Eraser

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 6.5.2020  23:50

Tady asi půjdu hodně proti proudu, ale pro mě je to jedna z top bondovek. V mém osobním žebříčku zabírá 4 místo. Jistě Lazenby není Connery, ale mě do té role prostě sednul a je škoda, že po jednom filmu vypověděl smlouvu a nepokračoval dál. V dalších filmech a s více zkušenostmi by byl určitě lepší.

• 6.5.2020  23:41

Connery byl první a Connery je jednoznačně nejlepší Bond. A Žiješ jenom dvakrát je jeho poslední 100% bondovka. V mém osobním žebříčku zabírá sedmou pozici.

• 6.5.2020  23:34
    Thunderball (1965)

Bond číslo 4 a v mém osobním žebříčku pátá pozice. Je téměř neuvěřitelné, že i když se v té době točily bondovky jak na běžícím páse (každý rok jeden film), tak byla jejich kvalita neuvěřitelně vyrovnaná.

• 6.5.2020  23:24
    Goldfinger (1964)

A vítězem se stává s naprostým přehledem ... Naprostý etalon, kterému se všechny další bondovky snažily s větším či menším úspěchem přiblížit.

• 6.5.2020  23:19

Jedna z nejlepších bondovek, v mém osobním žebříčku hned na druhém místě za Goldfingerem.

• 6.5.2020  23:16
    Zlaté oko (1995)

V rámci koronakrize využívám nechtěně volný čas k tomu, že si dávám bondovskou sérii hezky postupně večer po večeru. Zlaté oko jsem viděl kdysi v kině a ohodnotil ho 4 hvězdičkami. Nyní s odstupem zvyšují hodnocení na maximum a řadím Golden Eye na 3 místo hned za Goldfingera a Srdečné pozdravy z Ruska.

• 22.3.2015  00:00
    Dr. No (1962)

Ještě téměř bez humoru, nadsázky a akce (tj. hlavních pilířů pozdějších bondovek), ale s tím prvním a nejlepším Bondem (Connery) a úžasnou bondgirl (Ursula Andress).

• 2.5.2013  13:40
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Nová Svěrákova hláška z reprízy v únoru 2013. "Zajímavé je, že v původní verzi se závěrečné hostiny na královském hradě neměl zúčastnit děd Vševěd. Logicky, co by taky dělal Vševěd na Hradě ..."

• 23.12.2012  16:02
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

DVD jsem zatím neviděl. Ale měl jsem to štěstí vidět Čtyři dohody naživo a je to neskutečný zážitek.

• 23.9.2012  20:15

Tři hvĕzdičky za film, další dvě za písničky :-)

• 6.9.2012  22:26

Objektivně - je to o trochu horší film než první díl. Ale herecká sestava a obrovský nadhled z toho dělá i napodruhé neskutečnou podívanou. Úvodní předtitulková scéna je naprosto dokonalá a povyšuje Expendables 2 minimálně o level výš než byla jednička. Je moc dobře, že Stallone přenechal režisérskou sesli Simonu Westovi, protože ten ukazuje, že když má nad sebou pevnou ruku (u Con Airu to byl Bruckheimer, tady Stallone), tak dokáže skloubit humor a akci jako málokdo. Stallone znovu dokazuje, že je od svého comebacku v roce 2006 neochvějnou jistotou, a ví naprosto přesně co od něj jeho divák žádá. Dvojice Stallone - Statham funguje i napodruhé skvěle, bohužel mají oproti prvnímu dílu méně společných scén. Jet Li se tentokrát objeví velmi krátce, pouze v úvodní scéně. Naopak Dolph Lundgren dostal trochu více prostoru, a rozhodně to není na škodu. Jean-Claude Van Damme si svého záporáka evidentně užíval a závěrečná bitka Stallone - Van Damme je skvělá. Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis měli tentokrát také větší prostor a využili ho naprosto dokonale. Ale největší hvězdou filmu je Chuck Norris. Už při svém nástupu na scénu dokázal, že všechny vtipy, které se o něm vyprávějí nejsou jen vtipy, ale holá skutečnost. Dialog - Stallone: Buď zdráv, Bookere, dlouho jsem tě neviděl. Slyšel jsem, že tě uštkla kobra královská. Norris: To je pravda. A po devíti dnech krutých bolestí zemřela - je pro fanouška splněným snem. Proč jsem tedy na začátku napsal, že dvojka horší než jednička, když se tady rozplývám v superlativech? Po skvělé předtitulkové scéně filmu spadne řemen a rozjede se opět právě až příchodem Chucka Norrise. Na trojku se těším, už sice ne tak nadšeně, jako jsem se po shlédnutí jedničky těšil na druhý díl, ale když Stallone a spol. příště zapracují trochu víc na scénáři, rád se na tuhle partu podívám ještě jednou.

• 7.5.2011  21:38

Když jsem kdysi viděl v kině první díl Rychle a zběsile, říkal jsem si, je to blbina, ale hezky se na to dívá. Druhý a třetí díl mě v kině minul, viděl jsem až před dvěmi lety čtyřku. A ta mi nepřipadala špatná. Po trailerech a recenzi jsem se na pátý díl "připravil" (v minulém týdnu jsem poctivě nakoukal všechny předchozí díly) a můžu říct, že i díky tomu jsem si pětku v kině neskutečně užil. Takhle čistou "akčňárnu" jsem neviděl už hodně dlouho. Dávám plný počet, i když objektivně by to bylo spíš tak za 4 a půl.

• 19.8.2010  23:41

Hned na začátku musím dodat, že pokud bych měl hodnotit objektivně, bylo by to tak na 3,5 hvězdičky. Zbylých 1,5 hvězdičky navíc je zcela subjektivních :-) Stallone je zpátky - v životní formě. Expendables mají totiž to, co málokterá předchozí "stalloneovka" - koňskou dávku humoru, slušné herecké výkony a pořádnou dávku old-school akce. Možná že mají všeho tolik, že bych se je nebál označit jako parodii. Ale parodii láskyplnou, kterou dělají lidé, kteří mají k tomuto žánru vztah, vědí naprosto přesně jak má co fungovat a chtějí mu tímto počinem vyseknout poctu. Což se jim skvěle podařilo. Ale vezměme to popořádku. Prvním pozitivním překvapením je dvojice Stallone-Statham. Nevím jakým zázrakem se to Stalloneovi podařilo, nebo zda ho při castingu osvítil duch svatý, ale tihle dva spolu opravdu fungují a jejich neustálé špičkování a pošťuchávání patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Druhým příjemným překvapením je Dolph Lundgren. Trošku jsem ho v posledních letech ztratil z očí - jediné co jsem s ním viděl byl vloni na podzim průměrný Univerzální voják III a tam na rozdíl od tragického Van Damma patřil Lundgren k tomu lepšímu co tento film nabídl. V Expendables ale hraje jak o život. Jeho polovyšinutého hajzlíka mu člověk žere i s navijákem a navíc má ohromné charizma. Až jsem litoval, že nedostal víc prostoru. Na menším prostoru se také projeví Mickey Rourke a Jet Li. Jet Li je tu tak trochu v pozici komické figurky ale dostal alespoň prostor v bitce s Lundgrenem. Mickey Rourke předvádí jeden ze svých lepších výkonů, se ctí dokáže ustát i zřejmě nejslabší místo filmu, kdy vypráví o ženě v Bosně, která skočila z mostu. Nové "posily" Randy Couture, Terry Crews a Steve Austin jsou spíš jen do počtu. Ultimátním zážitkem je však scéna v kostele. Schwarzenegger-Stallone-Willis. Už jen samotná skutečnost, že tito tři jsou společně na plátně je skvělým zážitkem. Stallone scénárista a režisér se s tím však nespokojil a scéna v kostele je naprosto úžasnou slovní přestřelkou. Tuhle trojku bych chtěl vidět ještě někdy pohromadě. A teď k tomu horšímu. Příběhem se nemá cenu zabývat, je přesně tak jednoduchý a pitomý jako měly akční filmy v 80. letech. Co se však nepovedlo jsou "modernizace". Střih je oproti osmdesátkám dynamičtější, v mnoha případech však na škodu přehlednosti akce. Také digitální efekty - byť ke cti Stallonea užívané poměrně střídmě - do takhle koncipovaného filmu nepatří. Třetí výtka je k nevyužitosti některých postav - Lundgren, Li i Rourke by si zasloužili trošku víc prostoru. Přesto přeze všechno jsou Expendables pro mě v tuhle chvíli nejpříjemnějším filmovým zážitkem letošního roku. Tak doufám že Stallone už sedí u psacího stolu a dává dohromady druhý díl.

• 25.7.2006  19:34
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

Trochu vážnější, než jsme u Divadla Járy Cimrmana zvyklí, ale možná o to víc se mi líbí. Chvílemi trochu statické, dokonalý protipól rozjuchaného Záskoku, který autoři napsali těsně po něm. Na Blaníku se možná podepsalo i to, že vznikl těsně po roce 1989 a Smoljak se Svěrákem se v té době trochu hledali. Když to ale srovnám s tehdejším "hledáním se" jiných tvůrců, nutno říct, že S&S z toho vyšli s noblesou. A pamatujte: "Nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř!"

• 25.7.2006  19:24
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Přiznávám, že u Vyšetřování ztráty třídní knihy mi trvalo trochu dýl, než jsem si na ní zvyknul (ale o to víc jsem jí pak začal uznávat). Hru psal sám Smoljak (ve spolupráci Smoljak - Svěrák vznikla pouze přednášková část) a je to na tom trochu vidět. Ne, že by to bylo horší, ale je to trochu jiné (kdo viděl pozdější Smoljakovy věci jako Hymna, Malý říjen nebo Fantom Realistického divadla pochopí). Ale jinak je to skvělé ... to nemohu říct!

• 25.7.2006  19:19
    Akt (divadelní záznam) (1997)

Jedna ze stěžejních záležitostí Divadla Járy Cimrmana. Prvotina se povedla náramně. A jako bonbónek, pokud máte možnost poslechněte si původní verzi, kde byl Pepa ještě policista (pak to soudruzi zakázali a S&S to museli přepracovat).

• 25.7.2006  19:11
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

"To je tedy zklamání. A já ji tolik miloval. To není váš text, člověče, to říká támhle Bárta." Poslední hra Divadla Járy Cimrmana, kterou přijímám naprosto bez výhrad (Švestkou jsem byl trochu zklamaný, Afrikou už trochu víc). Geniální Zdeněk Svěrák v roli Karla Infelta Prácheňského (viděl jsem to v divadle se Smoljakem a hodně to ztrácí). "Tak končí ... aspoň doufám ... tahle komédie. Zlo prohrává a dobro žije."

• 25.7.2006  18:53

Úžasná komedie. Na rozdíl od Karlíka ubylo dětinskosti a přibylo divnosti. Ale tim líp ...

• 18.1.2004  11:53

Rozšířená verze to zřejmě ještě potvrdí - ale už teď se může Peter Jackson směle nazývat Pánem filmařů ...

• 31.5.2002  21:58

Jestli má akční film v období posledních deseti let svého krále, zcela jistě se jmenuje Jerry Bruckheimer. Od Skály je k nezastavení a chrlí jednu akční pecku za druhou. Nejinak tomu bylo i v případě Nepřítele státu. Hlavně si nenechte ujít závěrečnou pointu :)

• 31.5.2002  21:53
    Con Air (1997)

Jerry Bruckheimer chtěl S Con Airem evidentně navázat na obrovský úspěch předchozí Skály. Do hlavní role opět obsadil Nicolase Cage a režii svěřil Simonu Westovi, který je uvidentně naladěn na stejnou strunu jako Michael Bay. Abych to zkrátil, tak dokonalý film jako Skála to není. Ale chyběl mu k tomu opravdu kousíček ...

• 19.5.2002  22:16

Už se asi opakuju, výborný film, ale co ten konec???

• 19.5.2002  12:07

Ani tenhle film mi nevyvrátil tvrzení, že Pán prstenů je NEZFILMOVATELNÁ kniha. Nicméně musím přiznat, že film dopadl mnohem líp než jsem čekal ...

• 19.5.2002  12:05
    Barvy moci (1998)

Jelikož jsem četl knižní předlohu, takže jsem se toho filmu trošku bál. Nicméně Travolta je skvělý.

• 19.5.2002  10:40

Natočit pokračování filmu, který se stal kultem bylo první pohled bláznovství. Udělat z původně záporné postavy hlavního kladného hrdinu zavánělo šílenstvím. Ale James Cameron to zvládl a překonal sám sebe. Škoda, že Arnoldova kariéra šla po T2 už jenom dolů ...

• 18.5.2002  00:12

Třetí spolupráce Jamese Camerona a Arnolda Schwarzeneggera se nesla ve více než odlehčeném duchu. Je to samozřejmě výborný akční film, ale zároveň je jeho dokonalou parodií. Arnold si tím zároveň trochu spravil chuť po nepříliš dobře přijatém Posledním akčním hrdinovi. A hlavně Pravdivé lži jsou potvrzením toho, že remake může dopadnout lépe než originál (Kdo viděl francouzský originál Podtrženo, sečteno pochopí).

• 20.5.2020  14:38
    Král (2019)

Moc pěkný film. Je skvělé, že Netflix našel tuhle mezeru "mezi", protože v kinech by to pohořelo a klasické televizní produkce by na to neměly takový budget.

• 17.5.2020  17:23

Fanoušek Jiřího Suchého a Semaforu se nic nového nedozví, vše zde obsažené již Jiří Suchý řekl či napsal někde jinde. Pro širší veřejnost je to však bezesporu určitě zajímavý náhled do života jedné legendy.

• 5.9.2019  19:35

Tenhle klenot bolševické kinematografie mě dlouho míjel. A byl jsem překvapený jak dobře je to natočené a zahrané. Za tu komunistickou ideologii jedna hvězdička dolů, ale jinak by to bylo na plný počet.

• 21.4.2019  23:10
    Komando (1985)

I po letech naprostá pecka! Tím že si to ze sebe dělalo srandu už v době vzniku to tak nezestárlo jako Rambo II natočený ve stejném roce.

<< předchozí 1 2 3 4