Max Steel (2016)

Nepříjemná tuctovka s podfóliem klišé, nezábavná, pramálo originální a jestli jí nepohřbil scénář, tak herci určitě jo. Tak otravnou tlamu jako je Ben Winchell jsem neviděl od dob, co jsem se zas masochysticky podíval na nějak to pokračování Divergent a rozhodně mi podobní neherci nechyběli. ||10%||

Morgan (2016)

Zmařená šance a promrhaný potenciál. A že to všechno začalo tak skvěle. Takovej ten Ex Machina komorní drama feel, film disponuje valnou většinou dobrých herců a pak začnou se rozvíjet postavy a všechno to směřovalo k tomu hlavnímu plottwistu, který přišel, když se na scéně objevil Paul Giamatti. Ten svou roli zahrál perfektně. A v tenhle zlomový moment se scénáristům otevřel nespočet možností, jak pokračovat a kdyby si nevybrali bezduchou vyvražďovačku, tak tenhle film mohl sahat po osmdesátkovém hodnocení. Nejhorší na tom je, že by druhá polovina nevypadala tak zoufale, kdyby alespoň autoři věděli, jak dobrou akci splácat. Ono totiž hromada zmatených střihů funguje jenom, když jste Greengrass a točíte Bourna a to je o ligu někde jinde.||40%||

Pasažéři (2016)

Vizuálně krásně, ale ve všech ostatních ohledech prázdné a bezduché drama s hezkým nápadem, ale otřesným provedením. Kniha, co podle obalu vypadá jako pecka, ale uvnitř jsou to jenom zbytečně pokácené stromy. Chris Pratt není špatný herec, ale měl radši střílet padouchy v remacích klasik než lézt někam, kde scénář vyžaduje, aby se mimika tváře alespoň pohnula v náznaku nějakých emocí. ||20%||

Pátá vlna (2016)

Až někdy zapomenete, jaký druhy klišé existují, koukněte na tenhle film, najdete tam všechny. Hlavní zácpou je Pattinsonův klon, který naprosto dojebává druhou polovinu už tak špatného film, vedle naprosto nevýrazných ostatních herců a pro změnu velmi špatnou Moretz. Relativně zajímavou dějovou linku ničí výrazné díry ve scénáři, jak se příběh posunuje z postapokalyptického survival thrilleru do patetické tvajlajt romance a vrcholí okoukaným závěrem. ||30%||

Podfukáři 2 (2016)

Film se snaží moc kombinovat, aby vytvořil sofistikovaný dojem, ústí ale v předvídatelné finále, nevýrazné záporné postavy (sry Radcliffe). Pokud čekáte skvělé odhalení typu "no do *****, jak to ***** udělali" z prvního dílu, nechoďte, žádné není; mezi hloupými dialogy a roztříštěností děje se blyští pouze "krádež čipu" scéna. Občas jsem se briefly zasmál nad průměrným vtipem. Lizzy Caplan příšerná. ||40%||

Sebevražedný oddíl (2016)

Většinově zklamán stupiditou scénáře a otřesně nevyužitým potenciálem. Margot Robbie nezklamala, Will Smith si drží úroveň, co mu scénář dovoluje, ostatního jsme dostali jen tak špetku, velmi očekávaný Letův Joker nijak nepoprskal Ledgerovu památku, ale že by zářil, jak jsem očekávával, se říct nedá, Suicide Squad působilo spíše jako teaser trailer na to, co od něj ještě můžeme čekat. Ono co se taky mohlo stát s 10 minutami, které na obrazovce strávil. Celá jednotka "nejhorších padouchů", která se mohla tak krásně zvrhnout v nějakej pořádnej chaos, končí tupě uzemněná happy endem, ale aspoň to mělo tempo a nemusel jsem si kousat nehty u čekání na další akci. Každopádně hvězda navíc za paní Robbie, za její herecký um i její... hmm to je jedno ||60%||

Sedm statečných (2016)

Důstojný remake. Vzdává úctu originálu i si zanechává autentičnost, postavy se lehce liší, ale prvky zůstávají stejné, Denzel Washington mimořádně dobrý, že i sem tam nějakou tu špatnou barvu pleti odpustíte. Efekty na úrovni, jaxe dalo očekávat. Dalo by se polemizovat nad nutností toho mašíngevéru, který byl snad nejrazantnější změnou oproti verzi 1960 (snad s výjimkou etnické rozmanitosti castu), ale hej, jsme ve 21. století, nemáme se co divit. ||75%||

Star Trek: Do neznáma (2016)

Bohužel přesně, jak bylo řečeno v úvodním narratingu - tenhle film působí jako díl seriálu. Trpí na tom nejvíce scénář, který až příliš často vytahuje nedůležité konverzace mezi osobami, typu: "fear of death is illogical" "fear of death is what keeps us alive" a navzdory tomu, jak moc těhle dialogů ve filmu bylo, psychologie postav se nikam neposunula. Záporák ok, co si povíme, na Cumberbatche sice nestačil, ale nijak neurazil. Zato akce výtečná, efekty obecně hezky na úrovni, jak se dalo čekat, akce před Yorktown stanicí suveréně nejlepší scéna z celého filmu. Nutno ale poznamenat, že tomu evidetně chyběl Abramsův dotek, přibylo o dost víc klišé, které jsem ale překvapivě většinově zkousl. ||65%||

Taxi 121 (2016)

Nakonec lepší než jsem čekal, sice většinově otřesné herecké výkony, ale kupodivu dostatečná atmosféra (viz představy hlavního hrdiny) produkovaná hlavně Sitkem tvoří celkem zajímavé drama, které se nemusí za sebe stydět. ||60%||