Bez kalhot (2012)

V prvom rade si musíte položiť jednu otázku! Máte radi mužský striptíz? Ak áno nemáte čo váhať a choďte si kúpiť lístky a tú šou si užijete. Ak idete na to ako na komédiu, na ktorú vás nahovoria kamaráti (ako ja), tak sa zasmejete asi 3 krát a zvyšok filmu budete trpieť. Film ako celok nefunguje, je to len zlepenec mužských striptízov, tanečkov, žúriek a nejakým slabým pokusom o drámu a kamarátskom vzťahu. Ak ste Gay, žena, alebo inak orientovaný, ale máte radi mužské striptízy, prihoďte 3* a viac.

Bitevní loď (2012)

Slová hlúposť a vlastenectvo naberajú v BATTLESHIP nový význam a presne ju vystihujú. Niektoré scény bez akcie vážne vadia, kvôli neuveriteľnej dávky tuposti ktorú obsahujú. Nadmieru spokojný som bol asi z prvými 10 minútami a s akciou ktorá drží film v priemere zábavnosti( ten rozpočet je dosť vidieť) a dáva veľmi pekné akčné momenty. Taylor Kitsch je smoliar roku, aby sa niekto preslávil v dvoch mega-produkciách ktoré prepadli a skončili v červených číslach, sa len tak nevidí. Rihanna vadí, ale je vo filme málo aby to vadilo veľmi. Neesona je ešte menej, čo je škoda. Je to typický letný blockbuster bez logiky a s tuposťou, s výbornými akčnými scénami a dobrými hercami, lenže tej tuposti a vlastenectva je tu viac ako vo všetkých filmoch Michaela Baya. PS: Po skončení titulkov nasleduje jedna scéna.

Bláznivá dovolená (1983)

Chevy a tá jeho rodinka úžasných je neuveriteľne vtipná. Keď sa nesmejete, tak máte aspoň počas celého filmu úsmev na tvári. Neskutočné množstvo fungujúcich gagov a hlášok ktoré nezostarnú.

Blbý a blbější (1994)

Zážitok aj po rokoch. Veľká škoda že teraz sa už komédie podobného charakteru nenatáčajú, alebo už snáď vymreli scenáristický blázni, čo by to dokázali napísať? Neuveriteľne fungujúca komédia s množstvom vtipov a gagov, ktoré balancujú presne na hranici dementnosti a trápnosti. Samozrejme tomu pomáha ešte perfektný gumený ksicht Jima Carreyho a nadpriemerného Jeffyho Danielsa. Zaslúžený komediálny kultt 90- tých rokov.

Bourneovo ultimátum (2007)

Lokáciami pripomína tretí Bourne katalóg cestovnej agentúry, ale ktorá vám počas jazdy neponúkne kávičku, ale pichne pod kožu injekciu s adrenalínom. Premyslený dej šľape ako hodinky, jedna akčná scéna v štýle precízne organizovaného chaosu strieda druhú, na romantiku okrem letmých náznakov nieje čas a Matt Damon je fantastický. Treba ešte niečo dodať?

Bourneův odkaz (2012)

Varenie vody, to spojenie najlepšie vystihuje Bourneov odkaz. Dej sa prelína s Bourneovým Ultimátum, čo nijak zvlášť nefunguje a je to tam iba z dôvodu, aby meno Bourne, použité v názve bolo opodstatnené a komerčne funkčné. Výcvik na Aljaške alebo v ktorej zimnej riti to bolo, ma prevažne nudil a scéna s vlkmi ako vystrihnutá z minuloročného Neesonovho boja v Medzi vlkmi. Jediná dobrá akčná scéna je u vedkyni Marty v dome, ktorá prevedením pripomína mlátičku Bournea. No predchádza tomu dialógová scéna, ktorá dokazuje že Rachel Weisz je pani herečka a scenárista pán K*kot. Pri tej amokovéj scéne som si želal, nech Martu niekto strelí do hlavy. Pri záverečnej Filipínskej moto-naháňačke, sa pre zmenu snaží Gilroy napodobniť Greengrasa, v podobe roztrasených záberov. No v jeho prevedení to vyzerá ako by bol kameraman napojený na 240W, mal silný epileptický záchvat, bol j*baní do riti od pól tucta fabrikových filipíncov a to všetko naraz! A pamätáte ako vždy potešil Moby? Lebo perfektne zapadol do záveru filmu, tak tu vás poteší iba ako dobre znie.

Boxer (1997)

Tak toto mi nesadlo. Začalo ma to baviť, respektíve zaujímať, asi od druhého zápasu, dovtedy to bola dialógová nuda. Zápasy tiež niesu veľmi strhujúce, atmosféra prakticky nieje a Sheridanov odkaz šiel mimo mňa. Dokonca ani Daniel Day- Lewis tu nieje tak strhujúci ako zvyčajne, áno hrá výborne, len neprevyšuje ostatných hercov o triedu, ako je to u neho zvykom.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Výborný Clooney a jeho sieťka a pomáda na vlasy, slušný scenár ktorý pobaví a asi v polke stratí šťavu a trošku nudí. No v poslednej pól hodinke sa zase preberie a začína baviť. 30- te roky sú tu dobre vystihnuté a atmosféru udržuje pekná hudba, ale aj tak ostal u mňa malý pocit neuspokojenia.

Bulšit (2001)

Chcete sa dobre pobaviť? Tak si nepúšťajte Bulšit. Trápna humusárna, ktorá ma vyložene len pár bláznivých vtipov, ktoré teen publikum veľmi potešia a odrostenejších jemne naserú. Ale úplná katastrofa na úrovni odpadu to nieje, v rámci žánru, je to ťažko strávitelný priemer.