Kingsman: Tajná služba (2014)

Prekvapivo rozpačitá zábava. Menej nápadité a akčné v ako som dúfal, resp. čakal som, že bude akcia inak natočená, viac prehľadne. Sám som prekvapený, že dávam len 3* filmu, v ktorom sa princezná trtká do zadku a Samuel L. Jackson šušle.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Pôvodne som chcel dať poctivú 1*, ale! Nakoĺko som sa nehorázne nudil a miestami ma to až nezdravo iritovalo, odpad! je nevyhnutný.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Ruku na srdce, na Whedona bolo toho až moc. Marvel velí, Whedon točí, Disney s Downeyom zarábajú. Ale hádzať vinu len na Whedona by nebolo fér. Marvel musí servírovať pokrm na stôl za horúca a Whedon to musí zákazníkom ukuchtiť. Čo vonia nechutí, platí u Avengerov dvojnásobne. Film je menej farebný, stiahnutie farieb do šediva nespraví ho temnejším. Až na jednu akčnú scénu, je to sterilné a monotónne a vtipy vychádzajú tak na polovicu. Steak má byť z hovädzieho mäsa a nie z lacnej polskej kuraciny. Nabudúce prosím pekne prepečený, bez umelých sladidiel a lacných korenín.

38 (2014)

Príjemný, zaujimavý a hlavne veľmi kvalitne zvládnutý dokument. Dangl prekvapil.

Hon na lišku (2014)

Na Foxcatchera som sa z pomedzi ,,potencionálnych Oscarových adeptov" tešil asi najviac. Preto je výsledok pre mňa viac ako sklamaním. Nuda a šeď, sem tam niečo zaujímavé, ale inak nuda šeď.

Smrt čmuchala (2014)

A Americký sniper je nominovaný na Oscara.. Netvrdím že je to perfektné dielo, len moc moc dobre natočený film, so zaujímavým príbehom. Renner jede prvú ligu.

Teorie všeho (2014)

Tie 3* sú naozaj len o chlp. Rozhodne sa to dalo natočiť zaujímavejšie, nakoĺko Hawkingov život je zaujímavý, hlavne vďaka jeho chorobe. Nudna scéna strieda menej nudnú, miestami zaujimavú. Hlavny herci vynikajúci. Felicity Jones sa strašne podobá na Scarllet Johanson.

November Man (2014)

TV Žižkov vybrala všetky úspory, zaplatila holywoodske hviezdy tretej sviestivosti, na exoticke prostredie peniaze nezostali, tak produkciu dotlačila do lacných európskych lokácií a výsledok sa páči len verbalovy.

Špinavý prachy (2014)

Malý žánrový klenot, ktorý vybočuje z tradičných filmových klišé, do netradičných náznakoch. Skoro každá dejová línia naznačuje ako sa film bude vyvíjať, no skoro každá sa zmení a uberie sa iným smerom. Už zo zvyku si nečítam obsahy filmov, a čím dlhšie to robím, tým viac sa utvrdzujem v tom, že je to správna voĺba. Tom Hardyho debilko je bohovský, hlavne vo finále.

Americký sniper (2014)

Z toho amerického patriotizmu mi je na vracanie. A k tomu to čiernobiele zobrazenie ( Irak je zlý, USA sú tí dobrí) vôbec na mňa nefunguje. Chris Kyle si podĺa vlastných slov zabíjanie užíval, len podĺa Eastwooda mal z toho depku. Niektoré akčné scény sú ale výborne natočené, zvyšok ako-tak funguje.