Achiwa Ssipak (2006)

Zdá se, že Korea, co se perverzity týče, není moc daleko za Japonskem. Aachi and Ssipak má všechno, vyfetované šmouly, srancové nanuky, ultra-über Terminatora (který má jediný úkol ... páchat genocidu na šmoulech) .... jo a šmoulové jezdí na robo kačenách s in-linama. Tohle je tak extrémně zvrácené, sprosté a brutální, že si to těch 5 hvězd fakt zaslouží. Navíc ... už jen ta idea, že svět je závislej na sraní je sama o sobě GENIÁLNÍ !

AIKa (1997) (seriál)

Po katastrofickém zemětřesení skončilo Tokyo a většina povrchu Země pod oceanem. Aike je tzv. "salvager" - hledá různé pozůstatky "dřívějšího světa", které skončily pod vodou. Když se Aika nechá naverbovat na misi, kde hlavním cílem je získat Lagu (velmi silný zdroj energie), zjistí, že v hledání není tak úplně sama...a že každý má s Lagu odlišné úmysly. Ale co si budem nalhávat, tohle anime není ani tak moc o ději, ale spíš o frekvenci bílých kalhotek za záběr. Nicméně se jedná o dobrou komedii s "trochou" té akce. Nebýt toho, že bílé kalhotky se tam objevují až nebezpečně často (a postupem času působí jako naprosto zbytečný element), tak bych dal pěťo.

Akaki yotsuba no Clover wo sagase (2003)

Vnuk třetího Hokage, Konohamaru, se zabouchl do své spolužačky, ale problémem je, že ona zmíněná se brzy stěhuje pryč z Konohy. A tak Konohamaru spolu s Narutem vytvoří tzv. "Konohamaru corps" a první mise zní: Získat rudý čtyřlístek, který plní přání. Super oddychový díl s jednou hromadnou bitkou na konci jako bonus.

Aldnoah.Zero (2014) (seriál)

Je to jednoduché a velice naivní, ale zároveň je to naplněné akcí a kulervoucími momenty. Škoda toho nevyužitého momentu v polovině seriálu, který mi připadal naprosto skvělý .... No co už, kdo chce oddychovku, kde si dávaj po hubě obrovští roboti, tak dostane přesně to, co si žádal. Já od Aldnoah,Zero opravdu nečekal žádnou sondu do duše mladých pilotů (od toho tu je NGE, které je taky naprosto skvělé). Animace a kresba je velice výborná ... ale varování je na místě, pokud z duše nenávidíte CGI doplňky v anime, tak se Aldnoahu vyhněte obloukem, bo roboti a vše, co zde lítá či jezdí, je pure CGI. Mi tohle zase moc nevadí, takže to ani nepůsobilo nijak rušivě ... ale kdyby to bylo nakreslené, tak je to lepší, wtz ! Aldnoah.Zero je taková slabší robotický vývar Titanů (velký důraz na slovo "slabší") ... tedy co se akce týče, tak jsou na tom oba seriály hodně podobně. Zkuste první dva díly a podle toho se rozhodněte, jestli to pro vás má cenu nebo ne.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Všichni určitě známe inteligentní „Pythonovský“ humor, který položil základ britskému humoru. Tento humor ale s tímto filmem nemá pranic společného. Ali G je přecpán úchylárnami první kategorie.no a proto se mi asi tak zalíbil ;o) Takže ti Ali vzkazuji: RE5PECT !

Alita: Bojový Anděl (2019)

Po tak dlouhém preprodukčním pekle, v jakém Alita byla (a trailery taky moc nepomohly), jsem opravdu nečekal, že dostanu celkem dost vypiplanou a dobře promazanou akční blockbusterovou dobrotu. Spy kids dospěly ... nebo spíš digibordelový režisérský skill RR. V akčních scénách hojně využívá toho, že vše, co se děje na obrazovce je složeno z jedniček a nul, takže to vypadá zatraceně dobře a hlavně vynalézavě. Už se nemůžu dočkat dvojky!

Ambulance (2022)

Klasická Bayovina ... moc se tu nečeká a po 10 minutách filmu se vykrádá banka. Pak už je to jen velká dvouhodinová honička, s naprosto dokonalým sound designem a OST. Upřímně nechápu jak Bay dokázal některé kamerové parádičky, které jsem nikde jinde v žádném filmu neviděl a pokud by to teď používalo více akčních režisérů, tak si dobrovolně a milerád dochčiju trencle blahem : )

Americká kletba (2005) odpad!

Potom, co jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že tohle bude jeden z nejnudnějších horrorů...a sakra, já měl pravdu. Ale nejen, že je o jeden z nejnudnějších horrorů (díky bohu, že to má jen něco mále přes 80 minut....myslel jsem, že chcípnu nudou), ono to má i špatný scénář, který jde ruku v ruce s režií, a to nemluvím o tricích, které jsou tak neuvěřitelně okaté, až to bolí. And pardon me, ale jestli točím duchařinu, tak to má být aspoň trochu děsivé....tady se lekance, či nepříjemného mrazení v zádech nedočkáte, věřte mi.

Americká zbraň (2005)

Film, který si bere námět z masakru na Columbine...akorát ten námět podává podivnou formou..takovou neucelenou...asi jako tento komentář.

Andělé nejsou andělé (1994)

Prázdné pohledy a zlomený charakter.. dá se aplikovat na většinu zdejších děcek. Do toho si přidejte Mozartovo Requiem, které zde padne jako prdel na hrnec a máte silný dokument o tom, co všechno mladí lidé dokáží udělat pro prachy.