Number 13 (2006) (TV film)

Průměrná televizní variace z produkce BBC na klasické anglické hororové příběhy ve stylu Utažení šroubu od Henry Jamese. Profesor Anderson studuje v malém anglickém městečku místní historické listiny, až jednoho dne najde ukrytý tajemný dopis, jenž zafunguje jako spouštěcí mechanismus strašidelně znějících zvuků, které se v hotelu začnou ozývat z neexistujícího pokoje číslo 13. Slabší 2*.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Pokaždý, když se objeví dobrý nápad, projeví pan Menzel neuvěřitelný talent k tomu, jak ten nápad už v zárodku pohřbít. Většina herců nehraje nic moc, zejména Barnev mi do role zcela neseděl a navíc v jeho podání vyznívá Dítě spíše jako Švejk, co ve své naivitě spokojeně proplouvá dějinami a ne jako člověk, ochotný obětovat každého pro splnění svého snu: být milionářem.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Stejný případ jako Jméno růže: ze skvělé knihy vznikl průměrný film. Některé příběhy by nejspíš měli zůstat pouze na papíře.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Potenciál, který v sobě námět obsahuje, je ohromný, proto zamrzí, jak ho autoři totálně pohřbili hluboko pod zem. Od začátku minisérii zaplňují spoustou zajímavých vedlejších linií a postav, aby se místo toho zaměřili na nezajímavou a nudnou postavu policajta, jehož pátrání se pohybuje po klišovité cestě až ke konci, který mě donutil takřka k vzteklému rozbití monitoru, protože tak trapné a zoufalé vyřešení problému, jak ukončit podobný příběh, se jen tak nevidí. A nejhorší na tom je, že všechny ty okolní linie, které autoři rozehráli, prostě najednou opustí a to, že vlastně nic nevysvětlili, je evidentně netrápí. A mě by třeba vážně zajímalo, co se dál stane s postavou Martina Rubera, příběh Kreutzfelda či třeba historie střetů mezi Řádem a Legií, ovšem v rámci této minisérie mám evidentně smůlu a nezbývá mi než čekat na případný pořádný a snad i lepší seriál ( samozřejmě jen pokud bude někdy natočen ).

Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Wynorski to opět dokázal a posunul meze filmového vkusu do ještě hlubší propasti. Zcestné dialogy, příšerné herecké výkony, naprostá absence logiky a hlavně chování údajně nejinteligentnějších strojů na myšlenkové úrovni tak maximálně toastovače, že bych rozhodnutí Skynetu vyhubit lidstvo po vidění tohoto snímku považoval za zcela racionální. Filmové kvality nulové, jako pokleslá zábava po pár pivech ideální.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Na Gedo Senki jsem se celkem těšil, ale Goro mi nakonec způsobil mírné zklamání. Tisíckrát ohraný příběh nedokázal ničím výrazně obzvláštnit a hlavně mi chybělo více silných momentů podobných nádherné písni z přibližně poloviny filmu. Ale právě kvůli těmto několika scénám a solidní atmosféře bych Gora nezatracoval a pokud se dokáže poučit ze začátečnických chyb, tak se o budoucnost Ghibli studia nemusíme bát.

Room 6 (2006)

Špatný pokus o mysteriózní horror, vyznačující se nezajímavým dějem, trapnými démony, špatnými herci v čele s protivnou blondýnou a totální absencí strašidelné atmosféry. Naprostá ztráta času.

Strážci Dračí brány (2006)

Asi tak úvodních 20 minut jsem jenom s otevřenou pusou zíral, co se to vlastně děje a nehorázně se u výtečných a nesmírně nadupaných akčních scén bavil. Pak se to bohužel zaseklo a zbytek času se film snažil nastínit jakési "složité" vztahy mezi postavami, aby je na konci vrhnul do pseudomystického zámku řezat se se záporákem, připomínajícím parodii na Trhače. Kdyby film vypadal po celou dobu jako na začátku, bylo by to za jasných 5*, takhle dávám "pouhý" 3*.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kniha nebyla žádné vyjimečné dílo, ale alespoň měla spád a dobře se četla. Zato adaptace zcela postrádá atmosféru a snaha být zároveň napínavý + inteligentní thriller se tak nedaří. Teorie to je sice vcelku hezká, ale nijak výjimečná a upřímně se katolické církvi divím, že se vůbec obtěžovala na to reagovat .