Nespoutaný Django (2012)

Django potěší... i když má skoro tři hodiny a většinu času se tam jenom kecá. Ale to potěšili už i Pancharti, že jo. Nicméně, pokud dojde na násilí, tak se jedná opravdu o Násilí ! Naprosto over-the-top násilí, kdy krev stříká všude možně a po litrech... ustřelují se tu péra, čéšky a dokonce i koňské hlavy... a pak tu taky vybuchují lidi na všechny možné způsoby. Kdo rád Tarrantina, bude se prasit i u tohodle kousku.. navíc ten Globe za ten scénář je opravdu zasloužený. Jo a všem aktivním "poštovnim" bodohoničům ... jděte do pyče (kokoti vědí.. bo jich na csfd projekci bylo hafo) !

Tohle je ráj (2012)

Klasická schematická komedie, ale ty fóry na mě fakt fungovaly ... ad absurdum !

Skyfall (2012)

Slovy Jeremyho Clarksona "Good film. Not sure it's a good Bond film though." Ten konec (ač naprosto skvělý), byl jako vytržený z nějakého klasického akčního thrilleru... opevnění ve starém baráku a vyčkávají na příjezd padouchů... a ne z bondovky. Ale nestěžuju si, všechny hinty ke starym Bond movies se mi líbily a dle hvězdiček je doufám znát, že i film jakožto celek mě nadchnul.

Dvojitý agent (2011)

Strašná hloupost ... ale fakt strašná !

Lake Mungo (2008)

Po dlouhé době jedno povedené mockumentary, o kterém jsem předtím nikdy neslyšel. Každého už unavují pořád ty stejné duchařiny, kde duchové dělají bordel v baráku (posunují věci, hází robertkama o zeď apod.) ... navíc je zde i pár twistů, které jsem vůbec nečekal. Pro mě jednoznačně překvapení... pokud hledáte něco mírně originálního v žumpě found footage/mockumentary scény, budete spokojeni !

Gekidžóban Hajate no gotoku! Heaven is a Place on Earth (2011)

Dobrodružství odehrávající se na venkově během letních prázdnin..... člověk by si řekl, že to bude klasická oddychovka, říznutá nějakym tim romanťiko twistem. No možná by to byla pravda, být to film doprovázející nějaké normální anime. Tady jsme ale ve světě Hayate no Gotoku!, takže můžete čekat něco úplně jiného. Animace, jak už bývá u filmů zvykem, je na velmi vysoké úrovní a znalci si tady budou chrochtat blahem, jelikož se opět dočkáme plno odkazů na jiné známé seriály a filmy (hlavně ty od Miyazakiho), navíc stopáž je tak akorát, takže neváhejte a jděte do toho.

Newsroom (2012) (seriál)

Naprostý souhlas s uživatelem Boogeyman... Sorkin asi začíná trpět demencí, bo tak nesympatické čuráky s afektovanym chováním nemůžu nikdo nacpat do seriálu, který se tváří, že něco opravdu důležítého řeší. Z většiny postav se mi automaticky dělalo nevolno, jen když se objevili na obrazovce, a to ani nemuseli nic říkat (casting napyču). Navíc, zápletky týkající se moderní techniky (viz demence... ten člověk je už prostě senilní... škoda) taky katastrofa, připomínalo mi to naivitu filmu Síť. Spousta lidí to tady žere jen kvůli člověku stojícímu za scénářem a kvůli tomu, že se v seriálu vyskytují slova jako "primárky, republikáni, atd." ... mě tohle opravdu nedojme. Ale čemu se divim, na jednom filmovém webu se zrodila nová fanatická vlna, která se posere smíchy u scény s kalhotama, která mi přišla jako to nejtrapnější, co jsem kdy viděl.

Kókjó šihen Eureka Seven: Poketto ga nidži de ippai (2009)

Anime observeři jsou zvyklí na to, že celovečeráky k jejich oblíbenym seriálům doprovází filmy, které se do hodiny a půl snaží narvat všech 25 dílů.... někdy s bonusem trochu jiného konce. Tady je to ale opravdu jiné... a to úplně celé. Jedná se o naprosto odlišný příběh, kde sice vystupují stejné postavy, ale s naprosto jinými motivy a minulostí. A ačkoliv k tomu nehraje už tak megalomanský soundtrack od Sato Naoki jako u původního anime,i tak se jedná o velkolepou podívanou narvanou skvělýma bitkama a hlavně emocema. Více takových celovečeráků !

Andělé nejsou andělé (1994)

Prázdné pohledy a zlomený charakter.. dá se aplikovat na většinu zdejších děcek. Do toho si přidejte Mozartovo Requiem, které zde padne jako prdel na hrnec a máte silný dokument o tom, co všechno mladí lidé dokáží udělat pro prachy.

Megan is Missing (2011)

Jen další z řady amatérskych "found footage" filmů, které spoléhají na to, že když vezmou dnes populární téma, bandu neherců, kteří ani za mák neumí hrát.... tak udělají silný a velmi dobrý film. Ne... neudělají... poslední dvacetiminuta, z které jsou zdejší komentátoři tak strašně vystříkaní je jen přehlídka hovadin (a budu se zase opakovat) sehraná neherci, takže z ní nemůžete mít špatný pocit, spíš se nudite (anebo jako v mém případě se budete koukat na stopáž a hrát hledání min). Pokud máte rádi horrory a tudíž jste viděli opravdu hodně disturbing kousků.... tak se zdejšími "myslel jsem, že mám silný žaludek, ale tohle mi prostě vyrazilo dech" komentátory nenechte zmást. Je to slabota. Jediné, co mi přišlo opravdu disturbing byla dvě fota Megan... kdyby místo poslední příšerně nudné a špatně zahrané dvacetiminutovky ukázali koláž fotek, myslim si, že by to mělo o dost silnější dopad.