Spása (2014)

Mads Mikkelsen je popiči aj keby hrá zošívačku, o tom žiadna. Nevadil mi ani jednoduchý z prsta vycucaný príbeh o pomste, ale čo ma fakt zabilo, že to nemá grády, vôbec žiadne. V strede mohla byť jedna dobrá mela, pri ktorej by zomrelo 30 komparzistov a koniec by som si viac vychutnal. Film, ktorý mi je tak nejak ukradnutý, aj napriek vysokým kvalitám.

Železná srdce (2014)

Nieje o čom. Fury je výborná akčná dráma, ktorá nemá konkurenciu. Neviem si spomenúť, kedy ma naposledy takto bavil vojnový film, vojnový mám na mysli, kde sa všetko odohráva na bojisku a na tom bojisku je to naozaj surové.

Nejhledanější muž (2014)

U mňa niekde tak na pol ceste. Nevadia mi pomalé filmy, Syrianu mám rád, ani filmy zo 70-tich rokov, tie dokonca zbožňujem. Ale toto je presne ten prípad ako u Corbjinovho Američana. Dlhé nudné dialógy, scény do prázdna, poprípade len v náznakoch.

John Wick (2014)

Akčný film s obrovským množstvom akcie, ktorá je mimochodom vynikajúca, napaditá a surová. Keanu je cool, filmové prostredie svojské a zábavné, príbeh je síce jednoduchý, to mi ale neprekáža. Čo som chcel, to som dostal. Spokojnosť.

Zmizelá (2014)

Po približne pol hodine som si myslel, že ma Fincher prvý krát sklame. Pre jeho povesť a moje šťastie to nakoniec zvyšnou stopážou vykril. Bolo to ale tesné. Veľmi komplexný film, ktorý funguje ako celok. Dych vyrážajúce scény a zvraty, výborné herecké výkony, ale nejak atmosféra chýbala, čo u Finchera nieje zvykom.

Domek z karet (2013) (seriál)

Basketbal má Jordana, Hokej má Gretzkyho, Box má Aliho, televízna politika má Farancisa Underwooda. Geniálne vo všetkých smeroch.

Lucy (2014)

Pokial je Trancendencia film hlúpy, tak Lucy je film retardovaný, nezábavný a nudný. Jediné pozitívum, má to len 90 minút.

22 Jump Street (2014)

Ako keby som si po dlhej dobe pozrel jedničku. Na vlas rovnaké. Silnejšie 3*.

Terminátor (1984)

Ako dieta a puberťák som to mal radšej. Nepopieram kvality a plne chápem všetkých, ktorím sa to páči aj v súčasnosti. No po rokoch je to pre mňa skôr nudný filmový zážitok, ako zábavný a strhujúci z rokov minulých.

Transformers: Zánik (2014)

O sklamaní nemôže byť reč, pretože ja som tak nejak podobný výsledok aj čakal, len som dúfal, že ma Bay prekvapí. Neprekvekvapil. Ani neviem spočítať, pri koľkých dialógových replikách som prevracal oči k stropu. 165 minút si môže dovoliť inteligentný Nolan, nie dementný Bay. Hlavne pri akcií, ktorá je akurát tak hlučná, a len miestami zábavná. Efekty perfektné, záporáci super (Kelsey Grammer je vynikajúci), Mark Wahleberg sympaťák, ale ako vynálezca-inžinier?! to snáď nemohol nikto myslieť vážne. Táto séria sa pochováva zaživa a ja nemám ani ten najmenší záujem u toho byť.