Divoký býk (2008)

Na jednu stranu zajímavé, zase jsem se dozvěděla pár nových věcí o životě v Indii mimo město, občas trochu smutné, občas se člověk trochu zasměje, občas trochu zamyslí, na druhou stranu tak trochu nezáživné. Při kratší stopáži by hodnocení bylo určitě vyšší.

Hibernace (2005)

Zajímavé postupné rozplétání příběhu až ke vše objasňujícímu konci. Sice až trochu moc dojemné, ale to se dá vzhledem k námětu čekat.

Záskok (1994)

Na Coeny velmi netypický film (při sledování mě pořád napadalo, že takhle by to přesně natočil Burton a koukám, že Rob Roye už to napadlo dřív :-)). Výborná komedie až na ten trochu krkolomný závěr.

Elementární částice (2006)

Jsem vysloveně háklikvá na jakoukoli zmínku o genetickém kódu, klonování organizmů apod., protože se ve filmech, televizi i novinách zpravidla objevují ve špatném kontextu a naplácá se kolem toho spousta hovadin (s odpuštěním), čímž se mate široká veřejnost. Do konce filmu pak většinou nezaregistruju už nic dalšího než černo před očima a v srdci divoký hněv. Tentokrát se to tak nestalo. Příběh postav, kterým se toho, co si přejí, dostává až příliš pozdě, mě zase rychle vtahnul zpátky. A za to si rozhodně zaslouží plné hodnocení!

Venkovský učitel (2008)

Po Štěstí jsem měla podezření, po Venkovském učiteli jistotu - Bohdan Sláma je nenapravitelný optimista idealista! Konec pro mě vyzněl dost naivně, spíš jako zbožné přání, jak by to fungovat mělo, ale zpravidla nefunguje. Příjemným překvapením pro mě byla Zuzana Bydžovská, role Marie jí sedla jako ulitá (ulita :-)).

Kult hákového kříže (1998)

Celou dobu mě iritovalo, že je to natočené jako pro blbce - tvůrci si dávají velmi dobrý pozor, aby všichni opravdu pochopili, o co jim jde, a odnesli si z filmu to správné poselství. Trochu mi to připomínalo výchovné pořady, naštěstí alespoň spíš pro školu střední než základní. Dojem zachránil silný příběh a kombinování časových rovin otupilo polopatický styl vyprávění. Edward Norton byl výborný, jen ten klaďák mu už tolik neslušel :-)

Awarapan (2007)

Zezačátku mě mátlo střídání dvou časových linií, ale rychle jsem se zorientovala a spíš je ocenila - chladná, krutá nálada gangsterského světa se střídala s hravou a zamilovanou, pak zase naopak. Spíš než "drama" by se pro tenhle film hodilo označení "drama, akční, muzikál, romantický, sociální", prostě pravý bollywood. I přes typické hudební vložky si udržel spád a napětí. Film byl natáčený hlavně v Hong Kongu, částečně v Pákistánu.

Nelítostný souboj (1995)

Nikdy bych nevěřila, že dám filmu s označením akční drama 5 hvězdiček! Ale postavy byly výborně propracované, oči jsem měla doslova přilepené na obrazovce a padouchovi Neilovi jsem držela palce do posledního dechu.

Laaga Chunari Mein Daag: Journey of a Woman (2007)

Hezké, hezké, přesně, jak se tu píše, ale na pět hvězdiček mi tam pořad něco chybí. Sama nevím co. Možná jsem si už zvykla na bollywoodské filmy s označením "drama, romantický film, komedie, akční, rodinné, muzikál" a je mi podezřelé, že tenhle film se dá žánrově zařadit :-)

Sex ve městě (2008)

Co ještě může být řečeno po 10 sériích seriálu, který skončil opravdu na konci všeho? Nic. A tak všechno, ce je tu k vidění, už jednou viděno bylo. Ale stejně jsem si to užila, ujistila jsem se, že co bylo v posledním dvoudílu poslední série naznačeno, se opravdu stalo. Přesladký konec byl dokonce o jeden ten happyend ještě sladší.