Mojašimon Returns (2012) (seriál)

V MR se vracíme přesně tam, kde skončil první Moyashimon, tedy na zemědělskou fakultu ke šílené grupě okolo profesora Itsukiho, která kvasí jak o život. Ovšem, jak už jsme zvyklí z první sérky, jen o kvašení tento seriál není ... je to hodně o postavách a jejich vlastních příbězích. Dokonce se na nějakou dobu podíváme i do Paříže a mrkneme se blíže na vinice. Takže MR chytne člověka, který je buďto udělany do kvašení, nebo má rád studentské anime in general. Animace a kresba pecka, doporučení jasné !

Geordie Shore (2011) (pořad)

Já jsem prostě podělanej konzument těhle voyeuristicky stalkerských reality show ... a pokud si myslíte, že v americkém originu jsou festovní hovada, a že horší vzorky už nelze nikdy nikde nalézt, tak jste na obrovském omylu. Britové jsou hovada to the top, a dokazují to v každém dílu, během užívání si v klubech, které naleznete na šamponsky zavšiveném Geordie Shore. Blití, sraní, chcaní (všude možně, posledně do dřezu v kuchyňce), nadávání si do zrezavělych píč, bitky, blití, sraní .... tohle všechno tu je. Prostě si představte, že kalíte jak hovado (v poslední sérce dokonce po Evropskych městech ... i Praha se konala) a dostáváte za to škváru ... jo a nemusíte makat v obchodě s tričkama :) Geordie shore aka Neandrtálci mezi námi (které ovšem každý Ostravák potkává v hojném počtu podobně oblíkánych hlupáků na Stodo).

Danši kókósei no ničidžó (2012) (seriál)

Abych pravdu řekl, tak po prvním dílu mi to přišlo jako takové "meh", snažící se být strašně vtipné, aby ve výsledku skončilo jako velmi trapné. Ale další díly to posunuli o několik stovek tisíc levelů dál ! Hlavní hrdinové jsou všichni strašní dementi ... yakhože ale zatraceně sympatičtí dementi. Styl humoru je naprosto vyhovující, a i když se zpočátku nezdá, tak všechny skeče nakonec dávají dohromady takový ten klasicky neklasický, středoškolský příběh o přátelství a hlavně všedních problémech středoškoláků (ok, tady nejspíš ústřel, ale to je grumpy cat manie taky, navíc se bavime o anime stereotypech ... a komu by tato závorka nedávala smysl, tak fuck you). Animace a kresba je na výborné úrovní, přeci jenom se na tom podíleli Square Enix, tak ti si nelajsnou vyhodit do světa hnusnou matlanici. Pokud si ujíždíte na absurditě a zmrdění stereotypů, berte všema dvaceti ... třema !

Genocyber (1994)

Když jsem poprvé o Genocyber slyšel, tak to bylo ve spojitostí s brutalitou a Elfen Lied. Jako fajn, s EL to má společného pár prvků, ale brutalita to rozhodně neni... těch těžkotonážnějšich záběrů tu sice je, ale vzhledem k tomu, že seriál má jen 5 epek je jich tu opravdu pomálu a pokud chcete vnitřnosti, utržené končetiny a jiné chuťovky, dejte si raději již dříve zmiňovany a o dost drsnější Elfen Lied. Jenže hodnotit tenhle seriál jen na základě množství brutality by byla hloupost. Takže pro jistotu bych rád vyvrátil tento mýtus ... brutalita tu vůbec prim nehraje (s důrazem na vůbec), jedná se spíše o formu sociální kritiky a o definici zla, vytvořeného na základě maximálního utrpení a touze po moci. Ona je obrovská škoda, že tahle OVA má tak málo dílů, mít jich tak o 10 více, nemuseli bychom dělat tak obrovské a v mnoha případech zkratkovité skoky v ději. Člověk se ani nemá šanci pořádně sžít s postavami, aby mohl nějakym způsobem trpět/mít radost spolu s nimi. Animace a kresba je značně nevyvážená a spadá občas až k podprůměru.

Gekidžóban Naruto: Blood Prison (2011)

Asi tak... dějově je to strašný fail, i když se to na konci snaží nějakym způsobem ospravedlnit, tak je to pořád ta největší scénáristická hloupost století :) Ale v Naruto filmech děj raději neřešit, jelikož to jsou stejně všechno fillery, takže to nemá žádný dopad na aktuální dění v anime. U filmů mě nejvíce může zaujmout kresna, animace (které jsou povětšinou vždycky výborné, díky o dost vyšším produkčním nákladům) a hlavně akce ! Jo a nesmí to být nuda k posrání .... akce je tu doopravdy dost, a dokonce ani v první půlce jsem se poté, co jsem zkousl fail na začátku nenudil. Verdikt zní: Fanoušci stopro, ostatní určitě taky (ti nebudou řešit začátek) !

Ultra Force 1. (1989)

Nejspíš tu hraje hlavní roli nostalgie, ale na tomhle fláku jsme vyrůstal ! Když jsem byl ještě malej hajzl, tak jsem tenhle kousek sjížděl na VHSce skoro dennodenně ... a i po těch mnoha letech, když jsem si to pustil dneska s tím stejně příšernym českým dabingem jako kdysi, to neztratilo nic ze svého půvabu. Děj debilní, ale akce od začátku do konce ... střílení, kopačky a "Jackie Chan" !

Bez úniku (2008)

Filmů na tohle téma bylo natočeno už tři prdele, a většinou se mi líbily, jelikož se alespoň snažily mít nějakou pointu. Tady máte akorát více než lacný vizuál, velmi špatná úmrtí (takhle byste to natočili lépe i vy s nějakou obyč kamerkou a bastlí kečupu k tomu) a pokud čekáte nějaké rozuzlení, tak se nedočkáte ... jen se všichni tváří strašně drsně a jsou cool a sedí u netbooků .. sry za spoiler (ano, tohle je mega spoiler, krom jednoho "asi důležitého" zvratu, který jsem neprozradil), takhle totiž zní důvod, proč tam všichni jsou :) Ušetřete si čas a na tohle se vyserte !

Kateikjó Hitman Reborn! (2006) (seriál)

Tak tohle se se mnou táhlo celkem dlouhou dobu. Těch 203 dílů vážně není taková prdel, jak se na začátku mohlo zdát. Ono příběh je to určitě zajímavý, co ho ovšem mírně sráží k zemi je převážná fillerovitost, která tíhne ke komedii... ovšem k takové té těžce nevtipné slapstick komedii, kde polovinu dílu sežerou záběry na obličeje všech postav, které musí oslovit hlavního hrdinu (já vim, že tohle je obvyklé v těhle shonen záležitostech, ale tady je těch postav fakt moc, tak to bilo do očí). Navíc postava Reborna mi byla nesmírně nesympatická od začátku do konce, a jelikož se jedná vlastně o druhou hlavní postavu, tak je to celkem velký problém. Ale abych jen neposíral, tak musim říct, že pokud došlo na jakýkoliv bojový arc, tak tady seriál jednoznačně vytahuje svá esa z rukávu a válí (dokonce i nepředvídatelně, za což velké plus) ... proto mne tak mrzí problém, který jsem již popsal výše. Navíc je taky škoda, že anime rozhodně mířilo na mladší diváky, než manga ... poznáte to hlavně na absenci krve. Animace je průměrná a kresba jednoduchá, leč sympatická. Nevim, zda je z mého komentu jasné, jestli doporučuju nebo ne ... stačí se podívat, že na csfd se pohybujeme v červenych číslech, takže je to asi o vkusu, no.

Čch' pi (2008)

Nebudu tu psát další dlouhý odstavec, kde bych jen zopakoval to, co už tu je všude řečeno minimálně 15x .... stačí, když napíšu "Dynasty Warrior: The Movie" a všichni už budou vědět, do čeho jdou !

Nařčení (2012)

Koukat se na to pouze s informací, že je to thrilleroidní drama, které má nálepku "dle skutečné události", tak to sjedu, že scénář psal naprostej idiot a pak ty debilní kecy o "iracionalitěhloupostiblablademencijábychsetaknezachovalblabla", jenže ten nápis na začátku vůbec nelže (jak je dneska dobrým zvykem, že se to tam napíše jen proto, aby se to lépe prodávalo). To, co se v Compliance děje je boužel všechno pravda. Můžete se kouknout na youtube a vyjede vám deseti minutový záznam z interview, které se odehrává v závěru filmu ... spolu s opravdovými záběry průmyslové kamery. Doporučuju před zkouknutím Compliance si těch deset minut udělat ... už jen tohle kratičké video by vám mělo udělat mírně nevolno. A stejně vám potom bude, když budete koukat na film... jelikož budete tušit (nebo spíš přesně vědět), co příjde. Aneb jak dopadá hloupost spojená s ovečkovitostí v praxi ..