Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Najlepší Hobit! To neznamená ale víťaztvo, aspoň nie pre diváka, skôr to je chabá náplasť na Hobitové rany spôsobené Jacksonom. Tretí Hobit ale nefunguje lepšie vďaka príbehu, stále je to báchorka, ale preto, že sa tam furt niečo deje. I keď aj tentokrát digitálny kabát je opovrhnutia hodný, Bitka piafich armád je sýta podívaná, nie ale pamäti hodná, dokonca ani udalosť. Je to len drahý blockbuster a to je škoda.

Amputace (2012)

Taký ten malý nenápadný film, ktorý premietajú na XY festivaloch. Nenechajte sa zmiasť hodnotením. Excision je výborne napísaný filmik, so super divnou hlavnou postavou a jej čudesním myslením. Finálna pointa je masaker.

Interview (2014)

Tak nejak som čakal, že to dopadne. Ale dúfal som viac. Niekde na pol ceste. Ono je vlastne zábavnejšie čo sa okolo toho filmu deje, ako v ňom. Zas aby som nekryvdil, dosť krát som sa zasmial, ale celé je to nedotiahnuté a vskutku blbé sledovanie. Franco výborný, Rogen klasický. Dajme tomu, že je to obstojná komédia.

Chlapectví (2014)

160 minút! Natačalo sa to 12 - násť rokov a je to na tom filme vidieť a je to aj naneštastie to jediné čo mi film ponúkol. 160 minút! Som pri tom filme strávil.160 minút, ktoré mi nikto nikdy nevráti.

Superman 3 (1983)

Chcel som dať o jednu hviezdu menej, ale potom som si spomenul na prišerného AMAZING SPIDERMANA 2 z roku 2014 a svedomie mi to nedovolilo. Superman III je blbý film, nevtipný a trápny, no v samotnej podstate ako-tak zábavný na jedno použitie.

Moucha (1986)

Takto ma vyzerať horor. Nadherná animátorská práca, make-up Jeffa Goldbluma a celková vizionárska myšlienka filmu, mutácia génov, teleport. Čo mi ale dosť vadilo, že ten magor hneď na začiatku teleportoval opice? Prečo nenakúpil biele myši za dolár? Zvyšok viac-menej bez výhrad.

Pláž (2000)

Dobrý film. Zaujimavý námet, spracovaný Boylovým bláznivým štýlom ktorý mám tak rád. I keď nebol som z toho na vetvy. Možno viacej z magoreného DiCapria to chcelo, alebo poupraviť scenár tak, aby sa viacej pracovalo s myšlienkov samoty na ostrove a nedotknutelného raja na zemi.

Nedostižný Gretzky (2003)

Pokiaĺ existuje boh, tak má v ruke hokejku, na chrbte číslo 99 a volá sa Wayne Gretzky. Amen.

Absolutní moc (1997)

Eastwood si mal scenár dopĺňiť o vlastné nápady a mohol z toho byť Oscarový matroš. Nedeĺná televízna výplň, ktorá nevyčnieva z rady.

Strážci Galaxie (2014)

Taký ten typický Marvel produkt, so sympatickými hrdinami, dobrou akciou a pár hláškami. Kto vtom vidí niečo viac, má veľmi nízke nároky na film, alebo ma len Marvel filmy prestávajú baviť? To skôr...