Mrtvé oči Londýna (1939)

Komediální prvky tam opravdu byly, jak uvádí gr8 ecsape, ale nejsem si tak jistá, že to byl záměr. Je pravda, že je těžké hodnotit dnes horor natočený před téměř 70 lety, kdy lidem připadalo strašidelné to, čemu se dnes my smějeme, ale i tak mi to připadalo dost slabé. Chvílemi to nemělo hlavu ani patu a o zápletce se nedá mluvit vůbec. I mezi starými horory se najdou lepší.

Ranní ptáče dál doskáče (2008)

Co tím chtěli tvůrci říct? Nevím. Sledovala jsem den za dnem v životě Marco Baldiniho a čekala, kdy nastane nějaký zvrat. Marně. Jeho život mi nepřišel mimořádně zajímavý, jeho závislost na sázení nevypadala na plátně jako prokletí a jeho kariéra nijak závratně úspěšná. Nedá se říct, že by film nebyl zvládnutý po technické stránce, ale byl prostě o ničem.

Dívka u jezera (2007)

Jde spíš o psychologický snímek než kriminální příběh, i když na začátku je vražda a na konci dopadení vraha. Postupně se ukazují motivace jednotlivých postav a způsob jejich uvažování. Vraha člověk odhalí s předstihem před oficiálním odhalením vyšetřujícím komisařem, tím pádem se konec filmu stává už trochu zbytečným a nudným, místo toho, aby děj gradoval. Nejlepší byl začátek - hlavně ztvárnění ohledávání místa činu, které bylo pojaté podobně pohádkově, jako působí jezero na místní obyvatele.

Pýchavka (2007)

Kelly Reilly mám už od Erasma ráda a i v tomhle filmu nebyla vůbec špatná, ale Rita Tushingham jako stará čarodějnice, která pobláznila celou rodinu a černou magií srší na všechny strany, byla nedostižná. U mně mysteriózní nálada fungovala a až do konce jsem byla napjatá, jak to dopadne. Žádné nechutné naturalistické scény si opravdu nevybavuju, ale je pravda, že jako biolog jsem možná otrlejší, co se záběrů různých částí lidského i jiného těla týče.

Prosíme přetočte (2008)

Film balancuje na velmi ostré hraně mezi nevkusnou přiblblou komedií a komedií dobrou. Čtvrtou hvězdičku dávám vyloženě jen z vděčnosti, že se to tvůrcům podařilo ustát a nespadli na tu špatnou stranu a já se v kině nemusela cítit trapně (i když na tu dobrou se taky nepodívali). Od režiséra takových filmů jako Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech bych čekala mnohem víc!

Vzdálená chvění (2008)

U filmu mě napadaly pořád úplně jiné otázky, než kterými se zabýval, jako třeba, jeslti by pro Bandiougoua neznamenalo znemožnění cesty do Evropy spíš záchranu před zklamáním, nebo jestli se Marie víc bojí toho, že Bandiougou zjistí, že mu lhala, nebo se bojí o něj. A o tom přemýšlím i několikátý den po shlédnutí filmu. Drama, které se odehrávalo na plátně, šlo trochu mimo mě.

Jedno oko rudé (2007)

Na film jsem se těšila a nezklamal mě. Je plný barev a krásných obrazů. Maminka zemře a zanechá po sobě manžela a syna. Jeden je zarytý Švéd, ačkoli je imigrant, druhý se cítí jako imigrant, i když se ve Švédsku už narodil. Místo toho, aby se o sebe starali a pomáhali si, svádějí nesmyslné boje a snaží se druhého přesvědčit o svojí pravdě. Konfrontace obou těchto postojů je sice vážné téma, ale je podané velice vtipně a mile, odvyprávěné dospívajícím Halimem.

Mlčení Lorny (2008)

Aneb co by člověk neudělal pro belgické občanství. Popis děje vypadá zajímavě a slibuje vzrušení a akci. Nenechte se zmást! V katalogu MFF KV uvedený popis zahrnuje výrazy jako: minimalistická výstavba situací nebo střídmá foma, což film vystihuje daleko lépe. Další z filmů, které jsou sice zajímavé, ale já jsem jimi proplula, aniž bych se namočila.

Buddha padl hanbou (2007)

Kdyby to byl dokument, dám filmu bez rozmýšlení 5 hvězdiček a ještě lituju, že jich nemůžu dát 10. Ale jako drama to moc nefunguje. Dobrý nápad s dětskými herci-neherci. Působivá byla hra dětí na válku, šel z toho strach, tyhle děti nevypadaly, že by si jen hrály, ony to opravdu prožívaly. Jinak byl děj dost vleklý a v druhé půlce jsem pořád sledovala hodinky.

Dr. Alemán (2008)

Režisér dostával dopisy od svého kamaráda, lékaře, který se rozhodl odjet pracovat do Cali v Kolumbii. Dopisy se mu zdály tak neuvěřitelné, že podle nich natočil neuvěřitelný film o Dr. Alemánovi s neuvěřitelnou neschopností přežít mezi gangy. Od začátku se chová jako nerozumný vzdorující puberťák, který neposlouchá rady nikoho a dělá, co se mu zachce, což má své následky. Kromě toho, že se choval, jak neměl (molotov to trefně označil: jako debil), jsem žádný hlubší podtext neobjevila. Ach ano - drogy jsou špatná věc, gangsteři taky a děti by měly chodit do školy a ne okrádat lidi a prodávat drogy na ulici. Přiznávám, že jsou to lepší 3 hvězdičky, ale dvakrát bych to rozhodně vidět nechtěla.