musí vidět ! Tommy Wiseau aka Ed Wood 21. století. Škoda, že nenatočil více filmů.

Hitman: Agent 47 (2015)

Co říct, no ... je to horší než jednička (hlavně kvůli postavě Johna Smithe .... největší WTF roku a hlavně důvod, proč si z tohoto filmu budu dělat legraci do konce života), je to více digi než jednička, a to je asi tak všechno. Je tu pár odkazů na herní sérii, to jo ... ale ten Quinto, ty vole... Jinak Híťa se tu chová stylem "kill 'em all" a to dokonce i v místě, kde je XY očitých svědků. Pokud ovšem chcete nenáročné akční béčko, tak si to někde sežeňte.

Čan lang (2015)

Celkem dost velké zklamání. Film je očividně dělaný na zakázku Čínské lidové republiky, jelikož je přeplněn patosem a propagandistickými bláboly až na půdu. Akce si tu člověk taky moc neužije a Adkinse je tu vyloženě škoda, jelikož tu taky nic moc nepředvede. Rozhodně nevěřte nabušeným trailerům ... velká škoda.

Durarara!! (2010) (seriál)

Obrovské překvapení ... je to něco jako spin-off Baccana (dokonce se tu v jedné epizodě objeví pár známých postav), takže tu najdeme jisté prvky nadpřirozena zasazené do reálného světa gangů v Ikebukuro. První díl člověku mírně zamotá hlavu, jelikož je tu představeno hodně moc postav a jeden neví, na co se soustředit jako první. Ale další díly všechno napraví a za chvíli se v ději orientujete s naprostým přehledem. Seriál je velice (a to opravdu velice) bohatý na dějové zvraty ... škoda jen, že v závěru se žádného nedočkáme. Ale tenhle seroš je hlavně o zajímavých postavách, kde jsem si hlavně oblíbil nadpřirozeně silného cholerika Shizua ... který nenávidí násilí, ale při každé příležitosti, kdy ho někdo nasere, tak mu dá strašně přes tlamu, a když je nasranej jen tak z plezíru, tak jde sejmout největšího hajzla v seriálu ... prostě proto, že ho jen nenávidí (bo je to hajzl). Jinak je to nejvěrnější kamarád a bratr v celém Ikebukuro .. prostě sympaťák jak cyp. Kresba a animace TOP NOTCH, k tomu není co dodat, soundtrack je opět perfektní (moje nej je The Sought-after Extraordinary) a atmošce "prdel na hrnec" sedící. Kdo viděl Baccano! a nesedělo mu, tak určitě doporučuji dát šanci Durarara!!, které je o dost stravitelnější a mám za to, že i lepší.

Přehlídka smrti (2015) (seriál)

Velice melancholický příběh, který je tak akorát dlouhý (12 epek), a tak akorát nabitý emocemi, abyste si po poslední epizodě nepodřezali žíly, ale místo toho si více vážili života a lidí kolem vás. Dalo by se říct, že je to až dokonalé. Co všechno se děje instantně po vaší smrti, kdo a jak rozhoduje o tom, zdali jste dobrý nebo špatný člověk ? Příběhem velmi zajímavé, animací a kresbou přímo vypiplané a nádherným klavírním soundtrackem ozvučené (zvláště pak skladby Moonlit Night a Omoide, které se mi velice silně zažraly pod kůži) Death Parade je opravdu vzácný klenot, který budete podvědomě chtít sjet na zátah. Všemi deseti !

Warriors (1979)

Kultovní film o bandě křivě obviněných gangsterů, kteří se musí dostat domů z jednoho konce NY na druhý, kde v každé čtvrti se jim snaží uříznout koule jinej gang. Psát tu cokoliv dalšího by bylo jen omílání všeho, co už tady v komentářích bylo řečeno snad stokrát. Jen snad doplním, že film má pro mě kultovní status i z toho důvodu, že k němu legendární Rockstar Games vydali videoherní prequel. A to už, dámy a pánové, něco znamená :)

Terminator Genisys (2015)

Z duelu Jurský svět a Terminator: Genisys vychází druhý jmenovaný jednoznačně jako jasný vítěz. Kde si oba filmy podávají ruce je bohužel celkem dost blbej scénář. Krom příšerného scénáře je tu ještě Jai Courtney, který své neherectví předvádí i zde v plné kráse a dělá z Kylea Reese naprosto zoufalého borce, co si chce za každou cenu zašukat (prostě takové ty namakané frajery, které vidíte každý pátek na Stodolní). Blbej scénář naštěstí dost "vyrušují" akční sekvence, kterých tu je více než dost, a oproti dinosaurům jsou i zábavné a občas i napínavé. Taky robotí porážejí brontosaury co se provedení CGI a vůbec zvláštních efektů týče .... Jurský svět měl spoustu na sílu tlačeného CGI, které bylo velice špatně naklíčované a vypadalo, jako kdyby to dělalo Thajské studio v pauze na oběd ... Termouš sice žádnou cenu za efekty nedostane, alespoň ale zapadají do všech scén skoro bezchybně (až na vrtulníkovou sekvenci, která je příšerná ... ne Expendables 3 příšerná, ale pořád příšerná). Genisys je prostě nenáročný, nijak zvláště výjimečný, letní popcorn.

Aldnoah.Zero (2014) (seriál)

Je to jednoduché a velice naivní, ale zároveň je to naplněné akcí a kulervoucími momenty. Škoda toho nevyužitého momentu v polovině seriálu, který mi připadal naprosto skvělý .... No co už, kdo chce oddychovku, kde si dávaj po hubě obrovští roboti, tak dostane přesně to, co si žádal. Já od Aldnoah,Zero opravdu nečekal žádnou sondu do duše mladých pilotů (od toho tu je NGE, které je taky naprosto skvělé). Animace a kresba je velice výborná ... ale varování je na místě, pokud z duše nenávidíte CGI doplňky v anime, tak se Aldnoahu vyhněte obloukem, bo roboti a vše, co zde lítá či jezdí, je pure CGI. Mi tohle zase moc nevadí, takže to ani nepůsobilo nijak rušivě ... ale kdyby to bylo nakreslené, tak je to lepší, wtz ! Aldnoah.Zero je taková slabší robotický vývar Titanů (velký důraz na slovo "slabší") ... tedy co se akce týče, tak jsou na tom oba seriály hodně podobně. Zkuste první dva díly a podle toho se rozhodněte, jestli to pro vás má cenu nebo ne.

Jurský svět (2015)

Jurassic World rozhodně není špatný popcorn. Je to naprosto ideální popcorn, jelikož jakmile dojde k prvnímu průseru, tak se tu pořád něco děje. Problém je v tom, že je to až moc barevné, totálně na sílu "kids friendly", postrádá to napětí (o hlavní protagonisty nemáte ani na chvíli strach, jelikož prostě víte, že to přežijí .... prostě to víte) a (což je největší problém) všichni dinosauři v poměru k lidem vypadají, jako kdyby si odskočili z renderovaného intra hry z devadesátých let. Ano, ILM opět ukazuje svou donebevolající neschopnost udělat CGI triky tak, aby nevypadaly strašně moc CGI. Člověku se chce až brečet, že digitální dinosauři z prvního Jurského parku vypadají o dost více realističtěji, než ti z toho současného. Navíc, jak jsem již zmiňoval, zdejší JP je tak odporně barevný a umělý, až se z toho naprosto svírá žaludek. Jako šablonovitý rodinný popcorn to obstojí na jedničku s hvězdičkou, jako pokračování v sérii už bohužel ne.

Canaan (2009) (seriál)

Pro fanoušky Hidea Kojimy a jeho MGS série je tohle doslova povinnost. Mix bio terorismu, tajných složek a nadpřirozenych schopností .... a taky trošku toho sexismu (a humotu), že ano. A vezmeme-li v potaz, že celá tahle taškařice má jen 13 dílů, tak nám z toho vychází perfektní skoro-oddychovka na pár večerů (někteří fanatici, co maj hodně času, nebo jen volný víkend, to můžou sjet i během jednoho dne). Animace a kresba je doslova top notch, takže ani vizuálně chtivý fetišisti neostrouhají a přijdou si na své. Celé bych to uzavřel tak, že pokud se někomu líbil Noir a Madlax, tak tohle je taková méně náročnější a brutálnější verze. Tož berte nebo nechte bejt.