Jumanji: Další level (2019)

Zhruba stejné jako předchozí díl, jednohubka, která neurazí ale ani nijak zvlášť nezaujme, čistý průměr. V první chvíli mě překvapilo, jak sešel Danny DeVitto, ale pak jsem si uvědomil, že jsem ho vlastně naposledy viděl před 25 lety v Juniorovi.

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát (2019)

Fanoušek Jiřího Suchého a Semaforu se nic nového nedozví, vše zde obsažené již Jiří Suchý řekl či napsal někde jinde. Pro širší veřejnost je to však bezesporu určitě zajímavý náhled do života jedné legendy.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Tady asi půjdu hodně proti proudu, ale pro mě je to jedna z top bondovek. V mém osobním žebříčku zabírá 4 místo. Jistě Lazenby není Connery, ale mě do té role prostě sednul a je škoda, že po jednom filmu vypověděl smlouvu a nepokračoval dál. V dalších filmech a s více zkušenostmi by byl určitě lepší.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Connery byl první a Connery je jednoznačně nejlepší Bond. A Žiješ jenom dvakrát je jeho poslední 100% bondovka. V mém osobním žebříčku zabírá sedmou pozici.

Thunderball (1965)

Bond číslo 4 a v mém osobním žebříčku pátá pozice. Je téměř neuvěřitelné, že i když se v té době točily bondovky jak na běžícím páse (každý rok jeden film), tak byla jejich kvalita neuvěřitelně vyrovnaná.

Goldfinger (1964)

A vítězem se stává s naprostým přehledem ... Naprostý etalon, kterému se všechny další bondovky snažily s větším či menším úspěchem přiblížit.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Jedna z nejlepších bondovek, v mém osobním žebříčku hned na druhém místě za Goldfingerem.

Zlaté oko (1995)

V rámci koronakrize využívám nechtěně volný čas k tomu, že si dávám bondovskou sérii hezky postupně večer po večeru. Zlaté oko jsem viděl kdysi v kině a ohodnotil ho 4 hvězdičkami. Nyní s odstupem zvyšují hodnocení na maximum a řadím Golden Eye na 3 místo hned za Goldfingera a Srdečné pozdravy z Ruska.

Quantum of Solace (2008)

Jednoznačně nejhorší bondovka z celé série (včetně Nikdy neříkej nikdy).

Král Šumavy (1959)

Tenhle klenot bolševické kinematografie mě dlouho míjel. A byl jsem překvapený jak dobře je to natočené a zahrané. Za tu komunistickou ideologii jedna hvězdička dolů, ale jinak by to bylo na plný počet.