Jupiter vychází (2015)

Ve zkratce: 1) Nudný a maximálně dementní scénář - checked 2) Celkem ucházející, ale nijak jinak nevynikající vizuální efekty- checked 3) Divadelní kostýmy a kulisy - checked 4) Velmi málo, a navíc rutinně natočené, akce (jinými slovy, po projekci si nevzpomenete na žádnou akční scénu, bo podobnou akci jste viděli v každé průměrné scifi) - checked 5) c-c-c-c-c-c-combo breaker ( SPOILER JAK SVIŇA Bean tu nechcípneSPOILER JAK SVIŇA KONČÍ) - checked. Takže kinu se obloukem vyhněte, film má sice dvě hodiny, ale pocitově tak tři a půl ... tolik lidí checkujících hodinky během projekce jsem ještě nezažil. Upřímně doufám, že z Jupitera se stane největší kasovní propadák roku 2015 a Wachowští už nikdy nic nenatočí (a to jsem ještě neviděl Atlas, ale už Speed Racer naznačoval, že někde něco hnije ..).

Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení (2013)

Strašně blbej film, který se bere až brutálně moc vážně, a taky těžce nevyužitý Adkins, který tu většinu stopáže jen hraje ... a když už náhodou má něco skopat, tak dojede na naprosto neschopného režiséra, který všechny bitky (a že jich je tu opravdu málo) neschopně až prasácky stříhá jak ďas, anebo jen stupidně dává zpomalovačky (mimochodem, choreo taky stojí za vyližpiču... jen pro pořádek). Pokud máte rádi Adkinse, který rozdává neuvěřitelnym způsobem rány, kam se podívá, tak se této zasrané nudě raději vyhněte obrovskym obloukem.

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

Takže .. SaO 2 je o dost lepší než první sérka. Arc odehrávající se v Gun Gale Online je hodně akční a navíc se tu představí nová postava, která je zajímavá a ne afektovaná kráva (jinými slovy jiná, než všechny ostatní ženské postavy z původního SaO). Nesmím zapomenout ani na hodně zajímavou zápletkou, kdy jeden hráč zabíjí skrz GGO ostatní hráče IRL. Čili jinými slovy, po 14. díl super. Bohužel, jak už je v SaO zvykem, tak každá sérka má dvě části ... i zde funguje recept, že druhá je slabší, jakože o dost slabší .... hlavní problém vidim v tom, že nová postava je tu totálně zavedená do outu a tudíž i její vztah s Kiritem, který se začínal hodně zajímavě rozvíjet. Místo toho tu dostane prostor druhá nejotravnější postava z celé série (první je samozřejmě naprosto nechutně otravná Yui) ... ano, mluvíme o "mamce" Asuně. Naštěstí se tu moc nejede linka "mamka a taťka" ... ale i tak je druhá půlka celkem dost nezajímavá, bo tu jde ve zkratce o hovno. Je to spíš jen ždímačka na slzy. Pokud někdy vznikne trojka, tak to asi po původní arcu zabalím a zbytek pro mě nebude existovat ... to je tak, když scénář dává tolik prostoru těm naprosto nejvíc otravnym postavám, před těma zajímavýma.

V oku tornáda (2014)

Kdyby to byla jen přehlídka tornáda, které ničí vše, co se mu postaví do cesty, tak je to perfektní film o délce 55 minut. Jinými slovy, ty debility, co postavy v tomhle filmu říkají mě zase tak nepálí (ale více než 5x se mi oči protočili o 720 stupňou, bo ... no hlouposti). Jako katastrofický film ale Into the Storm obstojí minimálně s vyznamenáním !

Sword Art Online (2012) (seriál)

Ono to opravdu bohužel není dotažené k dokonalosti, jak tady už většina konstatovala. Ale jako fajn fantasy oddechovka tu sedne, pokud se vám líbí souboje, tak se SaO raději vyhněte, jelikože těch tu opravdu není moc. O dost více se mi líbila anime adaptace MMO hry Ragnarok Online ... která se ale stylizovala čistě do fantasy příběhu, akorát se všemi reáliemi ze hry (a i souboji !!!). Já jsem byl bohužel taky nahypovaný, že je to skvělá soubojovka (dokonce od člověka, který fakt na soubojovky kouká, asi se trošku na těch 25 dílů někde zapomněl, nebo co), ale jakmile jsem se po cca pátém díle od tohoto "konceptu" odprostil, tak jsem si to byl schopny celkem i užít. Je pravda, že hlavně v druhé polovině to celé bohužel trochu ztrácí dech, ale pak se to zase trošku vzpamatuje, proto jsme se nakonec horko těžko na ty štyry hvězdy dostali. Animace a kresba je "vysokorozpočtová", takže fetišáci si v tomhle smyslu užijí svoje ..... ale nic nemá na Titány, ti byli úplně nekde jinde :)) Je vidět, že skáčů z jednoho lepšího kousku na druhej, tak už raději koment ukončim, nebo nakonec napálím ještě hvězdy tři .. určitě stojí za zkouknutí, pokud hrajete (nebo jste hráli) nějaké to MMO a máte rádi fantasy (to hlavně).

Pojedeme k moři (2014)

Režijní debut a přitom tak zatraceně vyjimečný film, který nemá v ČR obdoby ! Ano, jsou tam sice ještě nějaké mezery a občas se objeví nějaké to hluché místo, a minimálně jeden zvrat je tam strašně na sílu. Ale jinak se jedná o velmi zručné a originální dílko ... jinými slovy, žádnej posranej Hřebejk, který už 10 let točí jeden a ten samý průměrný sranec ( ten by se na filmařinu měl už dávno vysrat, jelikož talent tam prostě neni). Doufám, že Mádl dostane prachy i na další svůj film, jelikož tohle je tvůrce, kterého se určitě vyplatí sledovat a chodit na něj do kina .. já si příště určitě lupen koupim !

Carnival Phantasm (2011) (seriál)

Pro všechny, kdo maj nakoukany Fate/Stay Night a Shingetsutan Tsukihime je tohle dá se říct povinnost.. tedy pouze v případě, že se chcete bavit. Celé je to uváděno malýma kočičíma lidma, kteří vlastní hospodu, kde všechny ostatní postavy z Type-Moon univerza tráví svůj volny čas. Je to šílená slapstick komedie s různými running gagy, jako třeba neustále umírající Lancer nebo naprosto skvělý Holy Grail-kun a jeho ultimátní řešení na každý problém. Animace a kresba jsou tip ťop a navíc je to krátké, takže vzhůru do toho !

Interstellar (2014)

Ach jo .... Interstellar je po všech stránkách dokonaly film, technicky se mu nedá nic vytknout (praktické efekty jsou prostě parádní), po herecké stránce je to taky skvělé a režie to celé drží solidně dohromady .... tedy až do posledních cca 15 minut. Jinými slovy Prestige all over again. Bratři Nolanové by si měli najít speciálního konzultanta, který by jim měl psát konce filmů. Hmm, možná stačilo jen říct, že bratři Nolanové jsou vlastně "filmovym ekvivalentem Davida Cage". Ale za vidění určitě stojí a měl by to vidět každý, a hlavně v kině... jen nečekejte originální a chytrý konec, jen klasickou Ameriku.

Howlův kráčející hrad (2004)

U Miyazakiho se přeci jenom nedá moc šlápnout vedle ... dneska už klasika, Howl's Moving Castle je vizuálně naprosto dechberoucí (ostatně jako všechny kousky od studia Ghibli), po audio stránce uchu lahodící a příběhově velice krásná pohádka plná roztodivných charakterů (Calcifer je můj novy favorit xD), barev a nádhernych scenérií. Tohle je naprostá povinnost pro všechny, ať už filmové entuziasty anebo lidi, co se občas na něco podívají v telce !

John Wick (2014)

Všichni, kdo si oblíbili Gun-Kata v Equilibriu a bylo jim líto, že ve výsledku si ho moc neužili, přináší John Wick jednu velkou spektakulární Gun-Kata show, která si vydechne jen v momentě, kdy je potřeba vyměnit zásobník, aby zase mohla rozdávat jednu headu za druhou (fakt.. nekecám !). Aneb co se stane, když ex-cleanerovy mafie odděláte roztomilé štěňátko, které dostal jako dárek na rozloučenou, od své mrtvé ženy .... jinými slovy "To nechceš ... to fakt nechceš !". Naopak vy chcete, chcete a dostanete .... a budete chtít víc. Snad se pan Stahelski nevzdá režie nekompromisních akčních fláků a my budem moci i nadále navštěovat biograf a chrochtat blahem .... a počítat headshoty !